Valsts apmaksās bērnu vakcināciju pret ērču encefalītu arī Pāvilostas, Ventspils, Rucavas, Aizputes, Durbes un Vaiņodes novados

Šogad valsts apmaksāta bērnu vakcinācija pret ērču encefalītu notiks 27 Latvijas novados, kur pēdējo piecu gadu laikā konstatēta augstākā saslimstība ar ērču encefalītu, informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Laura Ševčenko.

Šogad novadu saraksts papildināts ar četriem jauniem novadiem, tādējādi dodot iespēju lielākam bērnu skaitam saņemt aizsardzību pret ērču pārnesto encefalītu.

Bērnu vakcinācija pret ērču encefalītu tiks veikta Alsungas, Ventspils, Pāvilostas, Dundagas, Pārgaujas, Engures, Kuldīgas, Baldones, Jaunpiebalgas, Rucavas, Krimuldas, Kandavas, Lubānas, Rojas, Kocēnu, Durbes, Sējas, Aizputes, Mērsraga, Kārsavas, Skrundas, Priekuļu, Vaiņodes, Salacgrīvas, Talsu, Raunas un Rugāju novadā. Minētajos novados dzīvo vairāk nekā 32 000 bērnu.

SPKC dati liecina, ka 27 novados pēdējo piecu gadu laikā reģistrēti 527 saslimšanas gadījumi ar ērču encefalītu, un tie ir 27,8% no kopējā valstī reģistrēto encefalīta gadījumu skaita. Vidējā saslimstība 27 minētajos novados iepriekšējo piecu gadu laikā četras reizes pārsniedza vidējo saslimstību pārējās Latvijas teritorijās.

Valsts apmaksātu poti var saņemt bērni, kuri ir vecumā no viena līdz 18 gadiem, turklāt bērna deklarētā dzīvesvieta ir kādā no 27 novadiem. Vakcināciju plāno un veic ģimenes ārsts, kura pamatprakse ir attiecīgajā teritorijā. Vakcināciju pret ērču encefalītu veic atbilstoši vakcīnas ražotāja noteiktai shēmai, lai izveidotos noturīga imunitāte.

Lai saņemtu bezmaksas poti pret ērču encefalītu, bērnu vecākiem, kuru atvasēm deklarētā dzīvesvieta atrodas kādā no 27 minētajām teritorijām, jāsazinās ar savu ģimenes ārstu un abpusēji jāvienojas par izdevīgāko vakcinācijas izdarīšanas laiku.

SPKC atgādina, ka valsts apmaksāta bērnu vakcinācija pret ērču encefalītu noteiktās Latvijas teritorijās notiek jau astoto gadu pēc kārtas un to nosaka 2000.gadā Ministru kabinetā pieņemtie vakcinācijas noteikumi. Papildu informāciju par vakcīnu saņemšanas kārtību var atrast arī šeit.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas