Vaiņodes vidusskolā darbojas divi skolēnu magnēti - Ahrafs un Giorgijs 14

Vaiņodes vidusskolā, līdzīgi kā citās izglītības iestādēs, tiek īstenoti dažādi projekti, tostarp skolēnu apmaiņas programmā “Erasmus+”. Tie paredz gan skolēnu viesošanos citās valstīs, gan viesu uzņemšanu pie sevis. Kopš oktobra “Erasmus+” projekta ietvaros Vaiņodē dzīvo un skolā darbojas brīvprātīgie Giorgijs Gogilidze (25) no Gruzijas un Ačrafs Tobals Nafae (22) no Spānijas.

Giorgijs kā brīvprātīgais Vaiņodē darbosies gadu, bet Ahrafs – 10 mēnešus. “Mūsu galvenais uzdevums ir palīdzēt skolotājiem un skolēniem. Mēģinām panākt, lai skolēni brīvo laiku pavadītu lietderīgi – rīkojam dažādas darbnīcas, pasniedzam nodarbības. Piemēram, Ahrafs pasniedz spāņu valodu, bet es mācu gruzīnu nacionālās dejas,” stāsta Giorgijs.

Angļu valodas skolotāja Viktorija Bulavkina, kura ir galvenā projektu rakstītāja un kūrētāja Vaiņodes vidusskolā, atzīst, ka viņai šķiet svarīgi bērniem sniegt iespēju paplašināt redzesloku. Viņasprāt, ar brīvprātīgajiem Giorgiju un Ahrafu vaiņodniekiem ir ļoti paveicies, jo abi ir ļoti sirsnīgi, atvērti un “bērnus kā magnēts pievelk”.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 16. maija numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Celotprieks

Un ko darīt tiem skolēniem, kas nav projektos? Angluv valoda mums skola vispār praktiski nenotiek. Ja es neesmu macijusies skolā angļu bet vācu valodu, tad nevaru savam bernam palīdzēt. Stundas pateicoties gudrajai projektu rakstītajai nav,mūžīgi kaut kur ceļo. Atbrauc,parbauda ko vecāki iemācījusi ,saliek atzīmes un atkal pazud. Vai tiesam direktors par to nevarētu padomāt? Ir jau labi,ka ir projekti, un šie gudrie jaunieši palīdz un iesaistās,bet mācību viela paliek novārtā dēļ skolotājas.

pirms 2 gadiem, 2019.05.17 09:01

Xx

Es atbalstu,ka bērniem jāpaplašina redzes loks,labi arī dažādi projekti,bet tomēr skolotājai arī ir jāpilda savi darba pienākumi,nevis tikai jāceļo pa pasauli.Mēnesi stundas angļu valodā nenotiek,kad atgriežas tad sadod tik daudz darbus bērniem,ka nevar saprast no kura gala jāsāk.Un ja mājās neviens angļu valodu nesaprot kā lai bērns izmācās.Kad aiziet uz konsultācijām saņem vēl sliktāku vērtējumu.Gribētos zināt cik ilgi tas tā turpināsies,vai patiešām būs jāvāc paraksti un vēstule jāsūta uz Izglītības ministriju?Jo skola neko nevar vai negrib darīt,cik vecāki jau ir gājuši un runājuši.Vienīgais ko skolotāja ļoti labi prot,tas ir saukt policiju un rakstīt ziņojumus par skolniekiem,ja viņai nav kaut kas pa prātam.

pirms 2 gadiem, 2019.05.17 15:06

Nezinamaa

Piekrītu, pati esmu šīs skolas skolniece kurai Angļu valoda nav stiprā puse, sliktos vērtējumus ieliek uzreiz stundā, bet labos vari gaidīt mēnešiem.

pirms 2 gadiem, 2019.05.17 16:14

...

Stundas regulāri nenotiek, un kad atbrauc uzreiz iedod pārbaudes darbu. Tā laikam ir jābūt, jo neviens neko lietas labā nedara????

pirms 2 gadiem, 2019.05.17 16:16

Baigais

Angļu valoda praktiski 2 mēneši nav bulavkina vandās apkārt pa pasauli, kad atgriežas izskan 2 stundas notikušas un tad izskan tāda frāze no viņas mutes " ja jūs sajauksiet kādu vārdu jums visiem būs vasarasdarbi". Nu es nezinu vai tas ir normāli ka skolotājs tā var draudēt skolēnam. Pati novazājusies pa ārzemēm neko neiemāca tikai klases priekšā ļurina pa angliski kaut vai puse klase neko nesaprot. Un tad kad aiziet uz konsultācijām tad kliedz taka negudra bet viņai jau tas prātiņš nu nemaz nešķiet kad ir. Kur vispār direktors skatās. Varbūt pēc šiem ten komentāriem kaut ko lietas labad sāks darīt.

pirms 2 gadiem, 2019.05.17 16:53

!!!

