Uguni savaldīs kopīgi

Vaiņodes novada dome ir iesaistījusies Latvijas – Lietuvas pārrobežu projektā, lai sadarbotos ugunsdzēsības jomā.

“Esam spēcīgi,” Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons saka par pašreizējo situāciju ugunsdzēsībā. Kopā ar Embūti novadam ir trīs speciālās automašīnas, tiek algoti divi ugunsdzēsēji, bet izbraukumos dodas lielāka brigāde.

No Skodas rajona pašvaldības Lietuvā nākusi iniciatīva apvienot spēkus, lai šai jomā gūtu ES atbalstu. Ar lietuviešiem noslēgta vienošanās par iesaistīšanos kopējā projektā, kura laikā paredzēts iegādāties pa vienai jaunai ugunsdzēsēju mašīnai Vaiņodes un Īlaiķu posteņiem, kā arī veikt ugunsdzēsēju komandu apmācību.

Projekta kopējās izmaksas ir 313 tūkstoši eiro (aptuveni 220 tūkstoši latu). Vaiņodes novads projektā piedalās ar 145 tūkstošiem eiro (aptuveni 102 tūkstoši latu), no kuriem 123 tūkstoši eiro (aptuveni 87 tūkstoši latu) ir ES devums. V. Jansons lēš, ka aptuveni 15 tūkstoši latu pašvaldībai nav pārāk liels līdzfinansējums. Mīnuss esot fakts, ka projektā paredzētā automašīna novadam sākotnēji jāiegādājas par saviem līdzekļiem. Labs ugunsdzēsēju auto maksājot aptuveni 80 tūkstošus latu, Vaiņodes novada dome ir izsludinājusi iepirkuma procedūru tā iegādei.

V. Jansons atceras, ka sadarbība ar lietuviešiem “sarkanā gaiļa” savaldīšanā vaiņodniekiem bijusi jau padomju laikā. Viņš arī turpināšot risināt sarunas, lai Vaiņodes postenis tiktu iekļauts valsts pārzinātajā ugunsdzēsības sistēmā.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā