Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vaiņodniekiem svētkos dāvina naudu 5

Jau vairākus gadus Vaiņodes pašvaldībai ir tradīcija gada nogalē sveikt savus iedzīvotājus, sociāli maznodrošinātos ļaudis un domes darbiniekus un deputātus. Šogad pie naudas tiks tie, kuri pašvaldībai nebūs parādā.

Dome šogad pašvaldības iedzīvotāju, darbinieku un deputātu dāvanām un pabalstiem atvēlējusi gandrīz 9000 latu. "Protams, vienmēr var atrast veidu, kā izlietot ietaupīto naudu, bet labāk to izmaksāt iedzīvotājiem un pašvaldības darbiniekiem kā dāvanu svētkos, nevis izmanot kādā nelietderīgā projektā," uzskata Vaiņodes domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons.

Deputātiem tiks 50 latu katram, pašvaldībā strādājošajiem – desmit latu. "Deputātiem nav mēnešalgas, un šī ir maza, simboliska pateicība par kopā strādāšanu," atzīst domes vadītājs. Deputāts, kurš ir arī pašvaldības darbinieks, varēs saņemt tikai lielāko dāvinājumu. "Dubultā nevienam nekas netiks pasniegtas – izmaksāsim tikai vienu," stāsta V. Jansons. Tas attiecas arī uz pabalstiem.

Lielākā daļa no summas tiks izmantota, lai izmaksātu vienreizējos sociālos pabalstus tiem, kuriem dzīvesvieta deklarēta Vaiņodes novadā, tiem pensionāriem, kuri nestrādā un kuri nav parādā pašvaldībai, kā arī invalīdiem un politiski represētajām personām. Šie iedzīvotāji saņems katrs pa pieciem latiem. Daudzbērnu ģimenēm, kurās ir trīs un vairāk bērnu, tiks pie pieciem latiem uz katru bērnu. Bet trūcīgās ģimenes ar ienākumiem zem simts latiem, kuriem nav nekādu pārkāpumu un ir reģistrējušies nodarbinātības dienestā, – pa pieciem latiem uz ģimeni. Pie pabalsta tiks arī zeķu adītājas – vienu latu par katru noadīto pāri.

"Galvenais noteikums, lai saņemtu šo pabalstu un dāvanas, ir nebūt nekādās parādsaistībās pret pašvaldību," skaidro V. Jansons.

Katra Vaiņodes novadā deklarētā ģimene saņems dāvinājumā novada veidoto kalendāru 2012. gadam.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Oho

"....labāk to izmaksāt iedzīvotājiem un pašvaldības darbiniekiem kā dāvanu svētkos, nevis izmanot kādā nelietderīgā projektā". Ģeniāla doma!!!

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 15:58

Nautils

Ok, darbiniekiem maza Ziemassvētku dāvaniņa- 7Ls, bet uzskatu, ka deputātu dāvaniņa neadekvāti augsta.. varēja līdz 20-25Ls pirms nodokļiem nevis 50Ls, kādam tā būtu daudz vairāk vajadzīga.. uzskatu ka cēla rīcība būtu, ja deputāti par šo naudiņu sagādātu kādu noderīgu lietu mazturīgām ģimenēm kur gudri bērni aug, tas būtu stimuls šiem bērniem darīt vairāk un mūsu sabiedrība kļūtu pozitīvāka.

p.s.
Šodien 18:00 koncerts Vaiņodes kultūras namā.

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 14:49

johaidii

Ko jūs cilvēki traki esat iet pakaļ naudai, lai pēc tam pasmejas par jums,lai labāk tik paliek tā naudiņa kasē un pēc tam pašiem galdiņus lai ir pa ko klāt...

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 14:20

hm

Hm, dāvana? Kāpēc tad pašvald.darbiniekiem nodokļus atvilka? Nesaprotu pēc rakstītā, kuram tad dod un kuram nē - katrs var pa piecītim dabūt?

pirms 8 gadiem, 2012.01.02 14:17

Laimīgu Jauno gadu visiem un krietnumu darbos!Par vienprātību balsojumos-ārī vēl cepumu :))

pirms 8 gadiem, 2011.12.31 12:32

Vaiņodes novadā