Nepieciešamais aprīkojums ir, bet strādāt nevar. Vaiņodes brīvprātīgo ugunsdzēsēju domstarpības ar pašvaldību 38

Vēl joprojām Vaiņodes novadā nav izdevies rast kopīgu valodu, mēģinot salāgot aktīvistu un pašvaldības intereses jautājumā par brīvprātīgo ugunsdzēsēju darbību. Glābēju pārstāvja un runasvīra lomu uzņēmies novadnieks Raimonds Bokums, kurš atzīst, ka darboties gribētāji jūtas arvien bezspēcīgāki, saskaroties ar pašvaldības vadītāja Visvalža Jansona atrunām par viņu iespējamo darbošanos un iesaistīšanos reālā ugunsnelaimju novēršanā.

Šajā situācijā visvairāk esot žēl par faktu, ka brīvprātīgie ugunsdzēsēji citviet, pat ar daudz vecāku un mazāku aprīkojumu, veiksmīgi darbojas, pašvaldības atbalstīti, kamēr vaiņodniekiem šādas iespējas nav.

Visvairāk brīvprātīgos vīrus sarūgtinot fakts, ka Vaiņodē ir viss nepieciešamais nodrošinājums aktīvai darbībai, tomēr netiek pienācīgi izmantots. Proti, savulaik pārrobežu projekta ietvaros iegādāts speciālais auto, tāds ir arī Īlaķos Lietuvā, kur brīvprātīgie ugunsdzēsēji to veiksmīgi izmanto, dodoties palīgā vietējiem dienestiem, tomēr Vaiņodē stāv depo un pēdējā laikā tiek izmantots komunālajām vajadzībām – nodrošinot laistīšanas funkcijas.

Novada domes priekšsēdētājs V. Jansons teic, ka pēdējā laikā no aktīvistu puses vairs nav izskanējuši ne pārmetumi, ne izrādīta iniciatīva. Par viņu galveno prasību – iespēju izmantot esošo infrastruktūru un pašvaldības atbalstu veiksmīgai darbībai – V. Jansons saka: “Ja mēs gribam darbību uzsākt, cilvēkus profesionāli apmācīt – tas ir ārprāts! Pietrūks naudas izglītībai – skolām. Mums ir valsts ugunsdzēsēji tepat – 18 kilometru attālumā. Mēs tikai maisām viņiem dzēšanas darbos.”

Plašāk par strīdu lasiet "Kursas Laika" 6. februāra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 38

ExVaiņoode

Kamēr tā mēbele Džonsons būs Vaiņodē pie stūres, tur absolūti nekas nemainīsies, varat iniciatīvas savas wc uz nagliņas čupām spraust. Bet nu ko pelnījuši, to dabūjuši, paši ievēlēja, jo pārmaiņas taču nevajag un negribas...

pirms gada, 2020.02.06 11:40

tas labi sacīts!

tik var piebilst, ka izslāpušais pēc lielās algas un citiem labumiem ar to sadārdzina katram vaiņodniekam dzīvi kopumā, pat apkuri un ūdensglāzi no krāna..

pirms gada, 2020.02.06 14:32

nabagmāja

Ū ja, 18000eur uz PAPĪRA, bosam, tas būtu varen daudz??? Tāds knaps vidējās algas saņēmējs! Īstie caurumi jāmeklē kur citur!!!
Pačukstēšu priekšā, ka ne pārāk tālu, līdzīgu algu saņem pat pagastu pārvaldnieki, tas tā, ja tas palīdz dzīvot labāk! ;)

pirms gada, 2020.02.06 17:06

nabagmāja

Nu re, te kāda atbildīgā institūcija varētu pajautāt, kā nākas, ka specializēta ugunsdzēsības tehnika tiek izmantota laistīšanas pasākumiem???!!! Būtu interesanti paklausīties, ko Jansons par to varētu pastāstīt!!! Tiešām, šajā valstī bez BEZ TABU iesaistīšanas vara spēj tikai muti virināt!!!??? :@

pirms gada, 2020.02.06 11:45

projektiņš

Kāda tur nabagmāja! Vienkārši tur nekas nevienam neatlec. Pavasarī sāksim par ļoooti lielām naudām remontēt dzelzceļa staciju,gan jau kādam tas būs kārtējo reizi izdevīgi!!

