Vaiņodē ceļ godā matemātiku 2

Jau otro gadu Vaiņodes vidusskolā notika matemātikas jeb "skaitļa П (3,14)" diena, kad visas mācību stundas ir tikai matemātika un tās ir sagatavojuši 11., 12. klases "skolotāji", matemātikas pasniedzējas Daces Čivželes rosināti, tāpēc 19. martu – pirmo mācību dienu pēc pavasara brīvdienām - skolēni pavadīja rēķinot, skaitļojot, zīmējot un konstruējot, risinot visdažādākos matemātikas uzdevumus, kuri kaut kādā veidā saistīti ar riņķa līniju.

Nodarbību uzdevums bija mēģināt noskaidrot, ko var izdarīt ar cirkuli un lineālu – rīkiem, ar kuriem rasē visas īsti ģeometriskās konstrukcijas.

Sākumskolas audzēkņiem nodarbības bija sagatavojuši un vadīja 9. klases skolēni.

Matemātikas diena sākās ar stāstu par cirkuļa pielietošanas vēsturi (Artis Volkovs, Arturs Blumbergs) un jēdziena "spēle" noskaidrošanu (Katrīna Dolbina), pēc tam dažadu vecumu 16 grupās notika nodarbības pēc īpaša stundu saraksta, kurās paveikto un savu novērtējumu skolēni ierakstīja speciālās "skolotāju" burtnīcās.

Kopējā noslēguma stundā dienas vērtējumu izteica gan 11. un 12. klases skolēni – "skolotāji", gan audzēkņi: "Kaut katru dienu būtu tikai tādas matemātikas stundas!", "Man patika! Es daudz ko mācēju!", "Man patika nodarbību vadītāji, jo palīdzēja, kad es kaut ko nevarēju!".

Galvenais šīs dienas ieguvums – "varējām paši pārliecināties, ka matemātika ir saistoša, dzīva, interesanta un ne tikai grūti risināmi uzdevumi." Tagad matemātikas kabinetu greznos sudrabaini un daudzkrāsaini skolēnu konstruētie regulārie daudzskaldņi – dodekaedri un ikosaedri, kuru darināšana attīsta iztēli un domāšanu, prasa rūpīgu darbu un precizitāti.

Tika paziņoti arī gadskārtējā matremātikas konkursa uzvarētāji, bet skolotājai Dacei Čivželei 12. klases skolēni uzdāvināja balvu – П  keksu.

Interesenti varēja iepazīties ar skolotājas sakrātajām matemātikas spēlēm (vairāk kā 150 ir Daces Čivželes krājumā) un tās izmēģināt.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vaiņodē