Vaiņodes novadā likvidē Embūtes pamatskolu 88

Ceturtdien Vaiņodes novada domes sēdē pieņemts lēmums par Embūtes pamatskolas likvidāciju, informē Vaiņodes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Zigmunds Mickus.

Diemžēl novadā nav iespēju paturēt divas skolas, smagā finansiālā situācija likusi pieņemt sāpīgo lēmumu, pamato Z. Mickus. 

Vispirms situācija analizēta Vaiņodes novada domes Izglītības, sporta un kultūras komitejā, uzklausot Embūtes pamatskolas direktores Inetas Jurķes un bijušā Embūtes pagasta padomes priekšsēdētāja Oļega Jurjeva viedokļus, stāsta komitejas vadītājs Z. Mickus.

I. Jurķe portālam atteicās nosaukt pat skolēnu un darbinieku skaitu. "Prasiet domē, tur jums visu paskaidros. Atvainojiet, man nav komentāru šajā jautājumā," bija direktores atbilde, pēc kuras viņa nolika telefona klausuli.

Embūtē mācījušies 26 skolēni, strādājuši 11 pedagogi, informē Z. Mickus. Tuvākās izglītības iestādes, kur bērni pēc skolas likvidācijas varētu mācīties, ir Vaiņodes vidusskola, Vaiņodes internātpamatskola, Nīgrandes pamatskola vai Kalnu vidusskola. Pašvaldības pienākums ir nodrošināt skolēnus ar transportu, tas problēmas nesagādās, pārliecināts Z. Mickus.

Sarežģītāka situācija būs ar pedagogu un skolas tehnisko darbinieku darba iespējām, uzskata domes deputāti. Lai vecākiem un darbiniekiem izskaidrotu situāciju klātienē, viņi pirmdien aicināti uz tikšanos Embūtes pamatskolā.

Vaiņodes novada domes Izglītības, sporta un kultūras komitejas locekļi pirmdien pulksten 14 tiksies ar pedagogiem, bet pulksten 16 – ar skolēnu vecākiem, informē komitejas vadītājs Z. Mickus.

Plašāk lasiet pirmdien, 27. jūlijā, laikrakstā "Kursas Laiks". 

Pievieno komentāru

Komentāri 88

..

a ko jus te iejaucat citus cilvekus ir ta4 runa par skolas likvidesanu nejau pa lielrazotajiem ka dazs labs saka...

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 00:09

Pilsētā nav arī ko darīt uz vienu darba vietu stāv septiņi rindā!

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 09:53

Fsihopāts

Tiešām taisnība ja jums jāmirst dažiem badu vajag tā vienu nedēļu slaukt pie Troikiem govis,'dabūsiet pienu,otru nedēļu lasīt,pārlasīt pie Dīkiem kartupēļus,dabūsiet kartupeļus,trešo nedēļu pie Neilandiem strādāt,dabūsiet gaļu!
Nu,ko vēl dzīvokļi jums manliekas ļoti lēti uz ielas diezvai izliks! Atliek padomāt vēl par kādu kultūras pasākumu,skola nolikvidēta tur nebūs pasākumu vairs ne ziemassvētku koncerts,ne jāņu pasākuma,kurus mēs pat vaiņodnieki bijām iemīļojuši aizšaut pie jums pēc pusnakts apskatīt ugunskuru!!
Kapēc jūs par tādām vērtībām necīnījāties jau agrāk,nerakstījāt pašam prezidentam,jo skola nozīmē jums visu,kas saistīts arī ar kultūras pasākumiem un skola ar tādu vēsturisku simbolu kā muiža??? Ārprāts!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 01:18

***aa:))

ko tad pi tiem zemniekiem darīs, visi uz PILSĒTĀM:D

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 00:33

Secinājums viens- nāks lielāki s..i, šitie aizmirsīsies!

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 14:56

A ko tajās grants karjerās darīt-akmeņus sijāt???

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 13:50

Jūsu pagastā tādi lieli lielražotāji Troiki,Dīks,Neilandi,Plinģis un citi vai viņi nevar paņemt jūs darbā,ļoti lielas privātās grants karjeras

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 12:16

Esmu ļoti neizglītota,jo mācījos šajā skolā,darba nav,jo nekur mani neņem deviņus gadus nomācījos Jurķe beigšanas apliecību nedeva un tagad saka,ka vēl nedos,ko lai es ēdu,vai varbūt Jurķei uzkot istabas,lai mani pabaro????

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 10:17

Kādiem putniem vairs priecāties,nedēļu jau nēsmu ēdis,jābūt paēdušam vismaz,ko jāiekož lai priecātos nav spēka vairāk paiet.
Atnācu pie kaimiņa kuram internets lai uzraksta Jansona kungam teica,ka tagad te visi rakstot nevaru pie viņa aiziet dikti tāli jājiet pie Jansona lai nokļutu bez naudas arī nevarot,Birutiņa esot teikusi bez aliņa lai nejoot!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 10:08

Prātīga doma! Ar tiem ponijiem varētu bērnus uz Vaiņodes skolu vadāt- īsti atbilstoši krīzes apstākļiem!

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 08:51

Man laba doma,ko ierosināt Jansona kungam lai to ponija stali ierīko embūtē es viņus varēt tā teikt pieskatīt,iedot ēst un varbūt dzert arī man būtu nodarbošanās un nauda garantēta.Vismaz aliņš sanāktu.

pirms 11 gadiem, 2009.07.30 21:53

Tiešām beigas būs,ko mēs darīsim,darba vairs neviena,nauda nebūs beigas visam.

pirms 11 gadiem, 2009.07.30 21:48

Pilnīgi piekrītu Hē.ai!!!!! Ja mums būtu tādi cilvēki vairāki,mēs daudz vairāk sasniegtu sava nostūra labā. Varu saderēt,ja mēs aktīvāk darbotos mūs neviens nebūtu spējīgs novest līdz nērvu sabrukumam.
Jau tagad daudz,jādomā jāierosina pašvaldībai,ko vispār mēs gribam,vai negribam,neviens mūsu vietā neko nedarīs.
Ar konkrētiem sagatavotiem ierosinājumiem,mēs katrs varam doties uz Vaiņodes pašvaldību,nevajag būt nemaz ievēlētam deputātam,lai,ko iesniegtu izskatīšanai pašvaldībā!!Uz priekšu!

pirms 11 gadiem, 2009.07.30 18:23

Gastons

Atbilde He.a atbalstītājai!!!!
Tiešām,vai mēs nēsam tik tālu pārsārņoti,ka vairs nesaprotam,ko runājam un daram,varbūt tiešām pienācis tas laiks,ka jāsakārto domas pašam ar sevi un cilvēkiem,kas atrodas mums apkārt.Mums pagastā,nolikvidēs pilnīgi visu,medpunktu,bibliotēku,pagastu drīz arī vienīgo,pēdējo veikalu,kuru vairs nevajadzēs,jo mums vienkārši nebūs tāda lieta,ko sauc par naudu.Vai tad vainosim,veikalniekus,ka nolikvidēja veikalu,vai pienāks diena,ka veikalā uz krīta vairs nedos,bet ēst gribēsies,ko pirmo satiksim ceļā tam gāzīsim visu atkal virsū,šinī gadījumā tas būs varbūt veikalnieks!!!!!
Mēs dzīvojam tik unikālā vietā,apkārt kalni,meži,putni!!Tagad ir vasara priecāsimies varbūt par to,kas mums ir!!Itkā mums pagasta iedzīvotājiem visiem tā ir šobrīd galvenā sāpe,ka visu mums atņem,izposta tie buržuji aukgšā!!!!
CĪNĪSIMIES PRET VIŅIEM TUR AUGŠĀ,NEVIS VIENS PRET OTRU!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.30 11:02

hē.a atbalstiitāja:)

PILNĪGI PIEKRĪTU hē.a...
ko mēs tiešām cilvēki darām, mums šīs skolotājas tak tik daudz, ko iemācījušas, uzņēmā mūs skolā, mums tik daudz, ko iemācija, direktore mums visiem bija, kā lielā MAMMA un liels paldies viņai :*
bet mē šeit viņu apsmeja, KAUNIETIES.....!

pirms 11 gadiem, 2009.07.29 21:27

hē.a

Piekrītu pa ponijiem,redziet kā tas ir esam saskārušies ar novada veidošanu pirmajām nopietnām problēmām,ko darīsim ar nākošām problēmām,kas sekos cita pēc citas? Vai cits citu nebūsim spējīgi nograust bez sāls,tie esam mēs paši pagasta iedzīvotāji!!Redziet nav vainīgi skolotāji vai direktore,ka likvidē skolu! Redziet mēs pagastā esam vienkārši tā pieraduši ja ar mums,kas notiek,ko pirmo satiekam ceļā gāžam virsū,ko vien varam un pēc tam tik aizdomājamies.Par mūsu skolas pastāvēšanu līdz šim cīnijās skolas direktore,mēs to tā varbūt nepamanījām,jo viņai tas vienmēr lieliski izdevas.Vienā reizē tas vairs neizdevās,ko mēs izdarījām,pateicām viņai paldies?Nē,publiski nomelnojām,tā īsti nezinot,neiedziļinoties detaļās mēs paši savu skolu kur bijām mācījušies nomelnojām visas Latvijas priekšā!!!
Beidzam vienreiz savu netīro veļļu mazgāt visas Latvijas priekšā, nomelnot savus skolotājus un direktori,domāsim labāk,ko darīt tālāk šī jau nebūs pēdējā problēma!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.29 10:05

tai ....

Ne jau Jansons likvidēja Jusu skolu, bet tur ir mūsu valsts nopelns. Vinalga kurš būtu ievēlēts, šī skola būtu likvidēta

pirms 11 gadiem, 2009.07.28 22:20

Vaiņodes novadā