pirms gada, 2020.02.06 20:01

Visvaris

vismaz kāpostus sausā laikā ir ko aplaistīt

pirms gada, 2020.02.06 11:54

jā jā

jansonam tāds pavieglā stils, bet pienāk reizes ar buldozera spējām, tas notiek ar cilvēku uzrīdīšanu kādam un tā gūstot viszemiskākā veida virsroku norakšanai.
Neesiet turpmāk akli un vienaldzīgi!!

pirms gada, 2020.02.09 14:44

mans domā tā

ka Jansonam izdodas visu tikai sacūkot, labas lietas un mantas pārvērst čupā
lai kāds ilggadējais no nekānedarīšanas nepārvērstos par čupu organizējiet obligāto vingrošanu, fiznormu minimumu, atjautības testu, pareizrakstību, apģērbu stila kultūru, uzstāšanās minimumu. Resursu ekonomiju, joprojām pašvaldības transports neguļ kopējā placī.

pirms gada, 2020.02.06 19:00

kāpēc no JANSONA?

tie kuri viņu iebalso, tiem arī prasiet, kas te notiek!!
lieciet mierā slimu cilvēku

pirms gada, 2020.02.07 10:02

nabagmāja

Slims tak var nekandidēt, atkāpties vai rīkoties!!!

pirms gada, 2020.02.07 20:28

Nu gan

Iztīrīt domi no liekēžiem ,atstājot kādus 3 nevis 30 ,un tad būs naudiņa ugunsdzēsējiem,varēs vēl pabeigt to tirgus projektiņu un izdarīt citas lietiņas Stacijas atjaunošanai līdzekļus lai iegulda tie dižie uzņēmēji ,galu galā tā ir nodokļu maksātāju nauda.

pirms gada, 2020.02.07 11:33

Negrozāmi!

Stacija vajadzīga 9 maija svinībām lai būtu pa zolīdo ar eiropas servisu un visos vēstures rāmjos

pirms gada, 2020.02.07 11:48

ja būtu.....

Savlaik topošais muzejs ja būtu pieņēmis ekspozīcijai vecās demontētās kapu plāksnes no Brīvības ielas apbedījumu vietām, tad jums tā stacija būtu pils ar rubīna zvaigzni mastā

pirms gada, 2020.02.07 13:24

ēdāji

V. Jansons saka, ka budžetā nav naudas ugunsdzēsēju depo uzturēšanai, bet kur tad dabūs naudu, pašvaldības līdzfinansējumu 93 022 eiro Stacijas ēkas atjaunošanai?
Vai nevajadzētu veikt Vaiņodes sabiedrības domu aptauju? Nav saprotams, kāpēc deputātiem nepieciešama tik grandioza būve par gandrīz pusmiljonu eiro ? Lai ko tādu darītu, ir jābūt skaidram redzējumam, kā ēka tiks izmantota. Tas, ko pašvaldība grib iegūt, jau ir pamestajā internātskolas ēkā, piekam, ēka stāv tukša un nenoslogota. Tur var veselu SPA kompleksu ierīkot. Arī liela, izremontēta ēdnīca tur ir. Kas stacijas ēkā būs labāks? Kuri Vaiņodē būs tie ēdāji? Egita siltu ēdienu pieved klāt.
Vaiņodē ir 3 skaistumkopšanas saloni.

pirms gada, 2020.02.08 22:07

kūlis

ugunsdzēsēju auto ir tiešs piemērs zināšanu trūkumam un nesaimnieciskai rīcībai ar jaunu / dārgu profesionālu tehniku.
kad Domes deputāti pieprasīs V. Jansona un O.Jurjeva atstatīšanu no amatiem par zemo izglītības līmeni, kuras dēļ rodas novadā bardaks un pretlikumības ?

pirms gada, 2020.02.09 02:19

nesaprotami

......un, kas ir ar kultūras nama ēdnīcu?? tā vien izskatās, ka Jansonam izdevīgi vienu graut, otru būvēt no jauna. Tak laidiet tos strādāt gribētājus internātskolas ēdnīcā, lai telpas neiet postā

pirms gada, 2020.02.09 10:16

tokūlis

Es gan aizdomājos par pārējo deputātu izglītībām, kādas tiem ir, ja viņi atbalsta šo bardaku un nesaimnieciskumu. Pīrāga kumoss laikam liels un gards.

pirms gada, 2020.02.09 20:33

to nesaprotami

Tikai ne kultūras namā ēdnīcu! Lai koncerta vai izrādes laikā atkal visa zāle ož pēc kotletēm!
Labi, ka tur kaut kāda darbība tagad notiek, bet arī nav vēl tā kā vajadzētu būt, jo
nevar viens cilvēks izdarīt visus darbus. Tur vajadzīga komanda, bet pie šīs valdīšanas nekas nemainīsies

pirms gada, 2020.02.26 16:23

L...

Uzceltu pirtī labāk , iznīcināt veco gāja ātri .kāpēc deputāti tikai piedalās sēdēs.., reāli ar iedzīvotājiem nav nekādu kontaktu ? Klubā,stacijā,internātskolā ,komunālajos ir dušas,kāpēc tās neļauj izmantot ,cik naudas izgrūsts tiem remontiem?

pirms gada, 2020.02.09 12:36

l..

stacijā duša??? Nav.
Eksponātu pucēšanai, mazgāšanai, tīrīšanai tālāk par neaprīkotu izflīzētu grīdas trauku netika..(lieki šeit piebilst, ka to tīrīšana pārspēj kanalizāciju tīrītāju darbu, jo ir tas viss.... pluss ieelpojamas dažādas pelējumu sēnīšu invāzijas..)

pirms gada, 2020.02.09 14:21

No malas

"mans domā tā
ka Jansonam izdodas visu tikai sacūkot, labas lietas un mantas pārvērst čupā
lai kāds ilggadējais no nekānedarīšanas nepārvērstos par čupu organizējiet obligāto vingrošanu, fiznormu minimumu, atjautības testu, pareizrakstību, apģērbu stila kultūru, uzstāšanās minimumu. Resursu ekonomiju, joprojām pašvaldības transports neguļ kopējā placī."
Jautājums tā no malas: VAI KĀDA PAŠVALDĪBA VAR LEPOTIES AR TO ,KA PAŠVALDĪBAS AUTOTRANSPORTS TIEK NOVIETOTS PLACĪ ??? VISUR IZMANTO SAVĀM VAJADZĪBAM UN VISI MIERĪGI KLUSĒ.

pirms gada, 2020.02.10 13:09

patiesībā

Vaiņodniekiem vislielākā sāpe ir par Domes nolaidību!!
Nav adekvātas rīcības, lai novadā sakārtotu tauvas joslas ap ūdeņiem, likuma noteiktā kārtībā!!
Dome nav lēmusi par tauvas joslu publiskā dzerāmā ūdens ieguves vietai!!
Dome gluži pretēji labiem apsaimniekošanas principiem "apčakarē" iedzīvotājus!! Dome nolēma, lai ūdens ieguves vieta nonāk aiz iežogojuma, pretēji iedzīvotāju labklājības nepasliktināšanai...
Dome veic prettiesisku lēmumu pieņemšanu pret iedzīvotāju labturību!!

Kam kalpojat? Solījāties taču iedzīvotājiem paaugstināt dzīves labklājību!!! U-uuū!!

pirms gada, 2020.02.10 14:42

iedzīvotājs

Mazajiem 9 "CARIŅIEM" rokās visa VARA, tā LĒNĀM, PAMAZĀM VAIŅODE BŪS IZPĀRDOTA ......
( 10 gados ). Un tie deputāti nenes nekādu ATBILDĪBU.
Rodas jautājums: " Kā novada iedzīvotājs var un drīkst piedalīties sev svarīgu lēmumu izskatīšanā ? "
Vai 9 deputāti bezierunu kārtā VALDA pār Vaiņodes novadu un iedzīvotājiem?

pirms gada, 2020.02.10 17:42

garīdzniecei A

Vai tad tu pati kaislīgi neatbalstīji opozīciju visos savos nesaprotamajos murgojumos?

pirms gada, 2020.02.11 08:30

opozīcija

Nav jau tā .ka tikai viens cilvēks balsoja par opozīciju.Problēma tā , ka daži opozicionāri baidās zaudēt kādus labumus.Piemēram, Aiga strādā skolā, Kaspars nomā telpas galdniecībai.SECINĀJUMI...

pirms gada, 2020.02.11 11:05

nešauj greizi!!

Izturētība ir reta īpašība šim periodam un ne visi ir pieckoši.
Ja būtu vērīgs, tad skaidri lasāms, ka kādam tikusi liegta iespēja piedalīties sēdē par personīgu jautājumu. Tāpēc, droši, ka cilvēks ir zināms uzrunātajiem!!


Neblefo tik stulbi turpmāk šādi:
garīdzniecei A
Vai tad tu pati kaislīgi neatbalstīji opozīciju visos savos nesaprotamajos murgojumos?

pirms gada, 2020.02.11 11:11

to opozīcijai

Viss šķērsām salaists. Aiga ir ievēlēta Domē no esošās koalīcijas saraksta un ar ieguvumiem.
Tas, ka reizēm notiek deķīša paraustīšana interešu labad, nenozīmē opozicionāra stāju!!

pirms gada, 2020.02.11 11:25

to nešauj greizi

"...ka kādam tikusi liegta iespēja piedalīties sēdē par personīgu jautājumu"

Kā labā tad strādājat, ja iedzīvotājiem liegta iespēja piedalīties sēdē?
Kopš kura laika izskatat personīgus jautājumus?

pirms gada, 2020.02.11 21:52

to tam nešauj greizi!

viss brūķējas ap šo komentāru : (pirms dienas, 2020.02.10 17:42 iedzīvotājs)

vienam garīdzniece vainīga, citam izmeklēšana sākusies........

Man nav problēmu, lai saprastu to cilvēku - "iedzīvotājs" ar savu problēmu.
Ja vēlme zināt autoru, tad viņš jau ir norādījis uz sevi, ko droši, zin arī paši deputāti. Ne jau uz katru sēdi kāds pretendē klātienē savas lietas kārtot.

vajadzīga rūpīga lasīšna, ne pa gaisiem grābstīties!!!!

pirms gada, 2020.02.11 22:42

savējais

Man ar jautājums deputaatei "to tam nešauj greizi""
Izlasīju visu rakstu par ugunsdzēsēju depo lietu avīzē "Kursas laiks""
Sapratu, ka notikušas vairākas domes sēdes par šo jautājumu. Es neatradu nevienu 2018.gada sēdi, kuras darba kārtībā būtu skatīts ugunsdzēsēju jautājums.
Lūgums deputātei pateikt sēdes numuru un datumu, lai varu iepazīties, ko deputāti lēmuši par šo jautājumu. Tomēr 650 vaiņodnieku paraksti liecina, ka nepārprotami cilvēkiem svarīgs šis jautājums.

