FOTO: Vaiņodē pensionāru apvienība un tradīciju ansamblis nosvin apaļās jubilejas 8

Sestdien, 11. oktobrī, Vaiņodes kultūras namā koncertā "Man vajag to gaismu, ko dziesma dod" tika atzīmēta Vaiņodes pensionāru apvienības 15 gadu jubileja un savu dziesmoto mūžu izdziedāja Vaiņodes tradīciju ansamblis. 

Tai tālajā 1969. gadā savu mīlestību uz dziesmu kopā atrada Skaidrīte, Sarma, Antra, Guna un Mārīte. Liekas tas bija nesen, bet , kad atskatāmies – divas paaudzes ir izaugušas un nezinu, vai kāds ir saskaitījis, cik dziesmu ir izdziedāts. Šis „kamols” ir gadiem un dziesmām bagāts un to dziesmu pūrā ir dziesmas visādiem dzīves gadījumiem.

Ir mainījušies mēneši, gadi, pat gadsimti, bet Vaiņodes tradīciju ansambļa sastāvs ir palicis nemainīgs līdz pat šai dienai un tie ir 45 gadi, kas ir unikāla situācija pašdarbības dziedošo kolektīvu vēsturē.

Ansambļa dalībnieces ir aktīvas pensionāru apvienības dalībnieces kopš pensionāru apvienības pašiem pirmsākumiem. Šajos gados ir iegūti daudz jauni draugi, sadziedot dažādos pensionāru rīkotajos pasākumos tuvākā un tālākā apkārtnē.

Mūsu gaviļnieces bija ieradušies sveikt dziedošie pensionāri no Aizputes un Nīgrandes, kuri dāvanā bija atveduši skaistas dziesmas. Vaiņodnieki Toms Bokums un Einārs Skuja, kā arī vaiņodnieka Jura Makārova audzēknes -  mazās Evelīnas no Liepājas, nepārprotami apliecināja, ka mīlestība uz dziesmu vaiņodniekiem ir ielikta jau šupulī un  iet no paaudzes paaudzē.

Pasākumā valdīja īpaša emocionāla gaisotne, jo uzaicināto viesu vidū bija cilvēki, ar kuriem sadarbība izvērtusies daudzu gadu garumā, piedzīvoti daudz skaisti, interesanti, pieredzes un emocijām bagādi mirkļi, kuri ir atstājuši savu neatkārtojamo ierakstu likteņa grāmatā. Katrs gribēja sveikt, apskaut un veltīt kaut pāris rindas  spēcīgu, iedvesmošu vārdu, kas paceļ garu un dvēsli, kopā tika izdzīvots tas mīļums, sirsnība un dzīvesprieks, kas ienāk un valda mūsu sirdīs caur dziesmām.

„Viss ir atkarīgs no formas un satura...Jums šie abi dotumi katrai atsevišķi un visām kopā ir stabilā harmonijā, kas izskan neatkārtojamā un tikai Jums piederošā pilnasinīgā, drošā un veselīgi pašpārliecinātā skanējumā”, šādus vārdus apsveikumā mūsu dziedošajām MEITENĒM (tā viņas visi sauc) atsūtīja Vaiņodes internātpamatskolas direktors Reinis Ulberts ar kolēģiem.

Mēs varam būt patiesi lepni, jo esam bagāti – mums ir tādas PĒRLES! – mūsu pensionāri. Viņi dzied un vienmēr pārsteidz ar savu dzīvīgumu un optimistisko nostāju pret visām lietām – vai tā būtu talka, koncerts, novada svētki, politiska rakstura tikšanās – mūsu pensionāri ir pirmajās rindās un ir aktīvākā sabiedriskā organizācija Vaiņodes novadā.

PALDIES visiem par skaistajiem ziediem un dāvanām, par gaišajām, siltatājam un mīļuma pilnajām emocijām, ko viens otram spējām dod.

Esam pateicīgi visiem tiem, kuri ļāva realizēt un piedzīvot šo skaisto jubilejas pasākumu. Īpašs PALDIES, Vaiņodes novada domei, kura vienmēr un visur atbalsta mūsu pensionārus. Paldies SIA „Daiļrade koks” Vaiņodes ceham par Gunitas Orlovas gatavoto izsmalcināto un ļoti garšīgo, lielo jubilejas torti. Paldies Jurim Makārovam un grupai „X” par ilggadīgo sadarbību.     

„Vēl kādu dziesmu spējam
Padziedāt kopā ar vējiem,
Kopā ar lietu un sniegiem,
Par neko lielu, par niekiem,
Reizēm ar smaidu dziedam,
Reizēm caur asarām  - ziedam,
Bet vēl – dziedam!”

Rakstu sagatavoja Sarmīte Volkova

Pievieno komentāru

Komentāri 8

nepensionars

Tas labi....ir cerība, ka iebāž par prezidentu :)))

pirms 6 gadiem, 2014.10.15 23:42

Pufaika

Soc māja aicina.. ;)

pirms 6 gadiem, 2014.10.16 16:13

tik tā

pufaikai un biedriem(kauns par jums!!! vienkārši iemācieties paši sevi cienīt.) Visiem ,kuri slīpēja,pulēja un izdarīja!!! Jums sanāca-perfekti.Vakara vadītāja -perfekti.Toms -perfekti. Ciemiņi -perfekti.Sanākušie-draugi,kolēģi,atbalstītāji-perfekti.Visilggadīgākais kultūras pienesums novadā.Visu cieņu un laba vēlējumi -vienmēr un visur varošajām ,dziesmotajām dāmām!

pirms 6 gadiem, 2014.10.17 13:38

tas tā

Par daudz perfekti arī nekad vairs nav perfekti...

pirms 6 gadiem, 2014.10.17 14:55

Vaiņodniece

Es lepojos ar savu dzimto novadu - Vaiņodi. Nu meitenes ir SUPER, LAI VIŅĀM VESELĪBA, DZĪVESPRIEKS UN ENERĢIJĀ. jūs esiet vienkārši MALAČI.

pirms 6 gadiem, 2014.10.30 14:29

Vaiņodes novadā