Vaiņodē cer ietaupīt uz bāriņtiesas rēķina 42

Ar pamatojumu lietderīgāk izlietot pašvaldības naudu Vaiņodes novada struktūru vadītāji tika aicināti iesniegt domei darbinieku noslodzes izvērtējumu. "Daudzās struktūrās it kā atnāk uz darbu, gaida vakaru, bet darba apjoma nav," laikrakstam "Kursas Laiks" saka domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons. Savukārt citiem uzlikti pat četri pienākumi, taču algas – visiem vienādas.

Rezultātā domes sēdē uz pusi tika samazināta darba slodze ceļa darbu palīgstrādniekam un Komunālās daļas galdniekam. Sēdes protokolā norādīts, ka tiks ietaupīti attiecīgi 267 un 206 eiro mēnesī.

Santehniķa viena likme tika aizvietota ar santehniķa palīga pusslodzi, par to maksājot 215,50 eiro mēnešalgu.

Šajos gadījumos domes deputāti lēma vienprātīgi. Citādi bija jautājumā par Vaiņodes novada bāriņtiesas noslodzi. Tajā ievēlētas četras personas – divi algoti darbinieki un divi locekļi, kuriem maksā pēc stundu likmes. Strādā arī pašvaldības norīkots darbinieks – bāriņtiesas sēžu protokolētājs. Pašreizējā sastāva darbības termiņš ir 2019. gada 31. augusts.

Izpilddirektors Normunds Pāvils ieteica bāriņtiesas priekšsēdētajai un vietniecei slodzi samazināt no vienas uz 0,6 un likvidēt 0,2 slodzes protokolista amatu. Tas pašvaldības budžetam došot 919,50 eiro ietaupījumu mēnesī. Ar deputātu balsojumu protokolista amats tika likvidēts, bet bāriņtiesas priekšsēdētājas un vietnieces slodze arī pēc atkārtota balsojuma nākamajā sēdē palika līdzšinējā.

Par bāriņtiesas darbinieču darba slodzes samazināšanu divās sēdēs un joprojām iestājas V. Jansons. "Var jau stāstīt, ko grib, ka notiek apsekošana, bet reālas noslodzes nav," uzskata V. Jansons.

Domes juristam esot pusslodze, bet bāriņtiesai divas slodzes – "tas pilnīgi neiet kopā", viņš uzskata. Sakrājušos papīru un lietu dēļ tiekot meklēts vēl viens jurists uz puslikmi.

Viņš spriež, ka varētu veidot apvienoto bāriņtiesu kopā ar Priekules novadu. Abu kaimiņu apvienotā Būvvalde parādot, ka šāds modelis attaisnojas.

V. Jansona ieceri ar balsojumu "pret" vai atturēšanos jau divas reizes nobloķējuši opozīcijas deputāti. "Domes vadītājs divās sēdēs nespēja pamatot, kāpēc tas būtu nepieciešams," pastāsta deputāts Valdis Līkosts.

Vairāk lasiet "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 42

veco zēn, neapnīk?

"Var jau stāstīt, ko grib, ka notiek apsekošana, bet reālas noslodzes nav," uzskata V. Jansons.
arī te neaudzinātība nāk ārā, sastāvējis stils un metodika...kāpēc TAD šodien tāds novērojums par normāliem darbiniekiem?
sapuvušā mutē iekrāmēti dzelzs ilkņus?

Atgriez sarausto no Briežiem , samaksā par zemēm nodokļus, no kuriem sevi atbrīvoji vienpersonīgi savulaik kā saprotamu lietu...kaut no visa atgriez 1/3 un skolām pietiktu 10 gadiem!!!
ej vizinies ar zirdziņu, Vaiņodes nogrāvēj!!...

pirms 2 gadiem, 2018.06.18 12:41

pārskatīt vajaga

arī Vaiņodes vidusskolas darbinieki- ko dara tas remontu strādnieks, ja visus darbus veic firmas, un sētnieks- kas visu dienu plīvo pa Vaiņodi.

pirms 2 gadiem, 2018.06.18 13:55

ko nu?

nebija treknāku variantu ko minēt? cilvēciņi darbojas katru dienu.Šādiem ar mazo aldziņu būtu pēdējiem jāpaliek. Salīdzinoši ar barokļiem viņi STRĀDĀ..ziemā,vējā, lietū..kā nomocīti vergi un nu NOŠAUT? Tā kā nedarbosies šeit....ķeriet zagli!! Kas tu būtu????

pirms 2 gadiem, 2018.06.18 14:10

taisnība

jā tas tiesa , reguāri folā un direktors vel piesedz

pirms 2 gadiem, 2018.06.18 22:35

x?

ne jau kāds iebilst ekonomijai, plānošanai, attīstības modelim, taupībai ...
tik ne šādi, jo pēc būtības nevienam nedrīkst pasliktināties dzīves kvalitāte...ŠEIT nu karaliski žesti, apbērt naudā, nu atprasīt un nabagu kuli uzmaukt.. piedevām šie cilvēki sabiedrībā cienījami, bet ziemsvētku vecim aptumšojies ... aizvēsturisks verdzības paveids. Dullais ar jebkuru tā darīs, lai savai ***i pēdējai no krēsla būtu jāatraujas

pirms 2 gadiem, 2018.06.18 13:57

snobs

Tas, ka domes priekšsēdētājs nesaprot bāriņtiesas darbību, kļūst par sērgu ne tikai Vaiņodes novadā. Ja jau vienojat būvvaldes, gribat apvienot bāriņtiesas, tad apvienojiet uzreiz novadus, ko lieki kavēties!

pirms 2 gadiem, 2018.06.18 16:26

kas notiek?

Deputātu attieksme pret iedzīvotājiem ir NEVIENLĪDZĪGA un AUGSTPRĀTĪGA, Izskatās, ka viņi " LOBĒ " cits cita INTERESES...iznīcina Vaiņodes INFRASTRUKTŪRU.
Ja runājam par darbinieku atlīdzību, tad neizprotami, kāda LIKUMA ietvaros VADĪBA strādā.......
Un vēl....kāpēc PEDAGOGU algas nav publicētas Vaiņodes mājas lapā? Nu jā...5 deputāti mums ir pedagogi. Vai tāpēc???? Kāpēc citiem privilēģijas?

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 13:09

dadzis

Ka notika 2017.gadā? Tev bija iespēja kandidēt vēlēšanās lai nav 5 deputāti skolotāji.Kas notiek tavā dzīvē-Tev ir iespēja izmācīties par pedagogu un zināsi cik saņem pedagogs.Šīs ir tās lietas kuras visiem ir vienādi iespējamas.Un vai tev mammma nav mācījusi,ka cita makā lūrēt nedrīkst....

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 16:05

Todadzis

Kāpēc tad visu pārējo novada darbinieku algas ir nopublicētas 2018.gadā, ja Tava mamma ir iemācījusi Tev, ka otra makā lūrēt nedrīksti?... ja visu, tad visu vai arī neviena. Stāsts ir par vienlīdzīgu attieksmi pret visiem novadā strādājošiem darbiniekiem. Kas gan pedagogiem slēpjams būtu???

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 16:15

ko neteiksi

Dadzis aicina izmācīties par skolotāju, kanditēt vēlēšanās un tad "visu nolaist pa burbuli" tā kā viņš pats to dara, parāda visiem, kā skolas jāiznīcina, depo jāslēdz. No 2009.gada tikai daži deputāti palikuši domē - Jansons, Mickus un Jurjevs. Visi trīs nogremdēja Embūtes pamatskolu, depo un Vaiņodes internātskolu. Tas tiešām ir jāmāk. Mācieties no viņiem! Cilvēkiem i-skolā TRAĢĒDIJA, bet galvenais, ka viņiem pašiem būs lielākas algas.

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 17:13

gunits

Labākais vadītājs, nevilcinās ne mirkli, pēdējo int. skolas kontā esošo naudiņu izmaksā kompensācijās. Bet šaize tāda, ka tikai dažiem- tuvākajiem :)

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 19:52

adžis

Pats smieklīgākais, ka viņa kandidēja, bet netika

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 19:54

RR

Kā tu rīkotos vadītāja vietā? Ja Vaiņodes pašvaldība slēdza VIENOŠANOS ar MINISTRIJU par internātskolas likvidāciju, tad tur noteikti tika atrunāts, kuram jāmaksā KOMPENSĀCIJAS. Ja pašvaldība nemaksā, tad ko darīt R. Ulbertam? Reinis varēja jebkur griezties, bet, ja politiskā vara bija sarunājusi, viņa spēkos nebija skolu saglābt. Bēdīgi un traģiski, par cilvēkiem mūsu deputāti nedomā, tikai par paši par sevi.... laika jautājums, atradīsim šo "SĀPĪGO" DOKUMENTU, tad redzēs, kuru PARAKSTI uz tā ir.
Liepājas internātskola un deputāti joprojām cīnās par skolas saglabāšanu.

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 20:30

gunits

Atkārtoju vēlreiz- izmaksāja dažiem, vari minēt kuriem:) Tāpat neuzminēsi

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 20:52

nav smieklīgi

Tas tiešām nav smieklīgi, ka cilvēki ar sākumskolas pedagoga izglītībām ir pie varas un demonstrē savu pārākumu pār citiem, vēl atbildīgās komisijās ievēlēti. Tāpēc jau esam tur, kur esam un ēdam ieskābušu putru.....

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 21:38

ko jūs te burkšķat?

Vāciet parakstus....vienkārši! Bet visi jau māk tikai gudri anonīmi rakstīt komentāros un, kad jādara, tad nekā! Nav drosmes! Nezinot īsto situāciju, lej par visiem un visu.....spaini ar draņķīgiem uzbraucieniem dabū arī bez vainas vainīgais!....skumji...

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 22:31

Kas notiek?

...bez vainas vainīgais....interesanti, kurš no šiem trim kungiem tāds ir? Par opozīcijas deputātiem piekrītu Tev, viņi nav tik vainīgi, bet iedzīvotāju drošības jautājumā arī viņu rīcība neizprotama.
Tici vai nē, bet deputātus nespēj "IEDRAGĀT" iedzīvotāju paraksti. DEPO lietā bija 650 parakstījušies, viņiem tas tik tāds JOKS vien ir, viņi tādiem sīkumiem nepievērš uzmanību....risinājuma joprojām nav kā vien jaunā ugunsdzēsēju mašīna iedzīta Komunālo šķūnī. Viss risinājums.
Ja vēlies, VĀC parakstus un pats pārliecināsies, kāda būs atbilde.....

pirms 2 gadiem, 2018.06.21 17:17

neklusēsim

Vaiņodes novada dome pieņēmusi lēmumu par Vaiņodes internātpamatskolas likvidācijas komisijas izveidošanu un tās darba pienākumiem. Komisiju vadīs domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Jurjevs, tās darbu uzraudzīs novada izglītības metodiķis Zigmunds Mickus.

Komisijas locekļi ir pašvaldības administrācijas darbinieki un internātpamatskolas pārstāvis. "Komisija nodarbosies ar skolas likvidāciju, inventarizācijas lietām – visu, kas piederas pie noteiktās procedūras," stāsta Z. Mickus. O. Jurjevs informē, ka komisijas uzdevums neesot domāt, ko turpmāk darīt ar skolas ēkām un pārējo īpašumu: "Darbs ir saistīts ar inventarizāciju, jāpārliecinās, ka viss tur ir uz vietas. Pēc 1. jūnija nāksim kopā un apspriedīsim rīcības plānu." .... liepājniekiem 01.06.2018.

Vai tiešām kādam šaubas par to, ka tur ir viss uz vietas? Kārtīgāku saimnieku par Reini Ulbertu neatrast.
Kas notiks ar šīm telpām? Ja Vaiņodes "izsaimniekotāji" tur ieies, tur būs bēdu ieleja..
Bāriņtiesai naudas nav, bet, cik saņems šie likvidatori? Vai darbu darīs kāds trešais? No malas pieaicinātais?
Telpām jāpaliek tikai Reiņa Ulberta rokās!!! Gan viņš izdomās tām pielietojumu.

pirms 2 gadiem, 2018.06.22 16:47

Cacaca

Nu gan muļķības-tur jau sen vis pa labi pa kreisi izdāļāts ar augstak minētās personas gādibu.

pirms 2 gadiem, 2018.06.23 00:19

nu ja

Ej nu ej, caca, va tik tu bišku neirs :)))

pirms 2 gadiem, 2018.06.24 10:52

Iveta

Ja mēs "klanīsimies vienam", mums nekā nebūs. Ja nebūs katram sava doma, tā netiks uzklausīta, nebūs izaugsmes.

pirms 2 gadiem, 2018.06.25 17:11

kā tad!

Vai tad Vaiņodē iespējams izteikt savu viedokli un pastāvēt par sevi un citiem?????? Atriebjas, atlaiž no darba! Iedzīvotājiem taču bail runāt, jo vadība pēc tam rīkojas...un ne viens vien darbinieks cietis no pašvaldību darbinieku cietsirdības!...

pirms 2 gadiem, 2018.06.25 18:24

Iveta

Lai piedod man vadība, bet tā domāja viduslaikos........ja Tu domā savādāk, tad esi izstumtais. Ja esi izstumtais, Tev nav iespēju nopelnīt. Ir tomēr 21.gadsimts.

pirms 2 gadiem, 2018.06.25 18:43

Pēteris

Kurš jums mīļās liek klanīties? Nākat uz Daiļradi, var gan nopelnīt un nav jāklanās nevienam. Jūs pašas, vismaz viena no jums, saņem algu domē, tad saki,kā tev pietrūkst. Vai tik neesi lielu paka..u uzsēdējusi. Nokaunies un nesaki, ka dome tev parādā!

pirms 2 gadiem, 2018.06.25 21:04

Ēteris

Nopietni uz Daiļradi??? Kāds vilinošs piedāvājums?

pirms 2 gadiem, 2018.06.25 21:42

Bārns

Bāriņtiesa ir viena no labākajām institūcijām novadā, atsaucīgas, izpalīdzīgas, īpaši vietniece!

pirms 2 gadiem, 2018.06.26 12:04

paslēpies

Kur palicis Finanšu komisijas priekšsēdētājs Zigmunds Mickus novadam tik svarīgā brīdī, kad jārisina jautājumi par internātskolas kompensācijām???

pirms 2 gadiem, 2018.06.26 20:33

agris

Kaimiņienei izmaksāja un pietiek.

pirms 2 gadiem, 2018.06.26 21:44

Miedziņš

Auderam, Dobelim, Ķauķim vajag pie algas piemest, tie ir rukātāji labākie.

pirms 2 gadiem, 2018.06.26 23:12

lurikis

es domaju ka ka ne Kaukis ne Auders ne Dobelis nav nopelnijusi 1/3 dalu nosavas algas, kur vel runat par pielikumu.Vini noslinkuma driz parsprags pusu ha.ha.ha

pirms 2 gadiem, 2019.04.20 12:39

trūkst vārdu

Tikai NESAIMNIEKI savā ciemā visu pārdod un likvidē. Nu dīķiem ķērušie klāt. ATJĒDZATIES BEIDZOT, Vaiņodes DEPUTĀTI!!!

pirms 2 gadiem, 2018.06.28 00:12

Zupa

Nesaimnieciskums ir turēt īpašumā to, kas nav vajadzīgs pašvaldības funkciju pildīšanai. Ir dīķi, kas uzturami kā atpūtas vietas, bet ir dīķi, no kuriem pašvaldībai nekāda ieguvuma nav, bet privātās rokās varētu būt.

pirms 2 gadiem, 2018.06.28 08:53

Likvidētājs

Nākamo likvidēs, aizklapēs kultūras namu!
Kultūras bīdītāja neizturēja pārbaudes laiku, nebija gana laba. Citu vietā nemeklē, neaicina un vai būtu kāds drosmīgais bāzt galvu Vaiņodes domes cilpā? Tagad palikuši apkopējas un kurinātājs un ir klusums. Laikam arī taupa budžeta naudu uz kultūras rēķina. Vai vajag kultūru Vaiņodē, ja ir tik aktīvs sports???
Jāklapē tik ciet! Padomājiet, cik naudas ietaupīsies!!!!

pirms 2 gadiem, 2018.06.28 11:26

Zupa

Jā, tas, ka nemeklē citu kultūras bīdītāju ir dīvaini, jo rudenī būs simtgade un citi pasākumi, arī Ziemassvētki, kurus nevar sagatavot pēdējā brīdī amatā "ielēcis" kultūras dzīves bīdītājs. Pie tā būtu jāstrādā jau tagad.

pirms 2 gadiem, 2018.06.28 11:57

ķīselis

"Rudenī būs simtgade" :):):), iepriekšējā "ielēca" ļoti ātri un viss bija OK.

pirms 2 gadiem, 2018.06.28 12:42

buberts

Bija, bija OK...vienīgi, tikpat ātri arī "izlēca"....

pirms 2 gadiem, 2018.06.28 13:08

Zupa

Pasākumu "Bērni uzstājas- vecāki skatās" jau var noorganizēt diezgan ātri- tas tiesa.

pirms 2 gadiem, 2018.06.28 14:24

zupai

papildinājums- par lielām naudām

pirms 2 gadiem, 2018.06.28 17:20

Brīnos

Kā bija tā bija, bet nu nekā nav. Visu Valdis ir kā Visu Varis - atkal ņēmis visu savās rokās. Ielīgošanu pats saorganizēja. Kurš būs viņa nākamais pasākums? Varbūt tiešām kultūras nams jālikvidē? Tas jau tāpat nīkuļo. Kaut kad parādīsies kāda bīdītāja un kas zin cik ilgi noturēsies.

pirms 2 gadiem, 2018.06.28 16:09

Nenobrīnīties

Kas tas parmurgu! Tā var lemt tikai tie, kas nesaprot ko nozīmē strādāt bāriņtiesā! Labāk, lai paskatās domē paši uz sevi un blakus kabinetos! Uzpūtuši štatus, vietnieks vietnieka galā! Projektu speciālists? Varbūt viņam algu maksāt pēc padarītā, nevis pēc atsēdētām stundām? Ko dara sabiedrisko attiecību speciāliste? Nav manīta kaut kā pasākumos, rakstus par tiem raksta tūrisma speciāliste. Lūdzu, divas algas var ieekonomēt jau!
Un cik izsoles var rīkot kultūras nama ēdnīcai? Ja grib lai būtu aktīvs kultūras darbs, tad tur ir vajadzīga komanda, kas tiešām strādā! Priekulē kultūras nams neliels, bet kā darbojas, jo tur ir komanda, nevis viens KULTŪRAS BĪDĪTĀJS!!!! Ar ko vaiņodnieki sliktāki? Ar to, ka vadība to nemaz nevēlas!!!!
Nedod dievs, ka paņemsies kāds darbinieks, kas neklanās vadības priekšā un kam ir savas idejas, kas varētu vēl saorganizēt savu komandu.

pirms 2 gadiem, 2018.06.29 14:49

tobrīnos

Vai kādai no deputātēm nav paredzēts "kultūras ministra" krēsls? Vaiņodē jau tikai deputāti var ieņemt vairākus amatus 8 darba stundās. Bāriņtiesai ķeras klāt, bet tā ir vienīgā viņu iztika. Varbūt beidzot jāpārskata lielo algu saņēmējus? 1000 un vairāk???

pirms 2 gadiem, 2018.07.03 19:13

interesanti

tad jau visiem priekšniekiem kamir vietnieki ir divas slodzes, tad jau tos ar var mazināt,oho ksspar čunguru sanāks!!!!!

pirms 2 gadiem, 2018.08.29 13:44

Vaiņodes novadā