Naudas nav, bet internātu jau remontē 3

Kaut saņemta ziņa, ka naudas Vaiņodes internātpamatskolas internāta ēkas remontam nebūs, būvnieki uzsākuši darbus. Liepājas rajona padome meklē risinājumu, lai projektu nebūtu jāpārtrauc.

Pamatīgi iztērējas
Valsts investīciju programmā iepriekš bijis paredzēts, ka šogad Vaiņodes internātpamatskolai piešķirs aptuveni 639 tūkstošus latu. Pēc budžeta samazinājuma gada sākumā skolas internāta remontam atvēlētais finansējums samazināts vairāk nekā uz pusi, informē Liepājas rajona padomes priekšsēdētājs Aivars Šilis. Janvārī saņemta ziņa, ka summa sarukusi līdz 227 tūkstošiem latu.

Par 12 tūkstošiem latu paredzētajā termiņā izstrādāts tehniskais projekts, pēc tam veiksmīgi noslēdzies iepirkuma konkurss. 5. jūnijā noslēgts līgums ar SIA “Būve” no Liepājas.

Taču tūlīt nākamajās dienās pēc vēlēšanām, kad sekojuši kārtējie budžeta samazinājumi, remontam paredzētais finansējums atņemts. “Parādījās ailīte ar ciparu nulle,” stāsta A. Šilis.

Par spīti tam, būvnieki uzsākuši darbus, iepirkuši materiālus, skaidro Liepājas rajona padomes priekšsēdētājs. Divās nedēļās iztērēti aptuveni 30 tūkstoši latu.

Cer uz pozitīvu lēmumu
Liepājas rajona padomes pārstāvji vērsušies Finanšu ministrijā ar lūgumu atrisināt situāciju. Pašlaik saņemta atbilde, ka jautājums tiks izskatīts Ministru Kabineta sēdē 30. jūnijā, kurā lems par Liepājas rajona reorganizāciju.

Plānots, ka naudu internāta remontam Vaiņodē varētu rast no valsts līdzekļiem, kas atvēlēti neparedzētiem gadījumiem. Lai risinātu situāciju, aktīvi strādājuši gan Liepājas rajona padomes darbinieki, gan skolas direktors Reinis Ulberts, uzsver A. Šilis. “Ja mēs būtu atteikušies no projekta, mēs Liepājas rajonā praktiski būtu nolikvidējuši skolu,” rezumē padomes prieksšēdētājs.

Liepājas rajona padomes izpilddirektors I. Ozoliņš neuzskata, ka pēc administratīvi teritoriālās reformas bērnu skaits internātskolā varētu samazināties. “Gluži otrādi – smagā sociālā situācija varētu veicināt, ka pieprasījums pēc šādām skolām vēl augs.”

Ēkas turpmāk pāries Vaiņodes novada pārziņā, bet skolas finansējumu nodrošinās no valsts budžeta, skaidro I. Ozoliņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

beigas

tgd kko plaanot 2 meeneshus uz priekshu ir bezjeedziigi jo nevar tacu zinaat vai riit atkal nesamazinaas algu....

pirms 11 gadiem, 2009.06.25 12:54

Vaiņodes novadā