Uz Miķeļdienas gadatirgu atgādā milzu ķirbi

Vaiņodes vidusskolā uz tradicionālo Miķeļdienas gadatirgu atvests arī milzu ķirbis, kas līdz brīvdienām rotās skolas vestibilu pirmajā stāvā.

Vaiņodes vidusskolas tradicionālajā Miķeļdienas gadatirgū pārdevēji bija pirmo līdz sesto klašu skolēni, pircēji visi - skolēni, skolotāji, skolas darbinieki, stāsta Vaiņodes vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Māra Tamuža.

Lai saņemtu tirgošanās atļaujas - uzlīmīti ar ķirbja attēlu un Miķeļdienas datumu, pārdevēji vispirms devās pie "tirgus čigānietes" un norunāja tautasdziesmas, ticējumus, mīklas, kas raksturo Rudens saulstāvjus.

Šogad Vaiņodes vidusskolas Miķeļdienas gadatirgū uzmanības centrā bija milzu ķirbis, kuru uz skolas izstādi  atgādāja otrās klases skolnieces Samantas Sadauskas lielais brālis 10. klases skolnieks Agris, viņu tētis un vēl vairāki spēcīgi vīri.

Parasti izstāde ir skatāma skolas trešajā stāvā, taču lielais milzenis līdz brīvdienām visus priecēs pirmā stāva vestibilā. "Kartupeļu maiss esot daudz vieglāks par šo lielo ogu," zina teikt M. Tamuža.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā