FOTO.VIDEO: Spridzināšana Vaiņodes novadā no cita skatu punkta

Piedāvājam Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes fotoieskatu, kā piektdien, 15. maijā, Vaiņodes novadā notika bīstamo objektu spridzināšana un sagatavošanās darbi.

Jau rakstījām, ka piektdien, 15. maijā, Vaiņodes novadā brigādes Kaujas atbalsta bataljona Inženieru tehniskā rota veica divu bīstamu un savu laiku nokalpojušu objektu demontāžu ar spridzināšanas metodi.

Karavīri pēc Vaiņodes novada pašvaldības lūguma veica piecstāvu ēkas un ūdenstorņa demontāžu, informē AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Majore Sandra Brāle.

Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Kaujas atbalsta bataljona izveide uzsākta 2010. gadā, lai attīstītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku kaujas inženieru spēju, netiešā uguns atbalsta spēju, izlūkošana spēju un citas. Bruņotajos spēkos dien speciālisti, kuri ir apmācīti dažādu konstrukciju nojaukšanā ar spridzināšanas metodi; tāpat tiek apmācīti jaunie speciālisti, kam jāapgūst šī metode ne tikai teorētiski, bet arī praktiski.

2015. gadā izsludinātie, Aizsardzības ministrijas sagatavotie, Ministru kabineta noteikumi „Kārtība, kādā Nacionālie bruņotie spēki tiek iesaistīti sprādzienbīstamu priekšmetu iznīcināšanā vai spridzināšanas darbu veikšanā sauszemes teritorijā miera laikā” nosaka kārtību, kādā valsts institūcijas un pašvaldības var informēt Nacionālos bruņotos spēkus par būvēm, kuras ir paredzēts (ir iespējams) nojaukt ar spridzināšanas metodi.

Noteikumi paredz, ka, veicot būvju nojaukšanu ar spridzināšanas metodi, pieprasītājs organizē valsts vai pašvaldības policijas atbalstu drošības prasību nodrošināšanā, lai nepieļautu nepiederīgu personu iekļūšanu noteiktajā drošības zonā, kā arī, ja nepieciešams, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta klātbūtni un atbalstu.

VIDEO skatīt šeit.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā