Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vaiņodē likvidē ugunsdzēsēju depo 47

No maija Vaiņodes Ugunsdzēsēju depo būs tukšs, trīs šoferus atbrīvos no darba, bet vienu no jaunākajām brīvprātīgo ugunsdzēsēju automašīnām nodos Vaiņodes Komunālās nodaļas rīcībā. Par šoferu atbrīvošanu nolemts kārtējā domes sēdē, “Kursas Laikam” apstiprina Vaiņodes domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons. 

Novada domes lēmums balstās vairākos apsvērumos. Brīvprātīgie ugunsdzēsēji vienlaikus bija arī kurinātāji. Vaiņodes Ugunsdzēsēju depo ēkā atrodas katlumāja, un savu dienišķo maizi ugunsdzēsēji nopelnīja, nodrošinot siltumu tuvējām ēkām. Vasarā apkure nav nepieciešama, un var uzdot jautājumu, vai ir izdevīgi turēt trīs darbiniekus depo dežūrtelpā.

“Izsaukumi ir reti, tepat blakus ir Valsts ugunsdzēsības depo Priekulē. Nozīmīgi ir arī tas, ka mūsu ugunsdzēsēji ir pieklājīgā vecumā, viņiem nav atbilstošu sertifikātu un, ja kaut kas notiek, tad pašvaldība ir atbildīga par to, ka ļāvusi viņiem braukt un dzēst ugunsgrēkus,” stāsta V. Jansons.

Viņš nenoliedz, ka viens no galvenajiem aspektiem, izšķiroties par darbinieku atlaišanu, ir līdzekļu trūkums pašvaldības budžetā. Jautāts, vai tiešām Ugunsdzēsēju depo nav nepieciešams, V. Jansons ir skarbs: “Nav jau nekāda depo. Ir pirmspensijas vecuma šoferi, kurinātāji, kuriem nav tiesību dzēst. Viņi var pievest ūdeni – tas arī viss.” Pašvaldība plāno depo ierīkot transporta darbnīcas.

Pirms lēmuma atlaist ugunsdzēsējus šovasar novada pašvaldība lūgusi valsts atbalstu, bet saņemts atteikums.

Vaiņodes iedzīvotājs Ainars Ziņģenieks strādā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Priekules nodaļā, nereti brauc uz izsaukumiem Vaiņodes novadā un, pavisam nejauši sastapts, iekarsa, stāstot par saviem amata brāļiem – Vaiņodes brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem.

“Tas, kas notiek, nav pareizi! Katrā izsaukumā viņi ar savu mašīnu ir klāt. Vietās, kur nav hidrantu, tas ir ļoti nozīmīgi, ja ir divas reizes lielāks ūdens daudzums. Es domāju, ka vajadzēja pašvaldībai pajautāt profesionāļu viedokli. Vīri tiešām nevar līst ugunī, jo viņiem nav aprīkojuma, bet viņi palīdz notikuma vietā, jo ir pieredzējuši. Daži to dara visu mūžu. Vajadzēja paprasīt, ko iedzīvotāji saka,” “Kursas Laikam” sacīja A. Ziņģenieks.

“Kursas Laika” aptaujātie vaiņodnieki visi bez izņēmuma pauda, ka brīvprātīgie ugunsdzēsēji Vaiņodē jāpatur. “Līdz mums priekulnieki atbrauc 15 līdz 20 minūtēs, bet, ja uz Embūti jātiek, tad tur viss sen būs nodedzis. Nupat dega šķūnis pie stacijas,” sacīja kāda vaiņodniece.

Arī  Vaiņodes novada domes izpilddirektors Normunds Pāvils atzina, ka pēc domes sēdes, kad pieņemts lēmums likvidēt ugunsdzēsēju brigādi, dedzis “dzelzceļa šķūnis” un vaiņodnieki tur vēl braukuši. “Mēs saprotam, ka mūsu dienests bija liels atspaids Valsts dienestam,” sacīja N. Pāvils.

Plašāk lasiet 19. aprīļa “Kursas Laikā”!

Pievieno komentāru

Komentāri 47

Vaiņode

Kad būs nelaime ,tad.........kur mani brīvprātīgie. Tomēr Priekule ir tur bet Vaiņode te.

pirms gada, 2018.04.19 13:39

Viņa

Ja tur bija pensijas vecuma kadri bez sertifikātiem, viņu vietā varēja pieņemt citus sertificētus darbiniekus. Iznīcināt vienmēr ir vieglāk nekā radīt no jauna.

pirms gada, 2018.04.19 17:15

to viņai

būtu gan laiks saprast KAS ir KAS un kādus ceļus Jansons iet ... TIKAI tos vieglākos un kur atlec ko caurajā nāsī ieraut...!! (vispār viņš nekad neiet, bet tikai sevi vizina).

pirms gada, 2018.04.20 02:24

Tufta

Darbnīcas centrā, da labi, tuvāk pēc šmigas būs jāiet!!! Bet kāda jēga tad bija, piedalīties pārrobežu projektā lai to auto iegūtu, ja tagad izrādās ka nav vajadzīgs??? Atliek tikai atjaunot Vaiņodes BUK!!!

pirms gada, 2018.04.19 14:06

FIKSAIS

Mans draugs no VUGD reiz teica-zaglis paņem ko var un aiziet, bet uguns paņem visu...
Manā atmiņā, reizes trīs dega Daiļrade, vienmēr pirmie bija Vaiņodnieki, lai Dievs nedod...

pirms gada, 2018.04.19 17:13

FIKSAIS

Ja nemaldos, tas daudzus gadus atpakaļ, dome pieņēma lēmumu, ka no Daiļrades, KINGa un gateriem 50E mēnesī, no privātmājām un Z/S 5E gadā, no dzīvokļa 1E gadā lai uzturētu ugunsdzēsējus, kur palika un paliek šis lēmums un money???

pirms gada, 2018.04.19 17:23

vēlētājs

Birutai Strēlei esam PATEICĪGI, ka bija Vaiņodē jauna ugunsdzēsēju mašīna, DEPO. Viņas ideja, pierobežas projekts.
Kurš ir autors tam, lai to iznīcinātu? Kad būs VĒLĒTĀJU tikšanās ar VAIŅODES NOVADA DEPUTĀTIEM, lai atbildētu uz iedzīvotāju jautājumiem?

pirms gada, 2018.04.19 18:06

Tufta

Tak novada mājas lapā var redzēt sēdes protokolu un pat dzirdēt sēdes ierakstu!

pirms gada, 2018.04.19 19:14

Vietējais

Vēl jau neviens nav aizdomāties par bankomātu!!!Nebūs ugunsdzēsēji,iespējams pazudīs arī bankomāts.Ā ,varbūt pārcels uz AUGUSTI.

pirms gada, 2018.04.21 15:10

trakāk kā ellē un indijā!!

Jansons pēc skaudrās pārmācības zaudētajās tiesvedībās ar vietējiem... nu dreb par katru zvanu no drošības iestādēm, jo atbildība visās vietās balstās uz apšaubāmu kārtību un degradējošu darba kvalitāti. Tā NE turpināsies, un valsts politika vairs nepieļaus pašvaldībām likumu interpretācijas. Neturpināsies šī padsmitgadīgā patvaļa, Jansons vienmēr pamatos izceļas ar prastumu zagšanā, gļēvā melošanā un krāpniecībā.
Ievēlētam jābūt ar nevainojamu reputāciju!! Kur tā ir?
Kāpēc šajā vietā tas ir nebūtiski būt ievēlētam uzticamam un godīgam. Tikai Jansonu!! Pavizinās. Šo to un viss ir sarunājams. Šā tā, lai pil un grūst.. pašpietiekoši vien vilksimies.
Lielākais absurds, kad vairs nedrīkst šitā pa vecam un jādreb par sastrādāto, tad Jansons ar putām uz lūpām norāda saviem taurētājiem uz “vainīgo'' kurš neļaujot šim dzīvot zaglīgi un pa vecam...
Ja jālikvidē daļa no drošības un pašaizsardzības, tā tomēr ir arī dzēsēju misija...tad jāatsakās no mazsvarīgākām lietām. Jo Jansons posta tieši neaizskaramās vietas... Kultūrai, tūrismam, sportam, administrācijai jābūt pieticīgākiem drošības priekšā.

pirms gada, 2018.04.21 18:39

naivis

domājat, ka tas ir reāli tukšai vietai pavilkt bankas parādus ar procentiem par noasfaltēto 1 km un smagos pašvaldības krēslus?

pirms gada, 2018.04.22 09:34

Deputāts

Labi.Saprotu par pozīciju ,visi balsoja par likvidāciju , bet nedomāju ,ka opozīcijai nav loģiskā domāšana!Jums laikam tas liekas nebūtiski, laii gan pašiem ir privātmājas un citi īpašumi...

pirms gada, 2018.04.22 12:09

loģika

uzticēt profesionālu glābšanas dienesta auto KURINĀTĀJIEM..loģiski jansons ir amorfs

pirms gada, 2018.04.23 14:39

Nja

Nauda kilometram asfalta uz bijušā deputāta īpašumiem atrodas, bet 3 cilvēkiem algas izmaksāt nē. Tā turēt!

pirms gada, 2018.04.22 19:31

pieprasām pr-ja pārvēlēšanas!

par Arturu Blumbergu !!

pirms gada, 2018.04.22 21:00

D..sLaizis

nē,tad jau labāk par Kasparu Ķauķi !!!

pirms gada, 2018.04.22 21:26

pieprasu, bet ne Blumbergu

jā jā vēl par ko nē? mums jau vēl viens te tāds jauneklis, kurš var strādāt četros darbos, bet cik zinu tad Vainodē viņš pienemts uz pilnu slodzi, kas ir 40 stundas. Kā var to visu paspēt, ja nedēļā jāstrādā virs 100 stundām.

pirms gada, 2018.04.23 11:27

xxxxx

Jauneklis nav vienīgais tāds, "saviem cilvēkiem" Jansons nodrošina n-tos amatus, n-tās stundas, virsstundas, glaunu algu, bet tikai "saviem"...kā saka, piemeklē amatu...

pirms gada, 2018.04.23 18:08

!!!!

un protams ar aprēķinu tas viss. Pus Vībiņi tagad būs starā par to visu. Var jau pievērt acis kad darbā ir tikai 5 stundas no 40

pirms gada, 2018.04.23 21:33

Mārtiņš Einis

Žēl ka jā lasa šāda ziņa, par kādreiz tik slaveno Vaiņodes BUK. Visa vēsture tiek aislaucīta mēslainē, un kā vienmēr autiņš mētāsisies kādā žogmalē kā tas ir redzams ar vecākiem auto brāļiem. Žēl ka uzkrātā vēsture ir sabradāta un arī lai nu kāda bet palīdzīgā roka ugunsgrēku likvidācijā vairs nebūs. Skaitot centus mēs diezgan bieži zaudējam daudz lielākas summas un ir lietas ko vienkārši naudas vienībā nevar izteikt. Kadreiz arī es biju sastāvdaļa no šīs slavenās BUK, un visa mana ģimene, kura stāvēja pie pēckara atjaunošanas šūpuļa. Kadreiz pašvaldība atbalstija un lepojās, tagad iznīcina. Bija laiks, kad pagrima BUK kustība, pašvaldiba pārņēma un solijās nekad neizdzēst brivprātīgo ugunsdzesēju liesmu, nu tā ir izdzesta, žēl.

pirms gada, 2018.04.22 21:11

visu tik likvidējam

2009.gadā Embūtes pamatskolu, 2018.gadā Vaiņodes internātskolu un Brīvprātīgos ugunsdzēsējus.
Kas mums vēl palicis??????? Vai pa kluso nepievienojam mūsu novadu kādam citam ??????

pirms gada, 2018.04.23 07:27

Taupîtājs

Gribat ietaupīt! Ok.Visas pašvaldības mašīnas,usveru, visas pēc darba beigām novietot komunālos apsargātā stāvvietā.Sevišķi tas attiecas uz elektriķi.Tādu patvaļu vēl neesmu redzējis.Par pašvaldības degvielu brauc kur grib.Cik mašīnu jau ir notriecis.Vajag uz darbu, lūdzu ar savu auto.Nepatīk, neaizvietojamo nav. Un tā līdzekļus ietaupīsim ne vienā vietā vien.

pirms gada, 2018.04.23 07:50

to taupītājs

Nu tas pensionārs tur vispār ir iesēdējies, tas tiešām brauc, kur grib bez kādas kontroles, ja viens auto neiet, tad Jansons kādam atņem un iedod atkal.Bez tam mute arī viņam ļoti gudra!!!

pirms gada, 2018.04.24 00:54

Daži to dara visu mūžu!!

Jansonam ar savu rīcību un izrunāšanos izdodas mūsu cilvēku nomelnošana, izmiešana, pazemošana...

pirms gada, 2018.04.23 09:25

pavels

nauko tiem slaistiem tur sedet un ***s sildit māja lai sez un silda viņi pat malku nevar ieves ku vel parejo un vel maksa viniem

pirms gada, 2018.04.23 11:46

tik tā

'Kāpēc mums jabūt politiski izglītotiem?' Jurists un politologs Egils Levits intervijāSallijai BenefeldeiKas, jūsuprāt, šobrīd apdraud Latviju?

Nācijai un valstij, lai tās pastāvētu, ir ne tikai jāapzinās sava pagātne, bet, galvenais – tai ir nepieciešama griba veidot savu nākotni. Tā ir kopīga griba. Satversmē tā ir apzīmēta par “valstsgribu”, un tā ir pastāvīgi jāuztur. Lai veidotu nācijas un valsts nākotni, ir jābūt cerībai, pārliecībai par nākotni. Tieši šī pārliecība mums patlaban zināmā mērā tiek apšaubīta. To vājināt palīdz arī Kremļa propaganda, kas gūst dzirdīgas ausis mūsu sabiedrības tumsonīgākajos slāņos. Starp citu, dīvaini, ka arī valsts kontrolēts uzņēmums ar savu TV programmu piedāvājumu dod tur savu ārtavu.

Vai šos draudus var novērst?

Katrs sportists zina, cik nozīmīga ir griba, lai sasniegtu mērķi. Ja viņš nešaubās, bet mērķtiecīgi iet uz priekšu, tad panākumi neizpaliek. Tas attiecas arī uz nāciju un tās valstsgribu. Valsts, kuŗā ir tikai divi miljoni iedzīvotāju, ir ļoti labi pārvaldāma, tā var attīstīties daudz ātrāk nekā liela valsts – ja vien nācijas valstsgriba ir pietiekami stipra. No tās izriet viss pārējais – iesaiste sabiedriskajā, polītiskajā, kultūras, ekonomiskajā dzīvē. Tas savukārt ir priekšnoteikums, lai novērstu pastāvošos trūkumus, rastu innovatīvus, pasaulē vēl nebijušus risinājumus.

Domāju, ka latvieši, ar atvērtām acīm, bez negātīviem aizspriedumiem paraugoties apkārt, saprot, ka daudz kas jau ir sasniegts un ka ar mērķtiecīgu rīcību vēl labāka valsts ir iespējama. Un pirmais konkrētais, lielais mūsu pilsoņu uzdevums tagad ir – ievēlēt jēdzīgu Saeimu.

pirms gada, 2018.04.23 12:37

Vaiņodes novadā