Skolēni atzīmē Zemes dienas

Lai saprastu, ko paši var darīt, lai saglabātu zemi un nesagandētu dabu, Vaiņodes vidusskolas skolēni iesaistījušies Zemes dienu pasākumu ciklā, informē direktora vietniece audzināšana darbā Māra Tamuža.

Vaiņodes vidusskolā tradicionāli pavasarī rīko apkārtnes sakopšanas talkas. Šogad pasākumi vēršas plašumā, lai skolēnus rosinātu domāt par dabas saudzēšanu un vides sakārtotību.

Vaiņodes 138. mazpulka mazpulcēni skolotājas Aijas Revizores vadībā pirmoreiz sākumskolas skolēniem sarīkoja Putnu dienas “Zaļās zāles zemē”. Jaunāko klašu skolēniem bija iespēja vairāk uzzināt par dažādiem putniem, zīmējumu konkursā tika noteikts precīzākā putna “portreta” autors. Izmantojot topogrāfisko karti, skolas apkārtnē bērniem bija jāatrod dažādās vietās paslēptas putnu olas.

Bibliotēkā skolēni pētīja grāmatas par putniem, bet zināšanu konkursā, strādājot darba grupās, varēja nopelnīt konfektes par katru pareizi atbildētu jautājumu. Skolēni paši pagatavojuši arī vairākus putnu būrīšus, ko izlika skolas apkārtnē.

Lielu interesi raisīja pasākums “Iepazīsti medus daudzveidību”. Kuldīgas rajona Turlavas pagasta zemnieku saimniecības “Baļļas” dravnieks Raivis Sadauskis stāstīja par bitēm, medu, dravniecību. Bija iespēja arī pagaršot dažādas medus šķirnes un uzzināt ēdienu un dzērienu receptes. Dravnieku pārsteigusi bērnu lielā interese, esot bijis pat grūti atbildēt uz daudzajiem jautājumiem.

Zemes dienu pasākumu ciklā Vaiņodē paredzēta arī koku stādīšana, bet noslēgumā būs apkārtnes sakopšanas talkas.   

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā