Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vaiņodnieki izcīna ceļazīmes uz Vāciju

Vaiņodes vidusskolas 11. klases absolventi Jekaterina Bulavkina un Artis Kabiņeckis kļuvuši par konkursa “Vācu valoda gaišiem prātiem” uzvarētājiem Latvijas mērogā. Viņi un vēl trīs laureāti izcīnījuši galveno balvu – braucienu uz Vāciju, kas plānots augustā.

Piedalīties Gētes institūta organizētā konkursā vaiņodniekus mudinājusi vācu valodas skolotāja Iveta Kabiņecka. Konkurss sācies pērn oktobrī un turpinājies visa mācību gada garumā. Katru mēnesi skolēni sekoja uzdevumiem Gētes institūta mājaslapā – lasīja tekstus par vācu zinātniekiem un viņu atklājumiem, atbildēja uz viktorīnas jautājumiem, pastāsta skolotāja. Uzdevumi gan bijuši latviešu valodā.

Aprīlī tika izvēlēti 15 labākie darbi, to aizstāvēšana notika 26. maijā Rīgā Gētes institūtā žūrijas priekšā. Vaiņodnieki aizstāvējuši zinātniski pētniecisko darbu “Putekļu ērcīšu sastopamība mājās un skolā un to apkarošanas paņēmieni”. Jekaterina un Artis skolotājas Ārijas Čerņavskas vadībā strādājuši cītīgi un Rīgā startējuši godam, priecājas I. Kabiņecka.

Diemžēl Artim brauciens uz Getingenu Vācijā, kas plānots no 7. līdz 20. augustam, ies secen. Pirms kāda laika labajai rokai lauzta plaukstas locītava, veiktas jau divas operācijas, augusta pirmajā pusē gaidāma trešā. Ar veselību jokot negribot, tāpēc džentlmeniski atteicies no balvas, ļaujot doties braucienā meitenei, kura konkursā ieguvusi nākamo labāko vērtējumu aiz pieciem uzvarētājiem.

Jekaterina ir apņēmības pilna baudīt visu piedāvājumu ceļojuma laikā – tiks piedāvāti 40 stundu vācu valodas kursi, divas dienas ilga ekskursija pa Vāciju, plānoti arī muzeju, universitātes pētniecības iestāžu un laboratoriju apmeklējumi. Grupā būs vēl pa pieciem konkursa uzvarētājiem no Lietuvas, Čehijas, Polijas un Slovākijas. Jauniešiem būs īpaša brīvā laika programma.

Plašāk lasiet piektdien, 22. jūlijā, laikrakstā “Kursas Laiks”.
 

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā