Nomainīts Vaiņodes pagasta padomes priekšsēdētājs 11

Pieļauj, ka priekšsēdētāja darbu ietekmējusi alkohola lietošana
Vaiņodes pagasta padomes sēdē deputāti izteikuši neuzticību līdzšinējam priekšsēdētājam Visvaldim Jansonam. Vienbalsīgi par jauno priekšsēdētāju ievēlēta kultūras nama vadītāja Biruta Strēle.

Pirms gada martā divi deputāti Vaiņodē vēlējās nolikt mandātus. Šogad deputāti ķērušie pie radikālākiem soļiem – izteikuši neuzticību pagasta padomes priekšsēdētājam un izvirzījuši amatam citu deputāti no 2005. gadā pašvaldību vēlēšanās startējušā vienīgā saraksta “Vaiņodes izaugsmei.”

V. Jansons stāsta, ka par neuzticības izteikšanu uzzinājis tikai otrdien ap septiņiem no rīta, tāpēc otrdien bija ieradies darbā. “Es daru to, ko es daru. Neesmu vēl redzējis lēmumu, tāpēc nevaru spriest, ko viņi tur lēmuši,” atzīst V. Jansons. Pagasta padomes sēdē, kuru pats sasaucis un kas notika 20. martā, viņš nepiedalījās.

B. Strēle stāsta, ka V. Jansons uz viņas telefona zvaniem vēl pirmdien nav atbildējis. Otrdien bija paredzēta dokumentu pārņemšana, taču arī uz to V. Jansons neieradās, kaut arī no rīta bija atbraucis uz pagasta padomi. “Kareivīgi noskaņota neesmu. Iesākšu darbu bez viņa, ir jāstrādā,” spriež B. Strēle.

10. martā deputāti ar oficiālu iesniegumu pieprasījuši sasaukt ārkārtas sēdi, lai lemtu par priekšsēdētāja atbilstību amatam. Deputāti norādījuši, ka priekšsēdētāja veselības stāvoklis apgrūtina padomes darbu.

V. Jansons sasaucis sēdi 20. martā, taču pats uz to nav ieradies. Uz sēdi nebija ieradies arī deputāts Uģis Melbārdis, bet tajā piedalījās pārējie septiņi deputāti - Liepājas rajona padomes juriste Laila Kivila norāda, ka šis deputātu skaits ļauj pieņemt lēmumus.

Deputāti sprieduši, ka priekšsēdētājs nav turējis solījumu sakārtot savu veselību un nav uzsācis ārstēšanos, tādēļ izteikta neuzticība V. Jansonam. Deputāta mandātu viņš nezaudē, tikai amatu – tāds ir juristes skaidrojums.

Deputāti Ilona Blumberga un Reinis Ulberts pa telefonu atteicās izteikt komentārus, viņi par izveidojušos situāciju bija gatavi runāt tikai klātienē.

Liepājas rajona padomes priekšsēdētājs Aivars Šilis skaidro, ka lēmumu par priekšsēdētāja maiņu pieņem pašvaldības deputāti patstāvīgi. Par iekšējām nesaskaņām rajona padomes priekšsēdētājs bijis informēts, taču tiesību iejaukties viņam neesot.

A. Šilis stāsta, ka pirms gada viņš jau bijis Vaiņodē un centies palīdzēt risināt situāciju. Tad priekšsēdētājs un deputāti panākuši vienošanos par turpmāko sadarbību.

Vēl pagājušajā nedēļā A. Šilis ticies ar V. Jansonu, kurš apgalvojis, ka viss ir kārtībā un viņš var strādāt. Savukārt Vaiņodes pagasta padomes deputāts R. Ulberts pagājušo otrdien tikšanās laikā ar A. Šili informējis, ka ceturtdien būs pagasta padomes sēde, kurā skatīs jautājumu par V. Jansona turpmāko darbu priekšsēdētāja amatā.

“Gads ir pagājis, bet laikam deputāti to vairs nav varējuši izturēt. Cik esmu dzirdējis, pie vainas tur ir alkohols,” klāsta A. Šilis. Viņš atceras, ka pirms gada Vaiņodē neesot bijis cilvēka, kurš gatavs uzņemties atbildību. Šoreiz priekšsēdētāja amatā ir izvirzīta deputāte, kas esot gatava uzņemties atbildību un strādāt.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

labais

kurš murmulis ievēlēja strēli birutu.jansons ir vis labākais un tāds būs vienmēr !!!

pirms 12 gadiem, 2008.06.03 15:14

jefiņš

Ja Jansons būtu gribējis strādāt- būtu patriecis no pagasta sīvus savus pensionārus jau pie vēlēšanām.
Viņš skaidri zināja kādi sunīši kož viņa kāja. Un ko viņi pagastā dara. Aizej 10,00 kafijas pauze,
netraucējiet dzersim kafiju, 11,00 nu tūlīt jau būs pusdiena laiks. 14,00 vēl pusdienu laiks. Tur jau neviena vairs nav. Kaspars pieņemts darbā lai piegādātu tikai pārtiku un pagastvecim (slimības zāles)
Jo vietniece Ilona to neārstēja. Ko dara un darīja? komunālo Edgars - Silvijas personīgs šoferis ar pagasta degvielas atslēgām un pagasta mašīnu. Parunāt ar Inesi zemniekam nav ko mēģināt laiku tērēt, atbilde būs tagad nav laika. Birutai no varas gribēšanas jau gadus desmit vārījās asinis. No dusmām Jansonu būtu sen nokniebusi kā blusu. Cik ha viņa godīgi sagādāti meži divas cūkas aplokā ento ha zeme. Jansons daudz maz sakārtoja ielas apgaismojumu bet nav pašvaldībai naudas lai algoto pašvaldības policiju. Jo jāmaksā aukstāk minētiem un bezdarbnieku grupai kas pēdēja laikā apsīkusi. Kuli gāni sit logus, jaunos ielu apgaismojuma lukturus. Šīs šaha gājiens Vaiņodei un iedzīvotājiem iegriezis daudz nepatikšanu. Bet ir jādomā par ko vēlēsim. Varbūt par veco Springu kas mežus palaida uz Liepājas pusi un nepaturēja sevi bešā.

pirms 12 gadiem, 2008.04.06 16:34

lidzjuteja

kada velna pec jus apspriezat jusu cilveks,jus katrs esat sava mera no kautka cietusi,un raksta autors vispar ka jums nav kauns-nu un kas,ka vinam bija problema ar alkoholu,ta ir katra cilveka pasa darisana,ta jau jus cienijamais raksta autor iznesat so problemu ka velas mazgasanu uz publiku,sis cilveks ir daudz ko darijis labu musu vainodnieka laba,un ja butu jabalso es pa jansonu. jus vainodnieki,kad vins jums darija labu,tad jau nekas nebija slikti,ka kautko neizdara ka pa pratam tad nu vins ir slikts.,labi ka jus neesat slimi ar to.,nu un kas alkoholisms,beidziet runat te kautkadas jelus komentarus,ka vins slikts,ka vins tads,un kadi jus pasi,esat,katrs ir tads kads vins ir.

pirms 12 gadiem, 2008.04.04 18:19

peteris

Jānis ir kārtīgs muldoņa un cilvēks ar zemu intelekta līmeni, ja runā tādas muļķības par Jansonu. Var redzēt, ka neko nezina par Jansonu, cik daudz laba šis cilvēks ir izdarījis Vaiņodes pagasta un vaiņodnieku labā.

pirms 12 gadiem, 2008.03.30 08:41

Jānis

Starp rindiņām var daudz ko izlasīt. Ja tiesā ņemtu vērā visu, ko izlasu starp rindām, tad būtu stāvus bagāts:) Starp citu līdzība starp Jansonu un sievām uz KV vāka ir liela. Abos gadījumos grābstīšanās ir ap sabiedriskiem, ne saviem līdzekļiem. Sievas pērās uz ES līdzekļu rēķina. Jansons uz pagasta iedzīvotāju rēķina dzīvoja mājās. Šite gan viņš par nožēlošanu apģērbts nobildēts.

pirms 12 gadiem, 2008.03.29 23:37

jautājums

Kur rakstā minēts vārds “alkoholisms"?

pirms 12 gadiem, 2008.03.28 16:56

strimala

entais gulbiitis kasaas, jo nespeej pienjemt kritiku. patieshaam nav smuki rakstiit virsrakstaa "Pielauj, ka pr- ja darbu ietekmejusi slimoshana ar bakaam, masalaam vai ...jebkuru citu kaiti. Arii alkoholisms (pat ja raksta autors konkreetaa cilveeka personiigaja lietaa ir redzejis shaadu aarsta diagnozi?) IR slimiiba. un shis laikraksts nav dzeltenaa prese. taapat ka kurzemes vards, kas jau dabuuja pa ljipu par pliku sievu foto publiceshanu.

pirms 12 gadiem, 2008.03.28 14:53

Vida

Vai tad labaakas kanditatuuras nebija uz so posteni?

pirms 12 gadiem, 2008.03.26 14:14

gulbitis12

Mediji neizsaka diagnozes, bet pieļauj, ka citu cilvēku izteikumi vai apgalvojumi ir patiesi. Tieši tādēļ arī tā kā ir.
Starp citu - ārsts saka vēža dēļ, bet pēc mēneša izrādās, ka plaušu karsonis. Un ko tad Valija? Kurš rakstīja, ka vēža dēļ. Aha - šis ir tas vainīgais. Iesūdzēsim tiesā par nepatiesu ziņu izplatīšanu.
Jansons starp citu ir tiesājies par 1. aprīļa joku. Tā kā nekorekta te nekā nav. Viss rakstīts tik korekti cik nepieciešams, manuprāt.

pirms 12 gadiem, 2008.03.26 13:10

Valija

Ja cilvēks būtu slims ar vēzi, vai tad virsraksts skanētu "Iespējams vēža dēļ ..." drusku tā kā nekorekti....

pirms 12 gadiem, 2008.03.26 10:49

Vaiņodes novadā