Vaiņodes novada svētkus svinēs trīs sestdienas pēc kārtas 9

Vaiņodes pusē nolemts novada svētkus svinēt trīs sestdienas pēc kārtas ar daudzveidīgu pasākumu programmu. Pirmie sestdien, 14. augustā, priecāsies embūtnieki, 21. augustā svinēs Augustē, bet 28. augustā – Vaiņodē.

Pērn notikušās svinības Vaiņodē un Augustē pārsvarā bijušas sportiskā gaisotnē. Šogad nolemts iesaistīt arī embūtniekus, veidot plašāku programmu, kurā būs kultūras un sporta pasākumi, kā arī citi patīkami pārsteigumi dažāda vecuma un interešu iedzīvotājiem, pastāsta Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons.

Lielākā daļa pasākumu svētku laikā būs bez maksas. “Novada cilvēki to ir pelnījuši,” pauž V. Jansons. Jāmaksā būs tikai par atsevišķām atrakcijām. Pašvaldības vadītājs izsaka cerību, ka Vaiņodes novada ļaudis svētku reizē labprāt izmantos iespēju aizbraukt ciemos uz citām apdzīvotajām vietām, kursēs speciāli autobusi. Pasākumu programma katrā vietā būs atšķirīga.

Katrā no trim sestdienām iedzīvotājiem būs iespēja tikties klātienē ar novada vadību, uzklausīt skaidrojumu par jau paveikto un nākotnes attīstības perspektīvām, uzdot jautājumus, uzsver V. Jansons.

Svētkos notiks sakoptāko māju un sētu vērtēšana, atsevišķā grupā tiks novērtētas arī daudzdzīvokļu mājas. Komisija svētku dienā apskatīs mājas Embūtē un Vībiņos, Augustē un Mālkalnē, kā arī novada centrā Vaiņodē. Vakarā ar īpašām atzinības veltēm tiks godināti čaklākie māju kopēji. Ja izrādīsies, ka kaut kur tālāk no centra dzīvojošie “pārsit” sakoptībā citus, varbūt varēs padomāt arī par nopietnāku atzinību gada izskaņā, pieļauj pašvaldības vadītājs.

Svētku reizē būs arī savdabīgs “vienotības velobrauciens”. Pirmās divas sestdienas tas sāksies no stacijas laukuma Vaiņodē un virzīsies uz svinību vietu Vībiņos vai Augustē. 28. augustā riteņbraucēji startēs no šīm abām apdzīvotajām vietām un satiksies novada centrā Vaiņodē. Piedalīties aicināti lieli un mazi, atbilstoši savām iespējām – sporta vai tautas klasē. Visos pasākumos tiks gaidīti makšķernieki, būs dažādas sporta aktivitātes.

Priecīgi, ka pirmie no Vaiņodes novada apdzīvotajām vietām varēs svinēt svētkus, ir embūtnieki. Šonedēļ īpaši daudz darba bijis tā dēvētajiem “simtlatniekiem”, kuri cītīgi kopuši apkārtni un sakārtojuši pasākumu norises vietas, pastāsta domes priekšēdētāja vietnieks Oļegs Jurjevs. Sestdien jau piecos no rīta Vībiņu centrā varēs pulcēties makšķernieki, kuriem šoreiz būs atļauts copēt vietā, kur līdz šim neesot bijusi tāda iespēja, intriģē V. Jansons.

Pulksten 11 sāksies velobrauciens, bet pulksten 12 – vasaras cirka “Allē” priekšnesumi. Pulksten vienos notiks tikšanās ar novada vadību. Pēc tam paredzētas sportiskas aktivitātes – strītbols, minifutbols, pludmales volejbols, pudeļu frīsbijs. Būs arī triāla kluba “Karteris” paraugdemonstrējumi – lēkšana pāri mašīnai un cilvēkiem. Piecos pēcpusdienā sāksies noslēguma koncerts un apbalvošana. Vakarā būs disko balle, kurā skanēs apmeklētāju gaumei atbilstoša mūzika.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

svinētājiem

Lai jau priecīgi tie svētki, bet ja kabata tāda paplānāka,tad brīvdienas jāpavada lasot ogas ,sēņojot vai rušinoties piemājas dārziņā,lai kaut kā savilktu ģimenes budžetu un aizlaistu bērnus skolā.Parasti jau tajos svētkos piedalās tikai tie ,kas visbiežāk apgrozas pagastmājā- gan lielā lata pelnītāji, gan tie kam piešķir pabalstus, kurus kārtīgi ar lusti notērēt svētkos.Skumji paliek aizejot uz tādiem svētkiem- esi darba steigā izbrīvējis kādu brītiņu, un ko redzi- tie kas ikdienā nedara neko un zvilnē saulītē, kam nerūp nekas, kārtīgi ir piesvinējušies par pagasta naudu, bet es esmu spiesta bērniem skaitīt pēdējos santīmus ,lai nopirktu vismaz lētāko saldējumu.Kur loģika.......

pirms 10 gadiem, 2010.08.17 12:10

Pasaules Bankas prezidents Robers Zēliks šajā sakarā ieradies Latvijā, un ir lielā nesaprašanā ka cilvēku padarītais darbs šādi tiek apmāksāts.Viņš vairākkārtīgi pārjautāja cilvēkiem,redzot kā viņi strādā: "Vai tiešām Jūs saņemat 100Ls mēnesī, nevis dienā?" Bet kurš pie mums par to uztraucas ,varbūt Zatlers,Dombrovskis??? Neviens.Un eiropas milzīgās naudas ,kuras jāpaņem ar projektiem - joprojām strādnieku neatrod!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.13 11:22

tam tam numurētājam

Esi no tās lielās naudas pelnītājiem.Parastiem mirstīgajiem vien 100Ls vai čiks.Un nav runa par dzērājiem ,bet normāliem cilvēkiem.

pirms 10 gadiem, 2010.08.13 09:14

lai tak negods nedarītājam,bet Visvaldim cepums!

pirms 10 gadiem, 2010.08.13 08:10

piekriitu #

Visvaldis pa daudz lien svesaa laucinjaa! Lai padara savas lietas un darbus kartiigi un ljauj stradat citiem cilvekiem, atbiltosi saja gadijuma novada spota metodikiem un kultuuras darbiniekiem...

pirms 10 gadiem, 2010.08.13 06:59

tam numurētājam #

Tev kaut kas ir slikti??? Cik cilvēkiem tagad ir darbs, kaut vai par 100 ls, bet ir. Cik cilvēki nav paņemti arī par lielāku algu. Cik vietas tagad nesakopj. Skolas divas, bērnudārzu, cik zinu ka kapus arī, klubu, ceļus uzlej, ūdens jauns, bet nekas nav labi. Galvenais kautkur piesieties ***.

pirms 10 gadiem, 2010.08.12 21:55

#

Visvaldim vajadzēja iet nevis par pagastveci, bet par kultūras nama vadītāju. Svētku rīkošana viņam patiešām interesē. Taupības dēļ varbūt nogriezīs kādam algu vai sačakarēs kādu projektu, bet svētku rīkošanai naudu vienmēr atradīs.

pirms 10 gadiem, 2010.08.12 21:25

Vaiņodes novadā