FOTO: Vaiņodes jaunie koristi piedalās Latvijas mēroga salidojumā 4

IX Latvijas zēnu koru salidojuma devīze "Nāc ar puikām!" 24. un 25. maijā pulcināja Cēsu Pils parka estrādē 60 korus (vairāk kā 1800 zēnu) no visiem Latvijas novadiem. Tiesības piedalīties šajos dziedāšanas svētkos izcīnīja arī Vaiņodes vidusskolas 3. – 6. klašu zēnu koris  un kora skolotāja Baiba Leite.

Jau pagājušajā mācību gadā koris sāka apgūt 18 repertuārā iekļautās latviešu komponistu dziesmas un latviešu tautas dziesmas, lai šogad aprīlī piedalītos koru konkursā, kurā kompetenta žūrija izvērtēja dziesmu apguvi un izjustas dziedāšanas prasmi.

Salidojuma dienas bija piepildītas -  ar kopādziedāšanu, jauniem iespaidiem un daudz pozitīvām emocijām.

Mēģinājumu starplaikā zēni cīnījās par sportiskākā un veiklākā zēnu kora nosaukumu basketbola mini sacensībās "Dribl-Bums!", kuras tika organizētas sadarbībā ar Latvijas basketbola savienību un tās ģenerālsekretāru Edgaru Šnepu.

Noslēguma koncertā salidojuma dalībniekus sveica Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš, skatītāji kopā ar dziedošajiem zēniem un koncerta vadītājiem Valteru Frīdenbergu, Arti Ozolu un Uģi Tīrumu dziesmās apceļoja 9 zemes, satika draugus – populārus bērnu grāmatu varoņus - un atgriezās Laimīgajā  zemē – mājās.

Aicinājumam "Nāc ar puikām!" ar prieku atsaucās arī 3. klases audzinātāja Baiba Auguste un 4. klases audzinātāja Sarmīte Roze.

Brīvajā laikā zēni paguva apskatīt Ērgļu klintis un priecājās par Gauju,  izstaigāja Āraišu ezerpils saliņā atjaunotos aizvēsturiskos latgaļu koka mājokļus un ar interesi aplūkoja Latvijā vienīgās, pilnīgā darba kārtībā esošās Āraišu vējdzirnavas un dzirnavu iekārtu, kas izvietota vairākos dzirnavu stāvos.

Mājāsbraucot puikas piekrita  Renāra Kaupera teiktajam, ka šie dziedāšanas svētki ir pirmais solis uz lielajiem Dziesmu svētkiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Ex vaiņodniece

Kā vienmēr Vaiņodes vidusskola labākā. Es par Jums, par savu skolu, par labāko skolu. Hei, hei!

pirms 7 gadiem, 2013.05.30 15:59

M!

Ooo, jāā, atceros, ko mēs tik nedarījām lai neietu dziedāt, bet Baibas neatlaidība bija stiprāka par mūsu slinkumu un beigu beigās jau dziedājām, tolaik pat Grobiņas zēnu kori vinnējām, kas bija spēcīgākais Liepājas raj.
Paldies Baibai par neatlaidību un pacietību!

pirms 7 gadiem, 2013.05.29 11:44

es

Nu jā, tad , kad zēniem jāiet uz kori, tad jau baigi negribas, bet tagad pašiem, skolotājiem un vecākiem prieks par panākumiem. Malači, lai zēniem un pedagogiem izturība!

pirms 7 gadiem, 2013.05.27 20:09

cilvēks

Prieks, ka Vaiņodē ir tāda skolotāja, kā Baiba Leite.Paldies viņai!

pirms 7 gadiem, 2013.05.27 11:56

Vaiņodes novadā