Vaiņodes puiši turēs kurzemnieku kanti Rīgā 1

Uz vokālās mūzikas konkursa “Balsis” finālu Rīgā dosies Vaiņodes vidusskolas 10.–12. klašu zēnu ansamblis. Puišu kolektīvs būs viens no trim dalībniekiem, kas pārstāvēs Kurzemi.


Septiņi kolektīvi un solisti no bijušā Liepājas rajona, kas 26. martā vokālās mūzikas konkursā “Balsis” Skrundā spēkojās ar citiem kurzemniekiem, saņēmuši I un II pakāpes diplomus, pastāsta X Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku astoņu novadu koordinatore Aija Niedola.

Pavisam no Kurzemes piedalījās 23 vienības, bet uz 3. kārtu Rīgā izvirzīja tikai trīs laureātus. 24. aprīlī fināla kārtā startēs arī vokālais ansamblis “Gaismiņas” no Liepājas un solists no Talsu sākumskolas, informē A. Niedola.

Šogad vaiņodnieku kolektīvā sākuši dziedāt divi jauni dalībnieki – desmitās klases skolnieki Edgars un Artis, stāsta “veterāns” Toms. Kamēr “pieslīpējas”, laiks paiet, secina vecākais dalībnieks.

Skrundā bija pulcējušies daudzi labi dziedātāji, taču Rīgā būšot labākie no labākajiem. Atbildīgajā uzstāšanās reizē puiši pamanījuši arī savas kļūdas, tāpēc darāmā vēl daudz, neslēpj Toms. Uz mēģinājumiem sanākšot, cik bieži vien varēšot.

“Es viņiem cauri redzu, vienmēr jau var izdarīt labāk,” smejas vaiņodnieku skolotāja Baiba Leite. Arī skolotāja piekrīt, ka Rīgā vērtējums būs vēl nopietnāks, jo tiks atlasītas īstas “pērlītes”, kuras uzstāsies Dziesmu svētku kulminācijas pasākumos.

Skolotāja gan izsaka nožēlu, ka televīzijā nereti lielāka uzmanība tiek koriem, taču arī ansambļi un solisti to būtu pelnījuši. “Cik skaisti bērni Latvijā dzied! Par maz viņiem pievērš uzmanību,” uzskata B. Leite. Skolotājai gandarījums par žūrijas vērtējumu kopumā visiem dziedātājiem no Kurzemes – skates notikušas arī pārējos reģionos, un izteikta atzinība, ka kurzemnieki iepriecinājuši visvairāk

UZZIŅAI
Vaiņodes vidusskolas 10.–12. klašu zēnu ansambļa dalībnieki:
Toms Bokums (12. kl.), Matīss Trofimovs (12. kl.), Edgars Mamis (10. kl.), Artis Volkovs (10. kl.). Skolotāja – Baiba Leite.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

atbalsts

lai skolotājai izdodas zēnus ar uzvaru atvest !Turēsim īkšķus!!!!

pirms 11 gadiem, 2010.03.30 21:55

Vaiņodes novadā