KNAB soda arī Visvaldi Jansonu 8

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par pārkāpumiem naudas sodus piemērojis Vaiņodes un Tukuma novada domes priekšsēdētājiem, kā arī vēl vairākiem pašvaldību domes deputātiem.

KNAB konstatējis, ka Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons, balsojot par zemes nomas līguma noslēgšanu ar sevi, atradās interešu konflikta situācijā. Par amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā Jansonam noteikts 70 latu naudas sods.

Birojs 60 latu naudas sodu piemērojis arī Vaiņodes novada domes deputātam Uģim Melbārdim, jo arī viņš balsojis par zemes nomas līguma noslēgšanu ar sevi.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 18.jūlijā stājās spēkā grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā", kas nodrošina sabiedrībai informāciju par valsts amatpersonu darbībā konstatētajiem šā likuma pārkāpumiem.

Saskaņā ar šiem grozījumiem KNAB ir pienākums ievietot informāciju mājaslapā internetā par visām valsts amatpersonām, kas izdarījušas pārkāpumus korupcijas novēršanas jomā. Šādas informācijas publiska pieejamība ļaus sabiedrībai novērtēt konkrētu amatpersonu rīcību un veicinās sabiedrības uzticēšanos valsts un pašvaldību institūcijām.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

tā nebūtu gan jurista ģela,bet ja sēdes protokoliste nolaidusi autopilotā gandrīz ticamāk

pirms 8 gadiem, 2013.04.22 22:50

Vai pa šiem gadiem nav iemācījies ko drīkst un ko nedrīkst?

pirms 8 gadiem, 2013.04.20 16:46

tikai

cietums apturēs izskatās pēc pēdējā loxa

pirms 6 gadiem, 2015.05.03 22:51

Vaiņodes novadā