Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piemin deportāciju upurus

Sīkam lietum smidzinot, Vaiņodes  novadā  ar  vasaras dārza puķēm un svecēm tika godināta vairāk kā 15000 no Latvijas izsūtīto iedzīvotāju piemiņa, kurus 1941. gada 14. jūnijā  masveidā deportēja uz PSRS Sibīrijas, Tālo Austrumu un Tālo Ziemeļu apgabaliem.

„Laiks katru nākošo paaudzi attālina no šodienas un vakardienas notikumiem, un  ir svarīgi, lai vēsturi saglabātu nākotnei, tāpēc jāstāsta bērniem, par notikušo tautas un valsts vēsturē jārunā ne tikai skolā, bet arī ģimenē, ” pārliecināti traģisko dienu liecinieki.

„Pastāvam klusi zem karoga,Karogam šodien sēras”, noliekot sarkanbaltu ziedu pušķi pie laukakmeņu piemiņas staba "Mazkrūtaiņu" mājvietā, teica Andis Ķeizars, Vaiņodes vidusskolas 9. klases skolnieks. Viņa vecvectēvu Kārli Valteru, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri, Atzinības krusta kavalieri, Vaiņodes aizsargu nodaļas priekšnieku 1941. gada 14. jūnijā izveda uz tālo Krasnojarskas apgabalu Sibīrijā.

Piemiņas vārdus izsūtīto piemiņas vietās Vaiņodes dzelzceļa malā, Simaitišķos un Embūtē runāja Vaiņodes vidusskolas 9. klases skolnieks Jurgis Strēlis, skolotāja Guna Satovska, Vaiņodes bibliotēkas vadītāja Lienīte Rozenbaha.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā