Vaiņodē liela interese par darbu vācu uzņēmumā 4

Kādas Vācijas firmas pārstāvji aicināja uz tikšanos vaiņodniekus, kuri meklē darbu. “Apzinājām potenciālo strādnieku skaitu, viņu prasmes un arī to, par kādu algu viņi būtu gatavi strādāt,” stāsta uzņēmēju pilnvarotā juriste Anete Ābola. Viņa bijusi ļoti pārsteigta par lielo atsaucību – ieradušies vairāk nekā 50 interesentu, šonedēļ raksta "Kursas Laiks".

Vācu uzņēmums, kā nosaukums un īpašnieks netiek atklāts, meklējot iespēju uz Latviju pārcelt ražotni no Ķīnas. “Vai šis fakts liecina mūsu ekonomikai par labu?” retoriski jautā Vaiņodes novada domes projektu koordinators Oskars Zvejs. 

Vaiņodes novada dome uzņēmumam var piedāvāt apsildāmas telpas dažādam strādājošo skaitam un vairākās vietās, stāsta tās priekšsēdētājs Visvaldis Jansons. Ražotne darbu varētu sākt nākamā gada pavasarī.

Līdzās plusam – lielajam strādāt gribošo skaitam – Vaiņodē ir arī virkne mīnusu, kas saistītas  ar infrastruktūru un ne pārāk piemērotām telpām, neslēpj A. Ābola.

Situācijas izpēte Latvijā notikšot līdz oktobrim, un tā beigās uzņēmēji Vācijā pieņemšot galīgo lēmumu – vai un kurā vietā ražotni pārcelt. Vaiņodniekiem nevajag sacerēties, brīdina A. Ābola un uzsver, ka lēmums tiks pieņemts pēc tīri matemātiskiem aprēķiniem.

Plašāk 29. augusta "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 4

kā tad

Šis fakts liecina, ka Latvijā ir vēl lētāks darbaspēks nekā ķīnīzeriem....

pirms 7 gadiem, 2013.09.01 09:10

žēl!

Vaiņodi atstums malā, tas ir fakts, ja veidos ražotni Lejaskurzemē, tad domāju ka tikai Priekulē un tas ir ļoti žēl, jo primārais ir tas, ka ir strādāt gribošie un telpas tiešām ir labas. Protams liels plus laikam Priekulē ir tas, ka tur ir izdevīgāka satiksme.

pirms 7 gadiem, 2013.09.02 13:21

Vaiņodes novadā