Pavērsies Embūtei raksturīgā ainava 3

Embūtes Ekotūrisma informācijas centra pagalmā rosās strādnieki, lai līdz septembra beigām tur uzslietu lapeni. Mēnesī šeit ierodas ap 200 tūristu.

Iegruvušā pagraba vietā tiek uzbērta un līdzināta grants. Tur būs lapene, kurā atvilkt elpu pēc Embūtes Dabas parka un senvietu apmeklējuma, stāsta centra vadītāja Dina Ziemele. Viņa novērojusi, ka ceļotāji šajā vietā mēdz sēdēt zālītē. No lapenes, kas būšot gatava septembra beigās, pavērsies Embūtei raksturīgā ainava. Jau izveidots celiņš, kas to savienos ar centra ēku.

Pēc tam, kad informācijas centra ēku pārņēma Vaiņodes novada dome, darbs bijis jāsāk "no tukšas vietas". Iepriekšējais saimnieks – Dabas aizsardzības pārvalde – aizvedis visas mēbeles un aprīkojumu, atstāti vien apkaimes maketi.

Šajā sezonā informācijas centrā iegriežas vidēji 200 cilvēku mēnesī, stāsta D. Ziemele. Viesu grāmatā lasāms, ka ciemiņi ieradušies no Rīgas, Jūrmalas, Madonas, Valkas. Bijis arī kāds japānis.

Tūristi var doties 2,5 kilometru garā pārgājienā gida pavadībā vai vieni paši. No pārvaldes norakstītajiem velosipēdiem sakomplektēti četri, ko piedāvāt ceļotājiem. Te, iepriekš piesakoties, var ierasties arī ziemā.

Telpas pašlaik iznomā nakšņošanai ceļu būves strādniekiem, tajās sagādāti matrači un krēsli no novada skolām. Par komfortablām naktsmītnēm tūristiem vēl esot pāragri runāt. Otrajā stāvā var izīrēt zāli svinībām. Centra vajadzību sarakstā ir arī slēpes.

"Gribas, lai darbība šeit neapstājas. Perspektīva ir," uzskata D. Ziemele.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

sopynataBoago

fftopic) begins when the "big bang," the new season?
f l o m a x

pirms 8 gadiem, 2012.10.25 08:17

Man

prieks par pašvaldību, ka nenolaida rokas, bet apņēmās un mērķtiecīgi atjauno, iekopj tik neizsmeļošu, skaistu vietu.

pirms 9 gadiem, 2012.08.16 08:57

Vaiņodē