Trūcīgo cilvēku lielo skaitu Jansons uztver kā komplimentu Sociālajam dienestam 24

"Tas nozīmē, ka Sociālais dienests labi strādā, apzina cilvēku vajadzības un izmanto valsts dotās iespējas," ziņu, ka Vaiņodes novads ir piektais trūcīgākais Latvijā, komentē Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons.

Kā vēstīts, saskaņā ar Labklājības ministrijas datiem, vistrūcīgākais Latvijā ir Ciblas novads - trūcīgo cilvēku skaits tur sasniedz 31,3 procentu. Tālāk seko Varakļānu novads ar 28,4 procentiem, Viļānu novads ar 24,7 un Rugāju novads ar 23,6 procentiem trūcīgo. Piekto vietu ar 22 procentiem trūcīgo dala Vaiņodes un Baltinavas novads.

Vaiņodes novada sociālā darbiniece Baiba Čepule teic, ka iedzīvotāju skaits, kuriem piešķirts trūcīgā statuss, regulāri mainās, tāpēc esot grūti izskanējušo ciparu apstiprināt vai noliegt. Šā statusa piešķiršanu tiešām prasot daudzi iedzīvotāji.

V. Jansons norāda, ka trūcīgā statusa saņemšana vēl nenozīmē naudas līdzekļu iegūšanu no novada sociālā budžeta. Statuss paredz arī citus palīdzības veidus un atvieglojumus.

B. Čepule stāsta, ka iedzīvotāji par statusa priekšrocībām, piemēram, AS “Latvenergo” elektrības kuponiem, atlaidēm pie ārsta, pārtikas pakām, uzzinot viens no otra un nekautrējoties izmantot. Uz to mudinot arī sociālās darbinieces. Pazīstot un apsekojot statusa prasītājus, neesot novērota šmaukšanās, lai to iegūtu. Statusa prasītāji esot visu gadagājumu cilvēki, bet jo īpaši – ģimenes ar bērniem. Ja valdība atbalstīs valsts ikmēneša pabalstu – astoņus latus par bērnu – maksāt tikai trūcīgajām ģimenēm, šo statusu vēlēsies iegūt vēl vairāk ģimeņu, pārliecināta B. Čepule.

Novada iedzīvotājiem darbavietas galvenokārt ir Vaiņodes pilsētā, daudzi brauc darbā uz citurieni, bet netrūkstot arī gadījuma darba strādnieku un bez darba pavisam palikušo.

Ģimene (persona) atzīstama par trūcīgu, ja tās ienākumi uz katru ģimenes locekli nepārsniedz 90 latus.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

piedot Dievs viņiem piedos, bet ne tie kuriem viņu dēļ ir jācieš

pirms 10 gadiem, 2010.11.26 17:06

12

un piedosim tiem,kas domaa tikai par savu kabatu, paaugstina nodokljus, samazina soc.pabalstus, un visaadi citaadi ...

pirms 10 gadiem, 2010.11.26 11:34

To - par nozelu

Tieši tā. Bet varbūt padomājam un varam noorganizēt apsveikumus viņiem reālajā dzīvē, lai sajūt siltumu sirsniņā.., padomājiet visi kas šeit ir aktīvi rakstītāji gan pozitīvie, gan negatīvie.

pirms 10 gadiem, 2010.11.26 11:25

par nožēlu

Ne jau katrs var atļauties nopirkt tās svecītes, un ne katram tie Ziemassvētki būs tik gaiši.Ir pagastā tomēr ļoti daudz nabadzīgu, un alkoholu nelietojošu ģimeņu, kuras pašas kuļas pa dzīvi kā prazdamas,neprasot nevienam palīdzību.Dažai ģimenei ir vienkārši kauns, dažai vienreiz saņemot atraidījumu,nav vairs dūša otrreiz kaut ko lūgt.Priecīgu visiem 1.Adventi!P.s.Vairāk šo apsveikumu gan vajadzētu tiem,kas nevar atļauties mūsdienās internetu.

pirms 10 gadiem, 2010.11.26 09:15

tam )))

pirmo reizi ko tādu var lasīt par kategorijām kurā ietilpst dzērāji un bērni.Iededz svecīti un sāc piegatavoties Ziemassvētkiem ,jo pie mums ir normāli lēmēji un paši lieliski tiks galā ,vairums ar to ir apmierināti ,jo tak kļūstam par sevi cienošiem

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 22:31

Bardinet

Kārtējais sviesta stūmiens sanācis.... Ir daļa patiesības šajos tekstos, nenoliegt, bet atzīstiet, ja šie aktīvie drukātāji parādītu sevi dzīvē ar tik pat lielu atdevi kā šeit, tad jau mums būtu ceļi no zelta, mājas no marmora un braukātu visi ar Bentlijiem, nu taču.. kas Jums liedz, aiziet, darbojaties... ;)

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 21:23

)))

VAINJODE IEDZIIVOTAAJI DALAAS VIENAADAAS KATEGORIJAAS- BEERNI, PENSIONAARI, BUDZETA IESTAADEES STRAADAAJOSIE, DZEERAAJI, UN "DAIĻRADEE" STRAADAAJOSIE,UN VISPAAR NESTRAADAAJOSIE.
TA PAR KAADU NOVADA ATTIISTIIBU VISPAAR VAR BUUT RUNA...VAI NEBUUTU BIJIS PAREIZAAK ,KA TO NAUDU,KO SANJEEMA PAR PAGASTU APVIENOSANU, BUUTU IEGULDIITA TUURISMA, VAI RAZOSANAS ATTISTIIBAI.KAS EMBUUTEE PAR IESPEEJAAM-OTRA SIGULDA.

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 19:38

piekrītu pritonam

Es arī nesaprotu ,kas tās par priviliģētām personām ,ko mitina tajā Sociālalkoholiķu mājā.Guļ ,dzer, piestiprināti 2 sociālie darbinieki, kurus algo pagasts,un vēl piestiprināti naktssargi un kurinātāji, apkopēji.Kāds Latvijas režisors varētu uzņemt filmu, jo scenārijs jau gatavs-darbības vieta -bijusī poliklīnika,jeb SOC. MĀJA ,darbojošās personas -bamšļotāji, naktssargi, veļasmazgātājas.......un vēl daudzi.

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 12:36

vietējam

Es strādāju mājās ,dārzā, bet ,piedod ,par elektrību un citiem maksājumiem diemžēl nevaru norēķināties ar savā dārzā izaudzēto.Kā var strādāt darbā ,ja tā NAV.

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 12:14

vietējais

Piekrītu deputātam. Kāds trūcīgais ,ja īpašumā ir meži ??? Kāds trūcīgais ,ja īpašumā ir auto? Kaunieties cilvēki- jums laikam slikti nekad nav gājis. Strādājiet cilvēki - darbā, savās mājās , dārzā- es tā vismaz daru- un nebūsiet trūcīgi !!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 11:15

deputāts

Es vnk nesaprotu ko jūs te bezjēgā rakstiet... Jums vnk mājās nav ko darīt un skatieties tik otra makā un uztraucieties par citiem un galiigi neredziet paši sevi. Padomājiet labāk kā varētu vēl kautko uzlabot nekā gulēt kasiit..... Un skatiities uz citiem...

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 11:00

Pritons

Vislabākie ir tie trūcīgie, kas izmitināti bijušajā poliklīnikā, jeb kā tgd skaistāk skan - Sociālajā mājā. Kas tiem purniem nekaiš, visu mūžu nav strādājuši un par darbu ne dzirdēt negrib, nodokļus nav maksājuši, tikai 2 litrīgos bugatierus cilājuši, vot tie ir sociāli nenodrošināti un trūcīgi.. aprij tik nodokļu maksātāju naudu un rij bugatierus 3-4 dienā.. kas nekaiš!! :)

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 09:53

vietējam

Pats no savas pieredzes zinu ,ka tie ,kas godīgi strādā 100Ls programmā trūcīgā statusu nevar iegūt ,jo viņa ieņēmumu mēnesī ir 100, nevis 90Ls.Trūcīgo statusu iegūst tie ,kas mēnesī vismaz 2 dienas nodzeras, tādējādi iekļaujas statusa prasībās.

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 08:30

Protams

ja visi sāks norēķināties ar malku tad jau Jansona malkas bizness izputēs.

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 22:47

....

..nu tad, davai, ieviesīsim kā norēķinu līdzekli malku...i veikalā, aptiekā, autobusā un disenē ar:))

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 19:31

varpa

V. Jansons norāda, ka trūcīgā statusa saņemšana vēl nenozīmē naudas līdzekļu iegūšanu no novada sociālā budžeta. Statuss paredz arī citus palīdzības veidus un atvieglojumus.
Diez kādu palīdzību Jansons vel piedāvā, ja es nevaru samaksāt dzīvokli man pat neļauj noreiķināties savādāk, piem. malkā, jo deputaati izlēmuši ka malku nepieņems, tad ka jus nākat pretī maznodrošinātiem? Laikam kaseee ir vajadzīga naudiņa kādām citām vajadzībām.

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 19:23

betons

sociālajā jomā noteikti cilvēki būs ieguvēji nelielos novados,Vaiņode ir vidusmēra novads,pie sīkajiem var iedalīt Ikšķili,Salaspili,Ogri utt,jāpriecājas arī par darbvietām pašvaldībā,kuras ieņem vietējie .Arī novada sakoptība labā līmenī un izglītība ,bet Grobiņa kā čūksliens salīdzināšanai caurbraucot.Un kritizēt var tāds kurš lielpisētā diži nopelna,jeb tāds kurš nav redzējis stāvokli citviet

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 15:32

taisnība

Ja to visu garo sarakstu nopublicētu, tad tik mēs redzētu cik patiešām viens otrs ir "trūcīgs",
cik "nekautrējas izmantot" un cik vēl "vēlēsies iegūt šo statusu".
Šajā komentārā neiet runa par tām ģimenēm, kurām šis statuss tiešām pienākas un kuras kautrējas to prasīt.

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 15:22

taisnība

Ja to visu garo sarakstu nopublicētu, tad tik mēs redzētu cik patiešām viens otrs ir "trūcīgs",
cik "nekautrējas izmantot" un cik vēl "vēlēsies iegūt šo statusu".
Šajā komentārā neiet runa par tām ģimenēm, kurām šis statuss tiešām pienākas un kuras kautrējas to prasīt.

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 15:22

roja

Piekrītu filam,kam vajadzēja veidot novadu,ja izdevumus nekur nesamazina,tik palielina savu darbinieku skaitu,cik cilvēku tur pagasta ēkā tik nesēž,ko viņī tur dara nesaprotu?????
Grāmatvedībā vien cik nesēž,soc .laikos ,kad visu rakstīja ar pildspalvu darbinieku bija mazāk nekā tagad ,kad visu dara dators....:))

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 15:06

Vaiņodes novadā