Vaiņodes vidusskola talkot pabeidz otrdien līdz ar pirmajām lietus lāsēm

Piektdien, kad bija paredzēta Lielā Talka, sniga sniegs un laiks bija nepatīkams, atzīst Vaiņodes vidusskolas skolotāja Māra Tamuža. Tāpēc kārtīgi un lieli darbi notika otrdien. “Kad uzmetām pēdējās zaru kaudzes, nokrita pirmās lietus lāses,” viņa teic. Idejiskais vadmotīvs – staigāt ar grābekli var katru dienu, lielā talka ir nevis datuma, bet lielu darbu dēļ.

Skolas parkā zāģēti zari, sakopts stadiona stūris – lai arī strādājuši Komunālās pārvaldes darbinieki un sportisti, bērniem arī vēl bijis ko darīt. Sakopts skolas bijušais dārzs, novāktas šautuves drupas, izcirsti “džungļi”.
Mežā aiz stadiona arī vēl bijuši atkritumi ko vākt jaunāko klašu skolēniem, lielāki puiši tīrījuši arī Rožupīti. 11. klases skolēni strādājuši Mācītājmuižā.

“Kā bioloģijas skolotāja izkāpa no mašīnas, tā ieraudzīja aizsargājamos augus. Beigās sanāca ārstniecības un aizsargājamo augu atbrīvošana – mazo klašu skolotāja atbrīvoja dzeltenās tulpītes,” stāsta M. Tamuža. Kārtīgāks skats tagad ir arī uz Muskata dīķi, kur peldētava atbrīvota no niedrēm un sakopta apkārtne.

Lai sekotu līdzi lielajiem darbiem, praktikante, augstskolas “Turība” sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Minka sēdās uz velosipēda un iemūžināja notikumus fotogrāfijās no dažādām talkas vietām.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā