Jansons: "Katra cilvēka vēlmes nevaram izpildīt" 13

Ārstniecības iestāžu reorganizācija ir radījusi sociālas un psiholoģiskas problēmas, kas nedrīkst palikt nerisinātas, ir pārliecināta vaiņodniece Gunta.

Pašvaldība to uzskata tikai par atsevišķu personu problēmu.

Redakcijā vērsās Vaiņodes iedzīvotāja Gunta Avotiņa, lai izstāstītu viņu satraukušo situāciju no kādas kaimiņienes dzīves. Kundze, kurai jau vairāk nekā 80 gadu, slimo ar sirds aritmiju un vairākkārt ar parakstu ir apliecinājusi, ka atsakās braukt līdzi izsauktajai ātrās palīdzības brigādei uz slimnīcu Liepājā. Reiz situācija bijusi tik kritiska, ka tomēr aizvesta. Kad kundze pēc stāvokļa normalizēšanās palaista mājās, sākušās problēmas, kuru dēļ viņa no nokļūšanas slimnīcā izvairās.

Sazvanītie kaimiņi tajā dienā nav varējuši izpalīdzēt un atbraukt pakaļ. Kundzes bērni dzīvo Vidzemes pusē un nevar operatīvi palīdzēt. Vispirms viņai vajadzējis izzināt, kā no slimnīcas nokļūt Liepājas autoostā. "Vecam lauku cilvēkam, kurš pilsētu nepārzina, tas ir ļoti sarežģīti," uzskata Gunta. Kad autoostā nokļuvusi, izrādījies, ka nav līdzi paņemtas brilles, lai izlasītu autobusu kustības sarakstu. Kamēr noskaidrojusi, vajadzīgais transporta līdzeklis jau aizbraucis un kundzei vajadzējis gaidīt nākamo līdz vēlai pēcpusdienai. Autoostā ālējies jauniešu bariņš, kas gaidīšanu vērtis vēl mokošāku. Tur viņu satikusi Gunta, kura pēc uzklausītā stāsta nolēmusi neklusēt un šo lietu "pacelt". Gunta uzskata, ka šī kundze ir tikai viena no daudzajiem cilvēkiem, kuri tieši transporta problēmas radītā emocionālā stresa dēļ atsakās doties uz slimnīcu.

Gunta spriež, ka vienkāršs risinājums varētu būt no un uz Vaiņodi braucošā autobusa maršrutu reizi dienā novirzīt gar reģionālo slimnīcu. Tas pat neizjauktu kustības grafiku, jo Vaiņodē autobuss pirms došanās tālāk uz Vībiņiem stāv 20 minūtes. Šo laika rezervi varētu izmantot, atrisinot daudzu cilvēku problēmu – nokļūšanu Liepājas slimnīcā vai no tās mājās. Turklāt šis autobuss apkalpo pasažierus arī no daudziem citiem pagastiem. Gunta rosina Vaiņodes, Priekules un Grobiņas novada vadītājus šajā jautājumā sadarboties un rast saviem iedzīvotājiem labvēlīgu risinājumu.

"Katra cilvēka vēlmes nevaram izpildīt," saka Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons. Pašvaldībā šo jautājumu jau mēģināts risināt to vaiņodnieku labā, kuri reģionālajā slimnīcā strādā. No Kurzemes plānošanas reģiona (KPR) bijis piedāvājums maršrutu novirzīt pa Cukura ielu, no kurienes uz slimnīcu var nokļūt ar vairākiem pilsētas autobusiem.

Citi vaiņodnieki šādam variantam neesot piekrituši, jo tad zaudētu laiku. 20 minūtes tiem, kuri brauc uz darbu, esot daudz.

"Es esmu par šādu iespēju, cilvēkiem to noteikti vajadzētu," saka Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska. Dome šo viedokli esot darījusi zināmu KPR Sabiedriskā transporta nodaļas maršrutu tīkla plānotājam Indulim Ozoliņam.

Plašāk 3. septembra "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 13

nu pilnīgi pareizi teikts! Arī tām kundzītēm no sociālā dienesta katrs izteiktas vārds materializējās un nāks atpakaļ ar lielāku spēku.... tātad ..... es viņām ieteiktu par to padomāt....

pirms 9 gadiem, 2012.09.05 21:10

reiz dzīvoju jaukā Vaiņodē

Laikam jau tādi mēs esam latvieši, vairāk neko nemākam kā tikai meklēt utis cita kažokā. Paši tik sēžam pie datora, būtu labāk apskatījušies sev apkārt, kaut ko sabiedrības labā izdarījuši. Mākam tikai skaitīt citu kļūdas un priecāties par citu neveiksmēm. Nožēlojami tas izklausās. Nedrīkst apvainot cilvēkus, tikai tā domājot.

pirms 9 gadiem, 2012.09.05 16:57

..un atsevišķi augstākstāvoši darbinieki izmanto pagasta resursus savas labklājības vairošanai, tas arī ir fakts

pirms 9 gadiem, 2012.09.05 14:15

Vārdi materializējas ,bet nedarītie darbi ne.Ir tomēr pagastā vesela rinda darbinieku, kas interesējas tikai par savu labklājību un citus cilvēkus vienkārši neuzskata par cilvēkiem.

pirms 9 gadiem, 2012.09.05 13:55

Kur ņemat tik daudz indes, ko katru dienu spļaut uz cilvēkiem? Jūs taču beidzat sevi no iekšpuses. Atcerieties, ka katrs izteiktais vārds materializējas un nāk atpakaļ ar lielāku spēku.
Sakopiet savu durvju priekšu un vēl dažus soļus tālāk, būs vieglāk elpot un labās domas ielaist savās mājās un dvēselē!

pirms 9 gadiem, 2012.09.05 13:19

...

Katra cilvēka vēlmes nevaram izpildīt, tikai radiņu,draudziņu un pakalpiņu vēlmes izpildām ar uzviju.

pirms 9 gadiem, 2012.09.05 07:49

jā, arī es pilnībā piekrītu iepriekš teiktajam! Daudziem tā ir gadījies, kā Jūs iepriekšējos komentāros rakstāt! Turklāt daudzas man zināmas ģimenes, kurām tiešām vajag palīdzību , ar asarām acīs teikuši, ka tur (domāts Vaiņodes sociālais dienests) es nekad vairs neiešu un palīdzību nelūgšu, jo tādu pazemojumu nav nekur citur piedzīvojuši. Palīdzību lūgt nekad nav viegli un ja tur vēl sēž suņi , kuri aprej, tad ir ....varat iedomāties kā. Domāju, ka te kādam darba devējam stipri vajadzētu padomāt par dažu kundzīšu atbilstību amatam....

pirms 9 gadiem, 2012.09.04 14:04

ir tā

Piekrītu iepriekš rakstītājam.Mans ģimenes budžeta maciņš ir diezgan paplāns, tādēļ no Vaiņodes izkustos reti, tikai pašos nepieciešamības gadījumos, jo jāapmeklē ārsti Liepājā.Esmu arī vērsusies sociālajā dienestā ar jautājumu- varbūt pie viena brauciena var aizvest kādreiz arī mani.Atbilde- mēs nekur nebraucam, bet cēla rīcība no sociālās darbinieces bija sabiedriskā transporta kustības grafika pasniegšana, Jā,paldies ,bet tas jau bija pierakstīts arī manā blociņā.Bet pats kuriozākais ir tas ,ka tajās reizēs ,kad apmeklēju Liepāju vai Priekuli,pēc ārstu apmeklējumiem ,iegriežos arī kādā no veikaliem, bet pie to durvīm gandrīz vienmēr uzduros Vaiņodes sociālā dienesta busiņam, it īpaši Liepājā.Tagad saprotu,ka Vaiņodes sociālā dienesta darbinieku galvenā nodarbe ir lielveikalu ķemmēšana, bet sociālais darbs daļēji jau tiek veikts, tas nekas ka pašu vajadzībām.

pirms 9 gadiem, 2012.09.04 08:51

Kāpēc sociālais dienests nenoorganizēja kundzes atvešanu no slimnīcas???? ak, jā bet tām izcilajām darbiniecēm jau nav laika tādiem sīkumiem , kā veci cilvēki. Galvenais ir noorganizēt transportu uz Liepāju tad , kad pašām un vēl dažam rada gabalam ir vajadzība iepirkties. Un nedomājiet, ka visi , kuri vēlas var izmantot pagasta busiņu, kad tas dodas uz Liepāju, stingrā kontrolē tiek noprasīts braukt gribētāja vārds un iedots kurvītis.Braukt drīkst tie , kuri ir šo kundzīšu baltajā sarakstā. Un interesanti ir tas, ka mūsu Jansona kungs bieži nemaz nezin, uz kurieni un kāpēc ar pagasta busu un par pagasta līdzekļiem , ir devušās dāmas no sociālā dienesta.

pirms 9 gadiem, 2012.09.03 22:59

kas tad nuuu

Ja jau Jablonska piekrita, tad ko Visvaldis te ākstās...... Vaiņode un Priekule jau vienu ceļu iet

pirms 9 gadiem, 2012.09.03 22:25

Es

Katra vēlmes, protams, nekad neizpildīs, bet kaut ko jau lietas labā darīt var. Vismaz labo gribu parādīt :)

pirms 9 gadiem, 2012.09.03 17:28

Vaiņodē