Policija atgādina: nepatiesu vai aplamu liecību sniedzēji var tikt saukti pie kriminālatbildības

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes dienas kārtībā pēdējā mēneša laikā bijuši divi gadījumi, kad noziegumi, kuri jāizmeklē, izrādījušies ne tik "vērti", cik to izmeklēšanā ieguldītās pūles.

Piemēram, 19. augustā policijā vērsās kāds jauns vīrietis, kurš gaišā dienas laikā Liepājas pilsētas centrā esot ticis aplaupīts.

Vīrietis iesniegumā norādīja, ka pie viņa piebraukusi automašīna, no tās izkāpuši trīs vīrieši un "pārbaudījuši" viņa kabatas. Ticis nolaupīts maks un mobilais telefons.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse stāsta: "Ar notikušā apstākļiem nekavējoties iepazinās operatīvie darbinieki, kuri izmeklē laupīšanas. Cietušais vēlreiz sniedzis liecības, kuras jau krietni atšķīrušās no sākotnējām. Soli pa solim tika noskaidrots, ka jaunais cilvēks policijai sniedzis aplamu informāciju – nekāda laupīšana nav notikusi. Puisis tādējādi centies nokārtot savstarpējus personiskus rēķinus ar paziņām un atsaucis savas liecības."

Savukārt 11. augustā pulksten 1 Ganību ielā Liepājā 1990.gadā dzimušai jaunietei nepazīstams vīrietis iesitis ar dūri pa deniņiem, pēc kā viņa zaudējusi samaņu. Atgūstoties viņa konstatējusi, ka ir pazudušas viņas personīgās mantas.

Stāsta J. Knīse: "Lai atšķetinātu šā gadījuma apstākļus, policijas darbinieki ieguldīja pamatīgu darbu: pieņēma cietušās liecības, aptaujāja lieciniekus, rūpīgi izsekoja jaunās sievietes tās nakts gaitām. Noskaidrots, ka sieviete izklaidējusies kādā atpūtas vietā Ganību ielā, ļoti daudz lietojusi alkoholu un neko no tā, kas noticis tālāk, nespēj atcerēties. Jāpiebilst, ka pēc uzdzīves viņa attapusies gluži otrā pilsētas galā, kas arī neatbilst sākotnēji sniegtajai informācijai."

J. Knīse bilst, ka policijas darbinieki visai bieži saskaras ar situācijām, kad pēc pamatīga darba un ieguldītiem  resursiem jāsecina, ka "cietušie" dažādu iemeslu dēļ snieguši neprecīzas vai pat pilnīgi aplamas liecības par smagiem noziedzīgiem nodarījumiem.

"Lieki piebilst, ka tas negatīvi ietekmē policijas darbu, traucē veikt izmeklēšanu reāli notikušu smagu noziegumu atklāšanā, kā arī rada negatīvu rezonansi sabiedrībā par drošību mūsu pilsētā," secina J. Knīse.

Viņa atgādina, ka nepatiesās informācijas sniedzēji var tikt saukti pie atbildības Krimināllikumā noteiktajā kārtībā. "Tādi precedenti policijā ir bijuši," piebilst J. Knīse.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā