Gaida baltās līnijas 7

Četru gadu laikā joprojām nav uzvilkta brauktuvi sadalošā baltā līnija remontētajā ceļa Priekule – Vaiņode posmā. Iedzīvotāji vēršas ar rosinājumu – varbūt atvērt ziedojumu kontu un pašiem samest naudu krāsas spainim? Arī Pāvilostas novadā līdzīga problēma.

2008. gadā SIA "Ceļu, tiltu būvnieks" (CTB) remontēja 3,7 kilometru garu posmu praktiski gandrīz sabrukušajā ceļā Priekule – Vaiņode. Uzņēmuma tehniskais direktors Jānis Zvirbulis toreiz "Kursas Laiku" informēja, ka paredzēts novilkt jaunas līnijas. Neliels ceļa gabaliņš pēc remonta kļuvis gluds un līdzens, taču līniju kā nav, tā nav.

VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) Kurzemes reģiona Liepājas nodaļas vadītāja Baiba Kampane ir strikta – naudas nav, Ministru kabineta noteikumi ļauj uz mazāk intensīvas satiksmes ceļiem līnijas nevilkt, tāpēc tās minētajā ceļa posmā nav un nebūs. Uz jautājumu, cik tad maksātu līnijas uzvilkšana nepilnu četru kilometru garumā, amatpersona gan atbild, ka to konkrēti nezinot.

CTB pārstāvis J. Zvirbulis, uzzinot par Vaiņodes un Priekules novada iedzīvotāju viedokli, gan nav tik noraidošs kā LVC pārstāve. Šogad diez vai vairs paspēšot, bet nākamgad uz pavasara pusi, pārskatot naudas sadalījumu, varētu rast iespēju uzvilkt baltās līnijas uz Priekules – Vaiņodes ceļa, rēķina CTB tehniskais direktors.

Nav tā, ka B kategorijas ceļus nevarētu marķēt ar balto līniju – šis nebūšot vienīgais gadījums. Summa kopumā arī neesot tik liela, lai to gluži nevarētu atļauties. Ja iedzīvotāji pauž savas ierosmes, arī ceļu uzturētājiem vieglāk pārliecināt augstākstāvošas amatpersonas, atklāj J. Zvirbulis.

Ar līdzīgu problēmu saskārušies Pāvilostā, apliecina Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons. Aptuveni trīs kilometru garumā Dzintaru ielā, kas ir LVC pārziņā, tāpat iztiek bez baltajām līnijām. Pirms vairākiem gadiem, iztērējot aptuveni 400 latus, uz valsts ceļa līnijas pašvaldība novilkusi par saviem līdzekļiem. Krīzes gados to vairs nevar atļauties, bet arī LVC to nedarot.

Vairāk pirmdienas, 26. novembra, laikrakstā "Kursas Laiks".

Pievieno komentāru

Komentāri 7

braucēja

lielā miglā baltā svītra ļoti noderētu

pirms 8 gadiem, 2012.11.30 12:43

B.Kampane

Tu ko, Uģi, galīgi nojūdzies? Es tokš teicu ka nauda nau...

pirms 8 gadiem, 2012.11.29 14:51

Uģis

Ceļmalu marķieri (atstarojošie stabiņi ) pagriezienos arī nebūtu par skādi .

pirms 8 gadiem, 2012.11.29 12:25

ja?

Zvirbuli, nečivini, ka 3.7 ļimonus vērtajā ceļa remonta tāmē neviens latiņš nebija paredzēts līniju novilkšanai...

pirms 8 gadiem, 2012.11.27 18:02

būtu

jau jāpriecājas, ka Vaiņodē būtu tik maz to problēmu, kā tikai baltās svītras neuzkrāsošana uz ceļiem, daudz biežāk ir baltās svītras uzvilšana pār cilvēku.Tas jau ir daudz drausmīgāk.

pirms 8 gadiem, 2012.11.27 15:44

Vaiņodē