Šim visam piekrītu! Un nav vērts iet uz skolu. Skatās tikai pēc acīm. Skolotāju bērni vienmēr bijuši augstāki par citiem, bet parējie ir nieki, tiem pat neizlabojot var likt vērtējumu.

pirms 2 gadiem, 2019.05.17 17:52

...

Nekas nav mainijies, pirms gadiem ari es macījos skola. Un izcila Angļu valodas skolataja Mrs. BULAVKINA, kura Skolotajas vārda nav pelnijusi, interesejas tikai par Projektiem, un ne par to ka iemaciit Skoleniem Angļu valodu. Un nedod dievs, Tu viņai kko preti pateiksi. Pazemos Tevi lidz pedejam, un uzrakstis Iesniegumu Policija. Kauns kad kads par Tadu lepojas. Skola vajadzetu visus skolēnus vienadi pieņemt, bet nejau pec deguniem šķirot. Kauns kauns kauns. Un neviens viņai neko pateikt nevar; jo viņa taču svarīga Skolai. Vaiņodes vidusskolai vajadzetu pieņemt Skolotaju kurai ir laika vadīt stundas, un kurai interese tas vai berni to valodu iemacas. Bet ko te lieki runat, tapat nekas nemainisies. ????

pirms 2 gadiem, 2019.05.17 19:42

@@@@

Cerēsim ka pēc šiem koment.kautcik pieversīsies tai saucamai SKOLOTAJAI.Taisniba bernus patik pazemot un policija iesniegumus rakstit.uzraksta iesniegumu pat par to kas viņas stunda un klase nemaz nenotika.viņa garam ejot esot padzirdejusi ko berni sava starpa starpbridi runa.

pirms 2 gadiem, 2019.05.17 23:41

ne tēma

Samilzušās situācijas izklāstam par pedagogu, nav īstā vieta komentāros, kur to risināt.

Komentāri ir spoguļa vieta un skabarga vēlētajām personām, ko katrs ir sapelnījis un paši apzinās to bīstamību nonākt izņirgāšanai. Kādai reputācijai un personīgam piemēram jāatbilst, lai būtu priekšstāvis. Jāapzinās, ka ar nesagatavotām un šķidrām uzrunām pazemo auditoriju tas ilgtermiņā rada kā aizliegta propoganda degradācijas efektu...

Turpretī pedagogam ir saistošs darba līgums. Savukārt darba devējam un ņēmējam ir pienākums to likumīgi ievērot!!

Bizness atruna pamatdarbam?

pirms 2 gadiem, 2019.05.19 10:23

Ceriba_nr1

Žēl,ka nav iespējas par to runāt un risināt skolā. Jo ieprieksejie vecāku centieni palikuši bez risinājuma. Visi vecāki iebaidīti par savām atvasēm, un tālāku attieksmi no skolotājas, atliek vien kurnet anonīmi internetā...ar cerību ka skola aizdomasies.

pirms 2 gadiem, 2019.05.22 11:02

Sergant somebody

Es mācos šajā skolā. Un tā ir taisnība ka viņi ir kā magnēti.

pirms 2 gadiem, 2019.05.23 23:08

Bijušā skolniece

Par skolotāju Viktoriju varu teikt tikai labu. Mūsu klasei bija labas attiecības un interesantas stundas. Nebija garlaicīgas gramatikas kalšanas stundas, bet gan interesanta pieeja dažādām tēmām. Ar Viktorijas palīdzību mums bija iespēja apskatīt ārzemes. Esiet laipni pret saviem skolotājiem un iegūsiet to pašu. Prieks arī par brīvprātīgajiem, ka apņēmušies mūsu mazajā Vaiņodē mācīt skolēniem ko jaunu- spēt nodejot jaunu deju, nevis ierasto polku un izteikt kādu teikumu spāniski, ja nu gadās nokļūt daudzajās valstīs, kurās runā spāniski.

pirms gada, 2019.08.13 12:58

Arī Bijusi skolniece

Ari man bija ta iespeja tikt uz arzemem pateicoties saj skolotajai. Bet diemzel es nevaru labu pateikt, viens arzemju brauciens neatver vinas attieksmi.. un nebija visai klasei labas attiecibas. ja meitenem un pa kadam zenam bija kaut cik labas attiecibas. tajos pasos arzemju braucienos brauca tie kas vareja atlauties! Skolenu dalisana milziga. Biju labaja puse, jo kaut cik tiku gala, bet pat man briziem bija zel to klases biedru kuriem bija zimogs uz pieres un centies cik gribi... Pedagogs kas nav si varda cienigs, jo nenormals nervu kamols, sablaut, saraustit kadu..loti vaja nervu sistema...

pirms gada, 2019.11.04 21:43

Vaiņodes novadā