FOTO: Latviešu gadskārtu svētki Līgo Vaiņodē 2

Kad Saule visaugstāk pakāpusies debesu kalnā, kad nakts ir sarāvusies tik īsa, ka pāri tai sadodas rokās rīta un vakara blāzmas, tad latvieši svin savus Jāņus, greznākos gadskārtas svētkus. Un tie ir bijuši un paliks līksmākie un mīļākie mūsu svētki.

23. jūnijā Vaiņodē vasaras saulgriežu svētki LĪGO tika svinēti stadionā zem simtgadu ozoliem.  Laiks mūs lutināja, baudījām sauli, ozolu smaržu un improvizētu Nora un Viktora sniegto koncertu ar īpaši izmeklētām latviešu komponistu tautā tik iemīļotām dziesmām, informē bijušā vadītāja kultūras jomā Vaiņodē Sarmīte Volkova.

Godinājām Jāņus un Līgas. Apsveicām skaistāko sieviešu un vīriešu Jāņu vainagu īpašniekus. Izraudzījāmies un apbalvojām skaistāko līgotāja tērpu valkātājus.

Vakarā pulksten 22 visi līgotāji tika aicināti uz sadziedāšanās/sadancošanās balli. Paši izvēlējāmies dziesmas, vārdi uz ekrāna, brīvie mikrofoni - atlika tikai kopā dziedāt, dejot un lustēties.

Nekur citur pasaulē ļaudis nelīgo, tikai Latvijā! Jāņos, kad no visu latviešu mutēm atskan "Līgo!", mēs esam latviskāki kā jebkad, mēs esam vairāk tauta kā citā laikā. Tas, kurš pats sēdējis pie Jāņunakts ugunskura,  baudījis svinību alu un sieru, tas ir piedzīvojis jaukākos brīžus savā mūžā.

Mīliet šo zemi, cilvēkus kuri te dzīvo. Nekur citur pasaulē nav labākas vietas laimīgai dzīvei kā vien Latvijā! Cieniet savu tautu un ticiet, ka latviešu tauta ir īpaša tauta, kas izredzēta lieliem nākotnes darbiem. Mācieties latvieši būt, jo pats no sevis nekas neradīsies, arī latviskums ne.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

fotogrāfiju

vairāk nekā apmeklētāju. Neizdevies pasākums.

pirms gada, 2019.07.08 12:47

stabili

ne darītāju vaina apmeklējumā,
vaina saknē!
neatbilstošās saknes izravēšana atlika desmitiem gadu ...tad nu viss tepat redzams

pirms gada, 2019.07.31 15:32

Vaiņodes novadā