Visvaldis Jansons: "Esam šo lietu ielaiduši, bija jau ātrāk jātaisa ciet" 10

Veicot aizņēmumu Valsts kasē, Vaiņodes novada dome radusi līdzekļus, lai segtu atlaišanas kompensāciju, neizmaksāto darba algu un ar to saistīto nodokļu izmaksu Vaiņodes internātpamatskolas pedagogiem un tehniskajiem darbiniekiem. Īstermiņa aizņēmuma summa ir 133 266 eiro, vēsta laikraksts "Kursas Laiks".

Vaiņodes internātpamatskolu ar domes lēmumu slēdza 15. jūnijā, taču šajā datumā atlaišanas pabalstus aptuveni 60 bez darba palikušie pedagogi un darbinieki nesaņēma.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Jurjevs to skaidro ar nesaprašanos jautājumā, kam tie jāmaksā – Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), kas piešķir mērķdotācijas pedagogu algām, vai pašvaldībai, kas daļēji apmaksā skolas uzturēšanas izdevumus.

Pašvaldība gaida, ka vismaz daļu šo līdzekļu no IZM atgūs, norāda O. Jurjevs. Aizņēmums tikšot atdots līdz šā gada beigām.

"Iedzīvotāji domā, ka mēs esam tie likvidatori," "Kursas Laikam" saka domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons, atgādinot, ka lēmums par internātskolas slēgšanu pieņemts, no šā gada 1. janvāra mainoties tās finansēšanas modelim.

Valsts atbalsts skolai šogad bijis 80% no iepriekšējā gada līmeņa, kas jau bijis nepietiekams, turklāt tikai priekš maznodrošinātajiem un bāreņiem.

No 76 internātpamatskolas audzēkņiem tikai 36 bija Vaiņodes novada iedzīvotāji, turklāt ne visi maznodrošināti. "Mūsējiem tur nebija jābūt jau cik gadus. Esam šo lietu ielaiduši, bija jau ātrāk jātaisa ciet," neslēpj priekšsēdētājs.

Pārējās pašvaldības, kuru bērni šeit mācījās, izvēlējušās tos no internātskolas izņemt un apmācīt savās pamatskolās, nevis par viņiem maksāt. Saņemts arī arguments – lai par to maksā vecāki. Vienīgi Durbes novada dome bijusi ar mieru līdzfinansēt savu četru audzēkņu skološanos Vaiņodē.

Vaiņodes vidusskolas direktors Zigmunds Mickus jau iepriekš pauda gatavību 36 novada audzēkņus uzņemt savā skolā, organizējot darbu speciālajās programmās.

Savukārt bērnudārza grupas audzēkņiem, kas darbojās internātpamatskolas paspārnē, pašvaldība cer atrast vietu Vaiņodes pirmskolas izglītības iestādē vai apmaksāt vecākiem auklītes pakalpojumus.

O. Jurjevs stāsta, ka daļa bijušo internātpamatskolas pedagogu un darbinieku darbu jau atraduši Vaiņodē un ārpus tās.

Pašvaldībai ir iecere uz vienu no skolas ēkām, kur bija internāts, pārcelt sociālās aprūpes centru, kura pašreizējās telpas esot šauras, patumšas un remontējamas. Tajā varētu atrasties vieta arī citu novadu cilvēkiem, būtu vajadzīgs vien lifts uz otro stāvu. Skolas ēkai turpmākais pielietojums gan līdz šim nav rasts.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

hmm...

Kārtējo reizi pašvaldība no sevis noņem atbildību!....kas tad slēdz skolu, ja ne pašvaldība? Izlasiet taču beidzot kārtīgi MK noteikumus! Un kas tad ir tā daļa no 60 darbiniekiem? Pieci??? Tad nu gan bezdarbnieku līmenis novadā ievērojami samazinājies!!! Super aprēķini!!!!!! Un ko jūs variet piedāvāt pārējiem bezdarbniekiem? Laikam jau tieši neko!!! Un vai nebūtu beidzot laiks arī sociālajā mājā parevidēt darbiniekus, viņu kvalifikācijas un darba metodes? Cik dzirdēts, tur arī notiek brīnumlietas! Arī no paša vadītāja puses...jā, un domes darbinieki beidziet melot iedzīvotājiem!!!!!

pirms 2 gadiem, 2018.07.13 09:41

KNAB u-ū ?

vistiešākā veidā pamats divu amatpersonu personu apcietināšanai par slēptām korumpatīvām darbībām pirmsvēlēšanu periodā un nesaimniecisko rīcību savtīgu mērķu sasniegšanai...grupveidā ar amatpersonu pilnvaru pārsniegšanu...utt un tj.

pirms 2 gadiem, 2018.07.13 12:13

knabs

Tu muļķi sapinies. Gribēji gudri? Amatpersona persona grupveidā ar amatpersonupersonu

pirms 2 gadiem, 2018.07.13 12:19

ejam ejam

Deviņu gadu laikā šajā rakstā minētie deputāti noveduši novadu tik tālu, ka tālāk laikam nekur. Kamēr saucāmies pagasts, bija internātskola, meži, zemes, depo, dīķi uttt. Tagad milzīgs administratīvais "aparāts", n-tie priekšnieki, attīstīta simtlatnieku programma, nesakopta teritorija, pašvaldības īpašumu koncentrēšanās deputātu vai viņiem tuvu cilvēku rokās. Uz kurieni ved šis ceļš????

pirms 2 gadiem, 2018.07.13 15:42

Profāns Jansons

Paldies Janson un Jurjev, labs darbiņš! Jūs esat labākie! Vaiņodei riktīgi paveicies! Malacīši! Bra-vo! Ideāli! Pieminekli jums pie pagastmājas.

pirms 2 gadiem, 2018.07.13 20:32

bonis

bet jūs taču arī galveno grāmatvedi par dievu esat uztaisījuši.Tādu algu mazs ,nabadzīgs miests atļaujas maksāt,ka Rīga jau gandrīz vai nobāl.

pirms 2 gadiem, 2018.07.14 12:57

SusursMazais

Vai godātais skolas direktors Z.Mickus pajautāja savas skolas bērnu vecākiem, vai mūs tas apmierina, ka mūsu bērniem jāmācās vienā klasē ar bērniem no speciālām programmām? Šādā veidā arī mūsu bērnu mācīšanās process tiek kavēts, un nevajag stāstīt , ka tā nav. Nesaku, ka visi, bet liela daļa ar kodu ir ar uzvedības traucējumiem! Nepietiek ar to, ka angļu valoda šij skolā var teikt neskaitās, jo skolotājas tik braukā apkārt, vairāk nav, nekā ir! Mums vecākiem jāņem papildus mājskolotājs vai jāmāca pašiem to kas būtu jāapgūst skolā! Uz visu tiek pievērtas acis, daram kā gribam, un galvenais skandinam - Mēs esam atvērti, nāciet vecāki, sadarbosimies! Bet tikko vecāki ko iebilst, viss pie kājas!

pirms 2 gadiem, 2018.07.15 08:37

!?!?!?

nevis ar uzvedības traucējumiem, bet speciālā izglītības programma ar mācīšanās traucējumiem un speciālā izglītības programma ar garīgās attīstītas traucējumiem....programma ar uzvedības traucējumiem Liepājas rajona skolās netiek mācīta...vajadzēja gan aprunāties vecākiem un izstāstīt gaidāmo situāciju... par angļu valodu piekrītu par visiem 100 % vecāki un skolēni burkšķ visā Vaiņodē! kaut kā pēdējā gada laikā notiek mūsu pagastā lielas aplamības, bet diemžēl domes vadība pārliecināta, ka rīkojas pareizi neskatoties ne uz ko...

pirms 2 gadiem, 2018.07.15 14:20

susuram

Ja vecāki vispār ko iebilst Vaiņ. vidusskolā, viņa bērns ir cietējs. Tur arī jāpūš pēc vienas stabules - skolas vadības.

pirms 2 gadiem, 2018.07.15 18:20

audz bērniņ

Nekas nemainīsies, jo pat vēlēšanas zaudē nozīmi, ja nenotiek izmaiņas pēc tām. Klerki uz vietām neko neizstrādā. Notiek pēc ministrijās nolemtā.

pirms 2 gadiem, 2018.07.18 11:07

Vietējās ziņas