Noslēgusies grenlandiešu vizīte Vaiņodē

Apmaiņas programma ļauj Grenlandes skolēniem iepazīt Latvijas dabu, bet vaiņodniekiem paver iespēju nokļūt aiz Ziemeļu polārā loka.

Vaiņodes vidusskolā nedēļu pabija ciemiņi no Grenlandes. No tālās Ziemeļamerikas ieradās 17 audzēkņi, kuri mācās vidusskolā ar inženierzinātņu un tehnikas novirzienu, un divi skolotāji. Ziemeļvalstu Ministru padomes mūžizglītības programmā “Nordplus junior” vaiņodniekus iesaistīja skolotāja Viktorija Bulavkina. Apmaiņas projekta dalībnieki pēta, kā tautas nacionālo kultūru ietekmē daba un ainava.

Ciemiņi iepazinās gan ar tuvākās apkārtnes – Embūtes – dabu, gan devās ekskursijās pa Kurzemi. Kopā ar viņiem visu laiku bija Vaiņodes vidusskolas deju kolektīva dalībnieki, kuriem nākamā gada martā būs iespēja braukt pretvizītē uz Grenlandi.
“Nupat sākam viens otru iepazīt,” viesošanās pēdējā dienā teica skolotāja Gunta Minka. Uzreiz sadraudzēties ar citas kultūras cilvēkiem esot sarežģīti.

Grenlandieši esot pārsteigti par Latvijas dabu, lai gan bijuši arī citur Eiropā – Turcijā un Dānijā. Sadzīve lauku vidē – atpūtas kompleksā “Valguma pasaule” – gan ciemiņiem neesot gājusi pie sirds, viņi esot pieraduši pie pilsētas ērtībām un komforta.

Vaiņodniekiem liels ieguvums esot komunikācijā ar viesiem nostiprinātās angļu sarunvalodas prasmes. Piektdienas vakarā Vaiņodē bija atvadu ballīte, un pēc tam ciemiņi vēl divas dienas iepazinās ar Rīgu.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā