Novadu vadītāji spriež par ugunsdrošību, sabiedrisko kārtību un veselību

Bijušā Liepājas rajona novadu vadītāji otrdien pulcējās Grobiņas Sporta centrā. Uz sarunu bija aicināti Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Liepājas reģionālās slimnīcas pārstāvji.

Kolēģu vidū iejutās arī Skrundas novada domes pārstāvis. VUGD Kurzemes reģiona pārstāvis Māris Narbuts informēja, ka plūdu apdraudēto teritoriju sarakstā iekļauti arī Grobiņas novada Cimdenieki.

Civilās aizsardzības (CA) komisijas vadītājs Aivars Šilis pauda neapmierinātību par ilgo birokrātisko ledus spridzināšanas darbu saskaņošanu, kas šopavasar varēja būt nepieciešama Nīcas novadā. Tā vadītājs Agris Petermanis izteica atzinību A. Šilim par operativitāti plūdu apdraudējuma situācijā, bet paziņoja, ka novads izstāsies no vienotā CA plāna un veidos savu.

Ar novadu vadītājiem iepazinās jaunais Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis. Viņš bija ielūkojies novadu mājaslapās un secināja, ka informācijas par policijas darbu ir ļoti maz. Tajās publiskots tikai dažu inspektoru darba laiks un tālruņa numurs.

Mājaslapās iedzīvotāji nevarot izlasīt arī novadu saistošos noteikumus, kurus N. Grūbis nosauca par labu sabiedriskās kārtības regulēšanas instrumentu. Durbes novada vadītājs Andrejs Radzevičs ierosināja kopā ar policiju izveidot vienotus saistošos noteikumus, saskaņojot piemērojamo administratīvo atbildību.

Diskusija izvērtās par kārtības nodrošināšanu publiskajos pasākumos. N. Grūbis atsaucās Pāvilostas novada domes priekšsēdētāja Ulda Kristapsona priekšlikumam un piedāvāja variantu: pašvaldība dod transportu un šoferi un policisti dodas reidā kopā ar sociālajiem un bāriņtiesas darbiniekiem.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds brīdināja neuzņemties pašiem atbildību paaugstinātas bīstamības publiskajos pasākumos (auto un moto sacensībās).

Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Bārzdiņš aicināja novadu priekšsēžus padomāt, vai viņu būtu uz mieru uzņemties ģimenes ārstu darba un finanšu pārraudzību savā teritorijā. Viņš arī mudināji neaizmirst, ka trūcīgā statusu iedzīvotājiem var piešķirt tieši medicīniskās aprūpes saņemšanai. Tā kā Liepājas slimnīca atrodoties satiksmes ziņā ļoti neērtā vietā, J. Bārzdiņš aicināja pašvaldību vadītājus panākt, lai pie pilsētas sākuma simbola – enkura – tiktu iekārtota oficiāla autobusu pietura.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā