Vaiņodnieki par komandantstundu - tā palīdz pret Covid-19 un apklusina vietējo dragreisu 22

Vaiņodē aptaujātie iedzīvotāji uzskata, ka komandantstunda nedēļas nogalēs ir nepieciešama. Jau rakstījām, ka Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) ceturtdien,11.februārī, aicinās Ministru kabinetu atcelt komandantstundu, lai novirzītu uzraudzības resursus ierobežojumu kontrolei dienas laikā un brīvdienās. 

"Tā dīvaini jau ir, bet neko nevar darīt, kā ir, tā ir. Daudz pa veikaliem nestaigāju, cik vajag, tikai aizeju," par dzīvi šobrīd Vaiņodē ārkārtējās situācijas laikā teic vaiņodniece Inese Narvila. Viņa uzskata, ka komandantstunda ir nepieciešama.

"Vispār vajag. Nav, ko staigāt riņķī. Lai stāv mājās. Tas ir pareizs lēmums," uzskata I. Narvila. Pati viņa šobrīd ierobežojumu laikā cenšas mazāk kaut kur doties, vai vispār priekšroku dod neiziešanai no mājas. "Tikai uz darbu un mājās," norāda vaiņodniece. 

"Normāli! Tā tam ir jābūt. Tādu sen jau vajadzēja. Šis un daudz kas ir par vēlu. Jau sen vajadzēja ierobežot cilvēku daudzumu telpā nevis preču pārdošanu ierobežot. Tas taču ir muļķīgi - higiēnas preces var nopirkt, bērnam cepuri nevar nopirkt," uzskata vaiņodniece Edīte Jonuša. Viņa par koprojām lielu saslimušo skaitu teic: "Kamēr visa Latvija neizslimos, tikmēr nekas nemainīsies." 

"Es ļoti labi to vērtēju. Ziemas laikā to vajag. Cauri vien brauc gar manu māju un tad ir dragreiss. Tam es piekrītu, tagad līdz ar to ir miers. Ja trīs naktis nevarēja gulēt, kad mašīnas brauca, tad tagad ir miers," vēl vienu komandantstundas plusu uzskaita vaiņodniece Sandra. 

Arī vaiņodniece Silvija Skuja ir pārliecināta, ka komandantstunda dod savu rezultātu Covid-19 apkarošanā. "Ļoti labi. To noteikti vajag. Protams, tas palīdz vīrusa ierobežošanai. Man pašai pa naktīm nav jāiet, tāpēc neērtības komandantstundas dēļ neizjūtu," stāsta S. Skuja. 

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) ceturtdien, 11.februārī, aicinās Ministru kabinetu atcelt komandantstundu, lai novirzītu uzraudzības resursus ierobežojumu kontrolei dienas laikā un brīvdienās, aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrija.

"Jāpārskata mājsēdes ierobežojuma lietderība, jo šāds ierobežojums tika pamatots ar nepieciešamību novērst cilvēku tradicionālo masveida pulcēšanos gadu mijas brīvdienās, īpaši Jaungada naktī. Mērķis tika sasniegts," norāda ministrs.

Mājsēdes atcelšana nekādā gadījumā nenozīmē epidemioloģisko ierobežojumu atvieglošanu, bet iespēju mērķtiecīgi novirzīt nepieciešamos resursus tur, kur tie visvairāk nepieciešami. Jebkurā gadījumā tikai kopīgi ar sabiedrību mēs varēsim pārvarēt pandēmijas radīto krīzi, skaidro Ģirģens.

Pārvietošanās ierobežojumu kontrolei nakts laikā tika iesaistīti apjomīgi Valsts policijas, Valsts robežsardzes, pašvaldību policiju, kā arī Zemessardzes resursi. Taču Valsts policija nav atbrīvota no savu pamatuzdevumu izpildes - noziedzības apkarošanas, sabiedriskās kārtības nodrošināšanas un satiksmes uzraudzības. Tāpat ir nepieciešams ievērot procesuālos termiņus gan administratīvajā procesā, kriminālprocesā, gan operatīvās darbības procesā, norāda ministrs.

Patlaban personālam, kas veic policijas pamatuzdevumus darba dienās un turpina darbu mājsēdes kontrolēs nakts laikā brīvdienās, atpūtas laiku var piešķirt vienīgi brīvdienu diennakts gaišajā laikā.

Ja komandantstundu atcels, tad darbadienu naktīs policijas patruļas tiks nodrošinātas tāpat kā līdz šim, bet brīvdienās tiks nodrošināta pastiprināta kontrole. Savukārt vairāk uzraudzības resursu un personālu varēs novirzīt ārkārtējās situācijas rīkojumā noteikto ierobežojumu kontrolei diennakts gaišajā laikā, brīvdienās, kā arī, lai reaģētu uz izsaukumiem par pārkāpumiem, piemēram, nelegāliem izklaides pasākumiem.

Brīvdienu naktīs policija tāpat turpinās patruļas, taču mazākā apmērā nekā mājsēžu laikā, lai nodrošinātu policijas redzamību un kontrolētu pulcēšanās ierobežojumu ievērošanu gan transportlīdzekļos, gan publiskās vietās, gan reaģējot uz izsaukumiem, gan arī pēc savas iniciatīvas apsekojot iespējamās ballīšu vietas.

Rezultātā galvenie ieguvumi sabiedrībai būs efektīvāka epidemioloģiski svarīgu ierobežojumu kontrole, tādējādi mazinot saslimstību, kā arī vieglāk uztverami ierobežojumi, kas vairos sabiedrības uzticēšanos, norāda Ģirģens.

Līdz šim naktīs uz sestdienu un svētdienu iedzīvotājiem no pulksten 22 līdz pieciem rītā ir jāuzturas savā dzīvesvietā. Dzīvesvietas atstāšana šajā laikā pieļaujama tikai īpaši neatliekamos gadījumos. Atstājot dzīvesvietu, līdzi jābūt pašapliecinājumam, kurā jānorāda personas datus, dzīvesvietas adresi, pārvietošanās iemeslu un pārvietošanās galamērķi. Ikvienam iedzīvotājam ir pienākums ņemt līdzi arī pasi vai ID karti.

Pārvietošanās ierobežojumi noteiktajās nakts stundās neattiecas uz personām, kuras dodas uz darba vai dienesta vietu vai no tās, vai veic darba vai dienesta pienākumus. Tāpat šī prasība neattieksies uz pārvietošanos, kas nepieciešama ārstniecības pakalpojumu saņemšanai vai dzīvnieku veterinārmedicīniskajai aprūpei, vai diennakts aptiekas apmeklējumam.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Ivo

Es arī par mājsēdi.vismaz vēl pāris mēnešus.

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.10 21:21

ES

MURGS KAUT KĀDS.Visiem ir tik labi un apmierināti.Liks lēkt akā,būs pirmie kas lēks!

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.10 22:27

Knausis

Kas notiek ar cilvēkiem? Veselais saprāt nāc mājās ????

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.10 23:38

Es

Nārvilene būtu pateikusi cik šņabi bija izlakusi pirms šito ***ņu runaja????

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.11 06:11

Gragreisists

Nu ko laikam būs jābrauc ielās ????????‍♂️????

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.11 08:49

Ru

Skaļās misenes miestā likvidētas, tagad lai tik patrako džeki! Komandantstundai jābeidzas!

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.11 10:16

LIene

Vajag katru pilsoni piesiet ķēdē, lai nekustās no mājas, uzpurņi jau ir.

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.11 10:21

cccc

par to dragreisu pilniba piekritu .....tie kas centra nedzivo tie jau nesaprot

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.11 10:32

..

Man visvairāk riebj tās motopeles ar tiem pusnomirušajiem skūteriem kas slūpē Vaiņodes ielas vakaros sākot no desmitiem (pirms komenes). Tāds zaļš mopēds ka lika vaļā pa visām ielām uz riņķi un tā skaņa.

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.11 10:48

Muļķības

Ko Jūs tur varat nīdēt, vecās mizas, pieraduši sedēt mājās un rubināt degunus. Jums vienkārši skauž to ka esat iesūnojušies mājās.Lai Jaunieši atpūšās. Ja tev kkas nepatīk, iespraud ausīs kādu zeķīti un nenīdi daudz. Gudrie ***ēji, mākat tikai apskaust cilvekus. Sēž mājās un *** kko.un , ja nemāki braukt ar mašīnu, nevajag *** par citiem????
Skaudīgie cilvēki, ieej pabrabā un neskaties kas apkārt notiek. Nekad Jums nav labi, ceļš Vaiņode- Priekule, bedrains, nav labi.sataisa, atkal nav labi, jo akmentiņi lidojot visus, nebrauc nekur, neej nekur. Ja nēesi izbaudijis jaunību, paliksi par tadu pašu banānu, ka tie kas nīd visur kur vien ir iespejams???? Jauku dienu tiem kas izklaidejās????

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.11 10:55

Dullība

Ko puksti jaunā piepe? Labāk brauciet uz tiem ceļiem, kur ar saviem caurajiem izpūtējiem netraucējat! Nav jāpied.š gaisu ar jūsu ķerzakiem. Citreiz jūsu dēļ grāvī jālec, ka neuzskrien virsū. Izskatās ka paši bieži vien braukt nemākat!

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.12 11:34

()

Tos mopēdus gan varētu likvidēt. Labak ejat ar kajām

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.11 10:56

Ostaps Benders

Kā tā tolmetistu apvienība nav projektu uzrakstījusi pašvaldībai, lai var čubrikometru nopirkt, un vēl digitālo gaismas stendu, kur rezultātus publicētu, tad visa Vaiņode zinātu, kāds kuram, citādi tur mēra ar bīdmēru un izmērus nepublicē!

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.11 12:09

trīsritenis

izceļamies!!
visas ciemata ielas ar trīs risēm.
nomaini trīsriteni un taisi četras vagas

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.15 11:29

Zinātājs

Pats Vaiņodes zieds pie teikšanas ticis. Katram bomzim un alkānam vēl viedokli varēja paprasīt, tie jau tiešām zinās ko vajag un ko nevajag. Pokemoni.

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.11 13:50

D.S

Tagad arī pa dienām sāks skraidīt sargsuņi un piekasīties,es gribu dzīvot normālu dzīvi bez uzpurņiem ,kuri tikai pavairo saslimušo skaitu,katri puņķi un klepus,temperatūra uzreiz skaitās kronis,mazāk iespaidoties no TV šausmu stāstiem,to ka cilvēki gada garumā paliek bez medicīnas pakalpojumiem atliktām operācijām ,ārstēšanu pa telefonu ,tad arī viss nostāsies savā vietā.

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.11 14:23

Plašs diapazons

Drīz visā Vaiņodē būs karantīna um komendantstunda ,kad pansionāta darbinieki izvazās Covid pa visu Vaiņodi.Tas pansionāta vadošais "vetārsts" teica ,ka uztraukumam neesot pamata ,visi tikšot lēnām ārstēti...Bet darbinieki staigā pa visu Vaiņodi un kontaktējas ar visiem !

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.11 20:23

Kaimiņjuris

Nu ko ,saturās ,kamandstund i atcelt,dragreisist atkal būs ielās pēc pulksten desmitiem!

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.11 20:44

Puika

Padzīvotu Rīgā vai Liepājā, tad redzētu kas ir “dragreis” kad pa nakti moči un mašīnas braukā,
te ir miera osta.. viena mašīna pa nakti izbrauc baigā bēda????

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.12 09:22

Dullība

Viena? tās te ir vairākas, ja nemāki skaitīt, ej mācies.

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.12 12:09

rausis

kā atcēla mājsēdipa brivdienām,tā sākas tusiņi!....un piedevām valentindiena!..

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.13 14:26

Vaiņodes novadā