Iedzīvotāji piedalās Vaiņodes novada vides sakārtošanā

Iedzīvotāju ideja, iniciatīva un darbs plus nīderlandiešu fonda nauda. Pēc šādas formulas realizēti vairāki vides labiekārtošanas projekti Vaiņodes novadā.

“Rekurzeme” jau informēja, ka pavasarī Vaiņodē noslēdzās projektu konkurss “Sabiedrība ar dvēseli”, un no 11 iesniegtajiem pieteikumiem septiņi saņēma Nīderlandes Karaliskās Viršu biedrības fonda atbalstu.

Atbalsts tika galvenokārt iedzīvotāju grupām. Pasākuma mērķis – rosināt iedzīvotājus pašiem labiekārtot savu dzīves vidi.

Tūkstoti eiro saņēma projekts “Pieturiņa”, un nu autobusu pietura iepretim Vaiņodes domei jau gatava. Tajā satiksmes līdzekli gaida Vaiņodes vidusskolas audzēkņi, kuri pēc mācībām dodas uz mājām Embūtē.

“Doma vienkārša – lai bērniem sliktos laika apstākļos nav jāstāv zem klajas debess,” par ideju uzstādīt nojumi stāsta “Pieturiņas” koordinators Ģirts Jonušs. Viņš tur bieži gājis garām un redzējis šo nepieciešamību.

Pietura nav iegādāta gatava un standartveida, tās projektu izstrādājis Mārtiņš Zitmanis. Detaļu izgatavošanai, metināšanai un citiem tehniskiem darbiem meklēti dažādi varianti. Metāla karkass savienots ar augstas kvalitātes plastmasu.

“Protams, gandarījums ir. Man pašam patīk,” Ģ. Jonušs teic pēc darba pabeigšanas. Un neklausās citu skepsē, ka detaļas salauzīs, sadauzīs, aprakstīs. Nu viņš varētu šādus objektus uzstādīt arī citviet, ja būtu pasūtījums.

Nīderlandiešu atbalstītie projekti jārealizē līdz septembra beigām. Novada domes projektu koordinators Oskars Zvejs stāsta, ka vēl daži jau ir pilnībā pabeigti, piemēram, pie pirmskolas izglītības iestādes “Zīlīte” uzstādītas rotaļu ierīces, Embūtes sporta un atpūtas angāram sagādāts apkures katls.

Iedzīvotāji raduši prasīt no pašvaldības, bet, iesaistoties kāda projekta veikšanā paši, redz, cik enerģijas jāiegulda pat šķietami sīkā pasākumā, spriež O. Zvejs.  

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā