Vaiņodes zēni dzied Cēsīs 1

Vaiņodes vidusskolas zēnu koris atgriezies no Latvijas 8. Zēnu koru salidojuma, kas jau tradicionāli notiek Cēsīs. Šogad Vidzemē tikās 55 zēnu kori no visas Latvijas, vaiņodnieki bija vienīgie Liepājas rajona pārstāvji.

“Zēnu koru salidojumi notiek ik pa pieciem gadiem. Tie ir kā zēnu koru mazie Dziesmu svētki,” pastāsta kora diriģente Baiba Leite. Zēni repertuāru apguvuši divus gadus, dziedātmāka bijusi jārāda arī novada skatē, lai pierādītu gatavību piedalīties kopīgos svētkos. Šogad noslēguma koncertam, ko caurvijuši teatralizēti deju studijas priekšnesumi, dots nosaukums “Meklējot Laimes zemi.” Zēni ne tikai dziedājuši, bet arī iesaistījušies kopīgā kustību horeogrāfijā.

Tradicionāli salidojumos kopā ar zēniem muzicē pazīstami Latvijas mākslinieki. Šogad koncertā kopā ar puišiem dziedājusi grupa “Prāta vētra”, par ko dalībnieki bijuši sajūsmā. Mēģinājumu procesā nedalītas zēnu simpātijas iekaroja virsdiriģenti Eduards Grāvītis un Jānis Ērenštreits.

“Šādi pasākumi ir ļoti iedvesmojoši. Tie parāda, cik daudz jāstrādā, lai tiktu kaut kur tālāk,” stāsta skolotāja. “Tas ir dikti svētīgi, jo zēni saprot, ka ir jādara vairāk.”

Vaiņodes zēnu koris piedalās salidojumos Cēsīs jau trešo reizi, taču dažam dalībniekam šis brauciens ir bijis viens no tālākajiem viņa dzīvē. Puiši ne tikai dziedājuši, bet arī apskatījuši Ērgļu klintis un Cēsu apkārtni. Kora diriģente stāsta, ka jauno sezonu vaiņodnieki rudenī sāks ar svētku ieraksta skatīšanos. Nākamais mērķis ir piedalīšanās skolēnu Dziesmu svētkos 2010. gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vaiņodes novadā