FOTO: Vaiņodnieki peld Liepājā 16

Vaiņodes vidusskolas 2. klases skolēni līdz pat semestra beigām reizi nedēļā mēros ceļu uz Liepājas Olimpisko centru, lai mācītos pareizi peldēt un elpot un turēt galvu virs ūdens. Nākamgad to darīs 3. un 4. klases skolēni.

2. klases audzinātāja Iveta Kabiņecka pastāsta, ka ideja radusies direktora vietniecei mācību darbā Guntai Minkai. Nu priecīgi ir gan vecāki, gan skolēni.

G. Minka atklāj, ka peldētapmācības mērķis ir ļaut bērniem apgūt pēc iespējas vairāk. Skola jau iepriekš piedāvājusi iespēju nokārtot velosipēdu vadītāja apliecību, vidusskolēni var mācīties auto vadīšanas kursos. "Ne visiem ir iespēja izbraukāt, baseinu tepat uz vietas arī neizraksim," viņa skaidro. Ideja par otrklasnieku peldēšanas nodarbībām nošpikota no tām Liepājas skolām, kuras pērn aktīvi sāka ar to nodarboties. Jau pērnajā aprīlī sākuši interesēties par šādu iespēju un pirmie arī aizņēmuši laiku uz pulksten 13. "Līdz 12 mācāmies, tad stundas brauciens uz Liepāju un 40 minūšu nodarbība baseinā," stāsta skolotāja I. Kabiņecka.

G. Minka norāda, ka bez vecāku atsaucības tas nebūtu izdevies, jo ceļš jāapmaksā pašiem – skola nodrošina treneri, bet pašvaldība – baseina nomu. Līgums ar Liepājas Olimpisko centru ir noslēgts uz gadu, peldēt vaiņodniekiem māca Olimpiskā centra treneris. Pirmo pusgadu mācās 2. klases audzēkņi, pēc tam stafetes kociņu pārņems 3. un 4. klases audzēkņi.

Vairāk lasiet šodienas, 28. septembra, "Kursas Laika" numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Pareizi,lai tie lielie plēšās, bet bērnus tur nevajag iejaukt!!!

pirms 9 gadiem, 2012.10.02 00:19

vaiņodnieks

kur rodas tādi īgņas,vajag priecāties par to,ka mūsu bērneļi var braukt uz peldbaseini iemācīties peldēt.
kauns par tādiem cilvēkiem ,kas šķaida dubļus uz bērniem.

pirms 9 gadiem, 2012.10.01 14:14

kā ta

Gan jau ka pati apkopēja alkoholisma depresijas nomākta trin zobus uz visu pasauli :)))

pirms 9 gadiem, 2012.10.01 13:11

Zināmas tādas apkopējas no "zelta paaudzes". Ne jau profesija nosaka būtību - tāda netīrumu meklēšana ir viņu iekšējā nepieciešamība, kā jau pati norāda (29. 09. 2012. 10:57:57). Bet tie dubļi, ko viņa te šķaida uz bērniem, uz pašu vien šļācas, un tur nu nekādi priekškari -mākslīgi vai dabīgi- to nesmukumu nenosedz - mūžīgi īgna un neapmierināta pa pagastu staigā.

pirms 9 gadiem, 2012.09.30 17:37

kāds velns dīda sētnieces,apkopējas, taristes vai grāfistes piebērt rakstu par bērniem ,neļaujot viņiem papriecāties cik smuki sanācis

pirms 9 gadiem, 2012.09.30 14:16

apkopēja#18

jā, kādam tas netīrais darbs ar jādara. bet, skatieties, lai šie mazie smurguļi vēlāk nekļūst par tādiem pašiem alkoholiķiem kā 80% vaiņodes tagadējā "zelta paaudze". kopš padomju sabrukuma pie mums viss tik uz leju. tagad mūsu jaunajai paaudzei mākslīgi tiek aizklāts priekškars, lai nevarētu redzēt patieso situāciju mums apkārt. gadiem ejot, nākamajā desmitgadē vairumu no šiem knēveļiem piemeklēs vēlme ieskatīties pudeles apakšā :( bet priecāsimies par mūsu mazajiem kamēr vēl to varam :)

pirms 9 gadiem, 2012.09.29 10:57

apkopēja

cerams, ka baseinu pēc tam kārtīgi apkops un dezinficēs ;)

pirms 9 gadiem, 2012.09.28 23:21

jā jā

Ja nevar ievemt kaut ko negatīvu, tad vispār klusums :)))

pirms 9 gadiem, 2012.09.28 19:46

Flopytoolild

Try and walk to your car or truck using a colliege, although in case you need to be available at night by yourself, stroll all-around street lighting and stay away from dark places http://www.youtube.com/watch?v=D1kyPcQU3YQ According to this latest reports, the typical go back of the usb ports is usually roughly 5. 2 percent inside May possibly, which often is the finest hedge deposit presenting their very best overall performance inside period of approximately being unfaithful several years by simply bringing in more income and also much better traders internationally. Hedge pay for lessens your current chance factor in addition to as well provides greater returning. Good Eureka hedge fund directory which keeps accurate documentation in excess of two 1000 cash climbed in order to 9. 3 percent in 2010. This industry documented any benefit of just one. 5 thousand us dollars. http://www.youtube.com/watch?v=sjwb2q95D-g The actual "Independent" Hedge Account Investor

pirms 8 gadiem, 2013.06.21 07:39

Vaiņodē