Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Kartupeļu un ābolu laiks” aprīlī

Sestdien, 2. aprīlī, Vaiņodes kultūras nama mazajā zālē visi klātesošie tika aicināti piedalīties ražas novākšanas laika notikumos – Vaiņodes jaunieši rādīja Maijas Kudapas lugas „Ābolu laiks, kartupeļu laiks” izrādi.

Lugas režisore un arī aktrise Baiba Čīma, Ģimenes atbalsta centra „Dialogs” vadītāja stāsta, ka ideja par jauniešu teātra izrādēm radusies pagājušajā vasarā kristīgajā nometnē, piedaloties drāmas mācīšanas projektā „Ageless”, kurš jau 7 gadus notiek sadarbībā  ar Kanādas režisori Kathy Covet – neilgā laikā tiek iestudēta luga, un tad seko viesizrādes dažādās vietās. (Pati aktierspēli apguvusi Kustību Teātra Mākslas Studijā pie Kathleen – Ann Thomson (no ASV)).

Sarunās ar jauniešiem tika pieņemts lēmums izmantot šo drāmas mācīšanas metodi pie mums, Vaiņodē, jo tā palīdz katra (sevišķi pusaudžu) pašvērtības celšanai, radošai pašizpausmei.
Samērā ilgs laiks pagāja, meklējot pusaudžiem piemērotu un viņiem aktuāla  satura  lugu. Mēģinājumi sākās janvārī. Sākumā pieteicās daudz spēlētgribētāju. Dažādu iemeslu dēļ aktieru sastāvs vairākkārt mainījās, jo puiši, kuri sāka mācīties lomas, atteicās.

Lugas uzvedums tomēr izdevās, tajā piedalījās Vaiņodes vidusskolas  skolnieces – Jana Taujēna, Madara Butkus, Annija Nārvila, Diana Gedminaite un arī viņas mamma Jolanta Gedmina -  skolotājas lomā, Vaiņodes internātpamatskolas skolnieces Airisa Aškāja, Alise Sņegova, Kristīne Meinerte.

Izrādes norisei telpas laipni atvēlēja Vaiņodes kultūras nama vadītājs Vilnis Ludviķis, bet par gaismu un skaņu operatoru strādāja Vaiņodes vidusskolas absolvents Matīss Trofimovs .

Izrādi noskatījās vairāk kā simt skatītāju – aktieru vecāki, draugi, skolasbiedri,  Vaiņodes iedzīvotāji,  kuriem interesē novada sabiedriskā un kultūras dzīve, un atzinīgi novērtēja jauniešu pirmo mēģinājumu atsākt pašdarbības teātra tradīcijas Vaiņodē.

Režisore - skolotāja Baiba ir priecīga, ka pēc izrādes uz jauno iestudējumu pieteikušies vairāki jauni aktieri – tātad jāmeklē luga, un darbs turpināsies. „Tas, kas katram mums ir dots, tas jādod tālāk, nevis jātur pūra lādē”, saka Baiba, „Esmu sapratusi, ka man patīk vadīt visdažādākās lietas (pasākumus, koncertus, sportiskas aktivitātes, tagad arī teātri) un iesaistīt tajā citus, lai kvalitatīvi pavadītu laiku. Tas ir tā it kā mums kartam būtu doti spārni, un ticība man ir iemācījusi ar tiem lidot. Gribas, lai arī citi iemācītos”.  

Foto - Vilnis Ludviķis un no Baibas Čīmas personīgā arhīva

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā