FOTO: Vaiņodnieki tiekas "Birutas kundzes cūkpupu ballē", lai pieminētu kādu zīmīgu notikumu 13

Pirms 22 gadiem 17. augustā Vaiņodē, pie dzelzceļa pārbrauktuves, vietējie iedzīvotāji uzsāka piketu. Tas bija protests paziņojumam, ka slēgs dzelzceļa līniju un līdz ar to arī regulāros reisus Rīgas un Liepājas virzienā. Pieprasot atjaunot pasažieru satiksmi posmā Liepāja – Vaiņode, tika bloķētas sliedes. Jau 22. gadu viena no aktīvākajām piketa dalībniecēm Biruta Serdjuka aicina ikvienu šajā dienā pulcēties uz piketa atceres pasākumu. Šogad tam iedots nosaukums “Birutas kundzes cūkpupu balle”.

B. Serdjuka ar ģimeni dzīvoja namiņā gandrīz blakus dzelzceļa sliedēm. “Tajā dienā – 1997. gada 17. augustā – manam vīram Aleksandram Serdjukam bija dzimšanas diena, ciemiņi bija atbraukuši. Pārlikām pāri sliedēm galdu, nācām svinēt te,” atminas B. Serdjuka. 

Ziņa par to, ka Vaiņodei cauri vairs nekursēs vilciens, vaiņodniekos un visā Liepājas rajonā raisīja milzu satricinājumu. Dzelzceļš savienojis ne tikai apdzīvotas vietas, bet arī valstis.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 22. augusta numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Tvaika iela...

Savādi!!! Neredzu Aldas P komentāru ar putām uz lūpām! :)

pirms gada, 2019.08.22 15:52

tikai vienu!

visā sāgā taču ir patiesā labuma ieguvējs - Jansons.

Nav jau bezrezultāta 54. diennaktis!!
Gadsimta būves vietā, kura kalpotu pēc Kr. Cara gudro pētnieku prātiem, ekonomiskajam uzplaukumam globāli kā savulaik Zīda ceļš. (Vai tad to kāds zin, kur Zīda ceļš izgāja cauri Vaiņodes novadam?)

Jansons uz nodevību izgāja jau pirmajā nedēļā, kad sāka policija izdalīt pavēstes.Ne jau viņam..ha!
bet kā jau gļēvs un bez izdomas spējām tik neordinārā notikumā, atbrīvoja kādu arī no darba jau pēc divām nedēļām ar muskuli sāka...tas neko arī nemainīja. Skaidrs bija Jansona kurss piketā.
nākošais disene - tīrs Jansona un kultūras darbiņš, un tas bezmaksas alus ar šņabja piejaukumu, ko gāza rīklēs pie pieciem galdiem un tie teļi rāvienā bija mīksti....Un te jautājums? Kurš krodziniekiem apmaksāja šo piedzirdīšanu??
Krištopāna nauda jau smakoja, bet vēl nebija Jansona kabatā...tātad tirgus bija pa pilnu klapi un Jansons sedza apdzirdīšanu!!
Muļķīši sala un pacieta draudīgās naktis vēl mēnesi...līdz kasieris Jansons tika pie kārtīgas naudas...Vai kāds zin tai izlietojumu? Ha...
Nu akmenītis par 50.latiem.. kur pārējais? Ha .. ne jau zvirbuļiem silē.

Tāpat kā pasakās, teikās un bībelē...

pirms gada, 2019.08.22 16:43

Tvaika 2

Gan jau ka tagadējais PNB bankas krachs arī nav bez Jansona ziņas. Lembergs un Šlosers ir bālie zēni salīdzinājumā ar Jansonu....

pirms gada, 2019.08.22 21:17

Tvaika iela...

Ir!!! :D :D :D Labs savārstījums! Lasot acis var izmežģīt! :)

pirms gada, 2019.08.22 17:18

par šņabi

piketa laikā darbojās divas alkohola tirdzniecības vietas, vienai deputāti piešķīra atļauju tirgoties naktīs, bet otrai - nē!
Otru laika gaitā vispār noslaucīja, jo godīgi konkurēja vairākās jomās arī kā ražotājs..??

pirms gada, 2019.08.23 09:35

Ko

tu te tagad murgo?

pirms gada, 2019.08.23 16:00

mīlīši!!

lieciet mieru Tvaika ielām, jums jāaudzina savi bērni un tikai par tiem jādomā, neiesaistaties aizstāvēt cilvēciņu, kurš tuvu un pat saistīts ar cilvēku asins izliešanu...)):

pirms gada, 2019.08.23 10:45

Pag,

un ko tu te murgo? Ir kādi konkrēti fakti?

pirms gada, 2019.08.23 16:12

neierūtoja

http://news.lv/Vakara_Avize_Vakara_Zinas/2001/03/19/vainodes-pagasta-vaditajs-sievai-iedur-kaja/print

pirms gada, 2019.08.23 17:18

ha ha

Ā, nu pidec, gadsimta slepkavība;))) Čikatilo mēms.....

pirms gada, 2019.08.23 21:36

muļļāšana

Jansons sīkmanīgi izmanto un pielieto vienpusējās priekšstāvja privilēģijas - graut, gāzt, raust, iztirgot...
nekad nav tāda lieta kā priekšstāvja cīņa vai sagatavots pamatojuma dokuments par iedzīvotāju gribu - saimniekot tālredzīgi ar novada vērtībām...mežiem, granti, kūdru, sanatoriju- avotu, lidlauku, dzelzceļu..Jjansons kluss ir lietās, tādēļ gribētāji šo iespiež stūrī kā ielas mauķeli un pa lēto izkūpēja...meži, plāksnes, lidlauks, zemes
Ne mazākā nojausma par saimnieka esamību, lai no nekā panāktu....vau!! izdevās!!

kā atsaldēts cirkač bez humora..vien ņirdzīga vamsla uz solīdiem cilvēkiem un ļoti savdabīga tā ķiķināšana, ko neviens šeit TĀ neprotot kā viņš...!??

pirms gada, 2019.08.24 15:02

Tvaikiešiem un sūniešiem

Varbūt vienīgie nesaprot?

Kā tiek aizmālēta miesta vēsture, to aizslaukot vai sagrozot. Tam nav vajadzīga gudrība!!

Vaiņodniekus brauca un intervēja labākie TV diktori, redaktori, labākie valsts vēsturnieki, politiķi, mākslinieki, dakteri, mācītāji, kaimiņi un to priekšstāvji!!

Nobraukts un iebraukts galīgi pupās, nespējot paši savu cieņu noturēt, atbilstoši tam, kādu dāvāja vaiņodniekiem 54 diennaktis ļoti cienījami Latvijas Cilvēki.....?!!

pirms gada, 2019.09.20 09:54

Vaiņodes novadā