Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kukaiņi no Embūtes “migrē” uz Vaiņodi

Līdz mēneša beigām Vaiņodes bibliotēkā būs daudz mušu un spāru, pirms kāda laika tur “savairojušies” tauriņi. Tie gan nav dzīvi kukaiņi – embūtniece Mārīte Keiša tos iemūžinājusi fotogrāfijās.

“Tas nav mākslas foto, gribēju parādīt daudzveidību dabā,” atklāj fotogrāfiju autore. M. Keiša domā, ka pietiks, ja, dodoties pēc grāmatām, cilvēki ieraudzīs attēlus un tie rosinās vērīgāk paskatīsies apkārt. Kukaiņi fotografēti Embūtes Dabas parkā, kur ikdienā aizrit Mārītes darba dienas.

Tauriņu, mušu, spāru un citu kukaiņu ir daudz vairāk, nekā mēs, garām skrienot, pamanām, atzīst embūtniece. “Cik tad mēs tauriņus zinām – dzelteno un pāris raibo. Bet Latvijā ir vairāk nekā divi tūkstoši tauriņu sugu.” Arī mušas neesot tikai tās riebīgās, kas traucē istabās. Tāpat kodes tauriņš var būt skaists, novērojusi M. Keiša.

Ar fotografēšanu embūtniece nodarbojas jau apmēram desmit gadu. Viņa teic, ka, fotografējot kukaini, jāiegulda liels darbs. “Citreiz ir tā – klikš, un kadrs ir tukšs, jo tauriņš jau aizlidojis. Arī ar mušu tā ir, kā ir. Kukaiņi jau kustas un nepozē,” smaida M. Keiša.

Embūtes bibliotēkas bibliotekāre Indra Fjodorova rosinājusi M. Keišu parādīt sakrājušās fotogrāfijas arī citiem pagasta iedzīvotājiem. Šopavasar darbi jau izrādīti Embūtē, pēc tam par fotogrāfijām interesi izrādījuši vaiņodnieki.

M. Keiša zina, ka darba viņai netrūkšot arī turpmāk – jau šopavasar izdevies nofotografēt kukaiņus, kas viņas attēlu galerijā vēl nav bijuši.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā