Kā mainījies piedāvājums un apmeklētība Embūtes pagastā pēdējā desmitgadē, stāsta Dina Ziemele

Pēdējo gadu laikā arvien iecienītāks kļuvis dabas tūrisms. Cilvēki tiecas pavadīt vairāk laika pie dabas, aplūkot tās unikālos skatus un baudīt iespējas, ko teju katrā vietā šajā tūrisma jomā piedāvā lielākas un mazākas pilsētas un to tūrisma jomas speciālisti. Interese augusi arī par Vaiņodes novada Embūti, kas izsenis slavena ar nostāstiem un teikām par vēsturiskajiem tēliem Induli un Āriju, ko savā lugā aprakstījis arī latviešu dižgars Rainis.

Embūte piedāvā iepazīt ne vien ar leģendām un vēstures auru apvītas vietas, bet arī izbaudīt pastaigu pa dabas taku, uzkāpt skatu tornī, no kura pārredzama apkārtne, kā arī iepazīties ar vietējo uzņēmēju piedāvājumu, iesaistoties, piemēram, praktiskās meistarklasēs.

Embūtes Tūrisma informācijas centra vadītāja (TIC) Dina Ziemele uzsver, ka lielā tūristu interese par Embūti nav vis viņas vienas nopelns, bet gan rūpīgi izsvērts komandas darbs. TIC tiek reģistrēts katrs tā apmeklētājs, līdz ar to ir lieliska iespēja izsekot līdzi tūristu skaitam un tam, no kādām vietām cilvēki Vaiņodē ierodas.

“Iepriekšējos gadus mēs bijām priecīgi, ka statistikā sasniedzām tūkstoš apmeklētāju, taču pagājušogad mums bija divi tūkstoši piecsimt – tas ir ļoti augsts rādītājs,” gandarījumu neslēpj D. Ziemele. Desmit gadu laikā vērojama vislielākā izaugsme. Piemēram, 2009. gadā Embūtes TIC iegriezušies vien 280 tūristi.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 4. jūlija numurā!

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā