Vaiņodē cer samazināt smakas 4

Miermīlīgā un konstruktīvā gaisotnē Vaiņodes novada domē šonedēļ notika iedzīvotāju tikšanās ar SIA "Vaiņodes bekons" pārstāvjiem. Viņi sola, ka nākamgad no fermas nākošā smaka mazināsies.

Fermas pašreizējie īpašnieki ir ar lielāko privāto banku Baltijā – SIA "ABLV Private Equity Management"– saistīts investīciju fonds, stāsta tā pārvaldnieks Agris Grīnbergs, kurš ir arī SIA "Vaiņodes bekons" valdes loceklis. Viņš apgalvo, ka fondā nav ārvalstu naudas. Bankas lielākie īpašnieki esot dzimuši Latvijā.

Šī ferma ir viena no jaunākajām un modernākajām Latvijā, norāda A. Grīnbergs. Viņš uzskata, ka ferma strādā labi un "ir labs novada pilsonis".

"Es gribētu dzirdēt, ko jūs paši savā darbībā atzīstat par negatīvu un vēl nepadarītu," aicina Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons.

A. Grīnbergs atzīst, ka visbiežāk sūdzības raisa smakas, kas nāk no kūts un izplatās mēslu pārvadāšanas laikā. Aprīļa beigās un maija sākumā, kad notiek mēslu izvešana un iestrāde augsnē, ar tām esot jārēķinās.

Fermai tuvo "Plendišķu" saimnieks Zigfrīds Kabiņeckis atzīst, ka pie smakas pierasts, tāpēc tās intensitāti grūti noteikt. Smaka īpaši jūtama tad, kad ieslēdz tvertnes maisītāju, secinājis Oskars Jēkabsons.

Iedzīvotāji atzīst, ka situācija salīdzinoši "bišķi uz labo pusi iet".

Plašāk 30. novembra "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vepris

smird jebkurā gadalaikā,kad vēja virziens nāk no fermas uz pilsētu,pat nepanesami vasaras siltajos vakaros jo īpaši,logi jātur ciet .Svelme pluss smirdoņa-neciešami.

pirms 8 gadiem, 2012.11.30 14:59

nu

Man jau nu gan liekas, ka smird ne tikai aprīļa beigās, bet ik pēc divām dienām

pirms 8 gadiem, 2012.11.30 14:32

ko?

A kur un kad tad tā tikšanās notika un kas tur piedalījās?

pirms 8 gadiem, 2012.11.30 13:32

Vaiņodē