Raķešu modeļi lido augstu, tālu un precīzi

Šogad pirmo reizi starptautiskas sacensības raķešu kosmiskajā modelismā notika ne tikai Liepājā, bet arī Vaiņodes lidlaukā. Uz tām sestdien bija pulcējušies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Slovākijas.

Raķešu kosmiskais modelisms ir viens no aviācijas tehniskajiem sporta veidiem. Eiropas kauss raķešu kosmiskajā modelismā “Liepāja 2008” notiek jau astoto reizi, vēstī viena no sacensību organizētājām Liepājas Tehniskās jaunrades centra direktore Indra Bunka. Līdz šim sacensībās sportisti modelisti savu māku rādījuši Liepājas lidlaukā, taču tagad tur notiek regulāri avioreisi.

Vaiņodē sportisti raķešu modelisti sacentās trijās brīvi lidojošo raķešu modeļu sacensību kategorijās – raķešu modeļi lidojuma laika sasniegšanai ar vimpeli, ar rotoplānu un raķešu planieru kategorijās. Liepājā vērtēja radio vadāmos planierus lidojuma laika un piezemēšanās precizitātē, kā arī reāli eksistējošu raķešu kopiju modeļus.

Ļoti labu sniegumu šogad rādīja sportisti no Polijas, taču Latvijas pārstāvji kaunā nepalika. Liepājnieki Kaspars Roze un Kristaps Deģis bija laureātu skaitā atsevišķās kategorijās.

18 gadu vecais Kaspars stāsta, ka viņam visinteresantākā liekas kopiju izgatavošana. Jaunietis Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) studē datormehāniku, un raķešu modelismā lieti noderot mācību iestādē gūtās zināšanas. Dažiem gadoties apsvilināt pirkstus vai raķete trāpa ne tur, kur paredzēts, taču Kasparam līdzīgu gadījumu neesot bijis.

Plašāk lasiet laikrakstā "Kursas Laiks".

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā