Skolēnu fotogrāfijas ceļo pa Vaiņodi 11

Vairākas Eiropas finansētā projekta iestrādnes Vaiņodes vidusskolā turpmāk atbalstīs pašvaldība. Saglabāsies arī fotopulciņš.

2011. gada nogalē noslēdzās Eiropas Sociālā fonda finansētais divu gadu projekts "Atbalsta pasākuma ieviešana Vaiņodes vidusskolai bērnu un jauniešu sociālās atstumtības riska grupu integrācijai izglītībā".

"Daļa no projekta ir jāturpina vismaz līdz šā gada beigām," uzskata skolas direktors Arvīds Desmitnieks. "Bērni ir palikuši drošāki, pedagogiem bija iespēja strādāt ar mazākām grupām, un tas dod rezultātus," viņš vērtē.

Fotografēšana tagad ir modē, direktora vietniece mācību darbā Gunta Minka priecājas par šīs nodarbes iesaisti projektā. Pulciņu vadīja fotogrāfs Mārtiņš Zitmanis, un viņa darbu līdz mācību gada beigām apmaksās novada dome. Ar pašvaldības atbalstu skolēnus un vecākus turpinās konsultēt psihologs, ar mazāku slodzi strādās palīgskolotāji.

Fotopulciņā tapušie uzņēmumi izstādīti jau vairākkārt. Arī pašreiz skolas gaitenī redzamā būs ceļojošā izstāde, stāsta G. Minka. Vaiņodnieki ar to varēs iepazīties kultūras namā.

Par vislielāko guvumu zinību jomā G. Minka nosauc četru palīgskolotāju darbu matemātikas, latviešu valodas, dabas zinību un sākumskolas stundās. Pagarinātās grupas izveidotas ar mūzikas un teātra novirzienu.

"Tās būtu lietas, kas nepieciešamas skolas ikdienas darbā, nevis jāpierāda un jāsaņem caur projektiem," uzskata mācību pārzine.

Fotogalerijā skatāmo darbu autori ir Mārtiņš Zitmanis, Laura Strēle, Dainis Strazds, Pēteris Gertners, Kristīne Untule, Elīna Troika, Agris Baužis.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Vija

Bildes tiešām jaukas, skatos uz tām un vienkārši priecājos - mūsu jaunieši ir malači.

Lai jūsu fotoaparāti ķer jaukus kadrus ar kuriem priecēt pārējos. Veiksmi meistaram un viņa komandai!

pirms 9 gadiem, 2012.01.28 11:00

Vija

Bildes tiešām jaukas, skatos uz tām un vienkārši priecājos - mūsu jaunieši ir malači.

Lai jūsu fotoaparāti ķer jaukus kadrus ar kuriem priecēt pārējos. Veiksmi meistaram un viņa komandai!

pirms 9 gadiem, 2012.01.28 10:58

Dainis

Mārtiņ, ir fotogrāfijas, kuras ir jāapstrādā ar grafiskās apstrādes programmām, un ir fotogrāfijas, kurām nav vajadzīga apstrāde. Mūsdienās visi vadošie fotogrāfi izmanto apstrādi, kuru pamati, manuprāt, būtu jāzina katram, kurš brīvajā fiksē savus mirkļus. Ja ir zināšanas apstrādē, kādēļ gan tās neizmantot, ja tās izmantojot var panākt vēlamo rezultātu? Galu galā, paldies gan par labiem vārdiem, gan par kritiku. Der arī atcerēties, ka izstādes ir kā aisbergi.

pirms 9 gadiem, 2012.01.26 19:11

Stiprais alus

Nu varētu pabildēt Vaiņodes centra ainiņas, a to tikai izmirkušas dāmītes!

pirms 9 gadiem, 2012.01.25 16:33

Mārtiņš

Viss ir baigi forši, esmu redzējis tās dzīvē un izskatās tiešām skaistas bildes.. Gribu vienīgi jautāt, vai ir kādam no fotogrāfiem izdevusies bilde, kura nav jāapstrādā pēc tam uz grafiskajām programmām? ;)

pirms 9 gadiem, 2012.01.25 09:57

Vaiņodnieks

Prieks,ka jauniešiem ir interese par fotogrāfiju un fotografēšanu!!! Tas ir apsveicami!!! Tā turpināt!!!

pirms 9 gadiem, 2012.01.24 18:51

A.P.

neklausieties neiecietīgajos,lai arī skatītājs gaida to reizi ,kura viņu apmierinās-tādēļ tikai jābūt aktīvam radošo izstāžu apmeklētājam.Kolosāls sākums!Veiksmi meistaram un audzēkņiem.Varbūt vienīgi ,kad un kur izstādes atklāšana.

pirms 9 gadiem, 2012.01.24 16:44

Dabas skatu mīļotājam

Vispār jau atšķiras katra fotogrāfa "rokraksts" un stils - ir tie, kuriem interesē un padodas portreti, tie, kuri fotogrāfē ainavas, un vēl citi - reportāžas.
Kārtējam "darvas pilienam" ir visas iespējas izvēlēties, ņemt fotoaparātu un iet dabā skatīties un fotografēt.
Un seja - katru dienu skatīties spogulī un priecāties - skaista bilde - viena un tā pati seja bez apnikuma. Nemaz nav jānāk par modelī, lai citiem nav jāskatās.

pirms 9 gadiem, 2012.01.24 16:15

../

Tad jānāk par modeli, lai varam skatīties uz Tavu seju.
Jo, nebūsim aprobežoti, ir cilvēki, kas nodarbojas ar ainavu un dabu, bet ir tādi, kas ar cilvēku portretiem.
jauku dienu!!

pirms 9 gadiem, 2012.01.24 14:41

Guna

Tad, kad fotopulciņš sāka darboties un redzēju pirmos darbus man bija ļoti liels pārsteigums. Nodomāju - BEIDZOT!
Nē, vairāk pat nemaz neteikšu - man vienkārši ir prieks!

pirms 9 gadiem, 2012.01.24 13:23

--

Bildes ir jaukas, bet ne tad, ja jāskatās uz vienām un tām pašām sejām visās bildēs.
Labāk būtu redzēt dabas skatus, vai arī Vaiņodē interesantus apskates objektus.

pirms 9 gadiem, 2012.01.24 12:32

Vaiņodē