pirms gada, 2020.02.14 08:06

to savējais

te neko nenozīmē ne 650, ne alfabēts, ne ābece...
ja ir notikusi varas ļaunprātīga sagrābšanās, tad nav ko vairs klepot..
Lielākā kļūda, vēlēšanas uztaisīt par "modes skati"..pārmaiņām nav vajadzīgi BIJUŠIE, tāpēc tās notiek, lai nogrieztu ceļu stagnācijai
Par ko te vēl kādam ir brīnums un nezināmais?
Algas sev paceļ no noteiktā valstī, bet, ka bērnu bariņam apkure jāapmaksā no pašvaldības, to redz, NEZIN, bet citviet pat pensionāriem apkuri apmaksā...bet mūsu jenots, redz, kurināmo iepērk dārgāko!!
Visas darbības vērstas uz ļaunprātīgu NESAIMNIECISKUMU....tulīt sāksies jauni brīnumi par kases naudu, tikai mirklīti jāuzgaida...

pirms gada, 2020.02.14 12:50

to to opozīcijai

Nu gan sasmējos par to " deķīša paraustīšanu interešu labad....."
Kādu interešu??? Deputātu personīgo vai sabiedrības?
Decembrī staipa deķīti, bet janvārī deputātes vīrs Os..rs jau pieņemts darbā.
Pieņemsim, ka sagadīšanās.

pirms gada, 2020.02.23 21:49

to to opozīcijai

Viss pareizi ir saprasts, jo deķīti nekādi nevar pavilkt sabiedrības labumam, jo par to nenotiek balsojums.
Par deķīšiem vienojas - pat tirgojas, pat mainās ... mazais melnais solītāju ķēķītis, balts no tā neiznāk..
Latviešu nācijas posts ir neaudzinātība un personības trūkums indivīdam,

pirms gada, 2020.02.24 14:16

to saveej

mans domā Tā....... drīzāk lēmēji izstrādās "stratēģiski svarīgu atriebības plānu" nemieru cēlājiem Karaļvalstī un iekļaus sēdes darba kārtībā nekā nosauks numurus, kad skatīts depo jautājums. Viņiem novada cilvēki vajadzīgi tikai īsu brīdi pirms vēlēšanām... tas, ka cilvēkiem svarīga drošība, lēmējus maz uztrauc.

pirms gada, 2020.03.07 14:53

iespēja par nespēju

Datoru ēras triumfs un demaršs.
Vairāk kā desmit gadus komentāros slānīts un slānīts par jebkuru aplamību, kuras pat izslīd no likumu rāmjiem un neatbilst labas un nevainojamas pārvaldības pamatprincipiem.
Pārākais novads starp novadiem ar šo komentāru jūru. ( tik lielā mērā tie atbilstoši patiesībai, ka peramais tos gļēvs pat juridiski izdzēst!!)
No šiem komentāriem ir fantastiska iespēja apkopot un izdot nebijušu grāmatu.
Apžilbinoši arī tas, cik nevarīgus aizstāvībai - peramajam- ieraksta kā saka "vienkāršā tauta". Gadu no gada aizstāvnieki kantes palīdz apdauzīt satura un stila ziņā.
Sendienas bija jāmaina pārvaldības stils un ar cilvēkiem jādiskutē. Tas nenotiek. Raksturīga izvairīšanās, pat bēguļošana. Atrunas ar tizliem jokiem nejokiem.
Iespaids, lai vai kā, ka tik sile neatņemta!
Kaut reizi vai ir diskutēts konkrēti par labāko variantu?
Nē!
Tikai faktu uzzina par objektu, kas izlemts ne ar vietējiem!!
Tukša muldēšana vietējiem un izdabāšana uzpircējiem..

Garlaicīgi gadu desmitiem skatīties uz šo dreifējošu tupeli...

pirms gada, 2020.02.11 21:42

Jansons Visvaldis nav konfekšu zaglis

jo konfekšu zagļus soda un arestē !!

Bet ar FAKTIEM un PIERĀDĪJUMIEM- VISVALDIM JANSONAM ir piemērojami KRIMINĀLLIKUMU panti!! Arī noilgums vēl tālu...

Tiesiskā valstī JANSONS jau vairākus gadus atrastos CIETUMĀ no daudzajiem paredzētā panta gadiem !!

Noziedznieks ar devalvēto imunitāti.....

pirms gada, 2020.02.26 11:39

Vaiņodes novadā