Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Mežacūkas uzrok mednieka laukus 8

"Lielākā daļa sīpolu aizgāja "pa lufti", izrāva dažus kartupeļu krūmus – tos sastādīju atpakaļ, bet visvairāk ir cietusi timotiņa pļava," par mežacūku postījumiem saka Vaiņodes novada Embūtes pagasta iedzīvotājs Elmārs Elviņš.

Cūkas savus postījumus izdarījušas mednieka īpašumā teju vai acu priekšā – 88 gadus vecais Elviņa kungs pats ir mednieks kopš 1948. gada. "Cūkas jau paviesojās šajā pašā vietā pavasarī, bet parakās tikai gar malu, postījumi bija mazāki," saka E. Elviņš. "Interesantākais ir tas, ka tās ir rakušās pa timotiņu – tā ir kultūrzāle, savu iecienīto zāli – gārsu – tās nav meklējušas! Tāpat dīvaini, ka cūkas nav tik daudz ēdušas nost kartupeļus, kā izdragājušas cauri sīpoliem," meža zvēru postījumus rāda E. Elviņš. "Tie savītušie kartupeļu krūmi ir tie, kurus sastādīju atpakaļ," norāda sirmais kungs.

E. Elviņš pastāsta, ka cūkas nākušas ļoti tuvu mājām – saraktais lauks un dobes atrodas pāris metru attālumā no mājas un istabas, kurā viņš mēdz uzturēties visbiežāk. "To vakaru ierējās tikai suns, domāju, ka viņš reaģē uz kādu tuvumā radītu cilvēka troksni, pie kā esmu jau pieradis," stāsta E. Elviņš. Lai arī kungam ir dusmas par cūku nodarījumiem, tomēr bez smaida nespēj pateikt, ka cūkas nākušas teju vai izaicināt viņu. "Pats esmu mednieks. Pie manis ir nākuši arī brieži, taču ar tiem var tikt viegli galā – apvelk apkārt striķi un ieziež ar cūku taukiem. Nobaidās un aiziet," pieredzē dalās mednieks. Viņš domā, ka šajā reizē lauku "uzarusi" un izbradājusi cūku ģimene ar maziem sivēniem. "Mazuļi nerok, tie mātei turas pie vēdera – viņi tikai zīž un visu nostaigā!" dzīvnieku paradumus skaidro E. Elviņš.

Postījumus apskatījis arī Embūtes mednieku kluba vadītājs Edgars Troika. "Viņš atzina, ka postījumi ir izdarīti, un tādēļ man ir izsniegta atļauja, ka drīkstu cūkas baidīt prom ar šaušanu. Nošaut sivēnus un sivēnmāti – tas gan, no mednieku likumiem, nav ētiski!" nosaka mednieks.

UZZIŅAI
Valsts meža dienesta dati
2013./2014. gada medību sezonā pēc dzīvnieku uzskaites datiem ir 74 tūkstoši meža cūku, bet noteiktais maksimālais pieļaujamais nomedīšanas apjoms (limits) šajā sezonā ir 66 tūkstoši dzīvnieku. Pēc iepriekšējo gadu pieredzes, no maksimāli pieļaujamā apjoma reāli tiek nomedīti aptuveni 60%.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

acīmredzot

nevajag medīt zvēriņus, tad tie nenāks uzrakt

pirms 6 gadiem, 2014.07.02 15:23

er-er

dzīvnieki gudri un ilgatminīgi caur mātes pienu! ar dabu labāk dzīvosim bez plintīm

pirms 6 gadiem, 2014.07.02 18:10

ju ju

...un mušas ar labāk nesit, ka mazbērniem nesanāk ziepes...

pirms 6 gadiem, 2014.07.02 22:08

J.A

Tu laikam domā, ka "MEDNIEKS" ir cilvēks, kas visu diennakti staigā ar bisi pie vaiga un blietē virsū visam kas kustas......

pirms 6 gadiem, 2014.07.03 12:09

privet

visi komunisti sēj redīsus un neviens velns neaiztiek

pirms 6 gadiem, 2014.07.03 16:58

čau

Tur jau tas suns aprakts,,,jo minētais onkulis nekad nav bijis komunists.....

pirms 6 gadiem, 2014.07.03 22:43

Vaiņodes novadā