FOTO: Būt veselam ir stilīgi

Otrdien, 30. aprīlī, Vaiņodes vidusskolā aizvadīta Veselības diena "Būt veselam – tas ir stilīgi!", informē rīkotāji. Rīts sākās ar rīta vingrošanu. To vadīja jau pagājušajā gadā iepazītais Zaķis (Laila Strēle) un viņa zaķēni  - 1. klases audzēkņi.

Viņi mācīja visiem pārējiem, dziedot dziesmiņas un dejojot "zaķu dejas",  izkustināt ausis, rokas un kājas. No lielā groza katram tika pa burkānam.

1. – 4. klašu skolēni tikās ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pastāvīgo darbinieku Bebru Bruno un policijas inspektori  Andželu Viršilu Valsts policijas organizētās akcijas "Droša vasara – Tava vasara" nodarbībā.

5. – 11. klašu audzēkņiem (pa klašu grupām) notika  seminārnodarbības par veselīgu uzturu un emocionālo veselību.

Veselības centra "Možums-1" uztura speciāliste Lizete Māldere diskusiju veidā skaidroja pareiza un sabalansēta uztura un regulāru ēdienreižu nozīme ikdienā, tika atklāti arī dažādi, līdz šim nezināti fakti par "ātro ēdienu" ietekmi.

Rīgas domes Labklājības departamenta galvenā speciāliste psiholoģe Anna Auziņa bērniem un jauniešiem sarunājās par to, ka veselīgs dzīvesveids ir ne tikai pareiza ēšana un sports, bet arī pozitīvas emocijas, runāja par pateikta vārda spēku. Skolēni speciālistēm uzdeva jautājumus, kuri viņiem ir aktuāli un kurus ikdienā dažādu iemeslu dēļ nav noskaidrojuši sarunās ar vecākiem un skolotājiem.

12. klases skolēni bija sagatavojuši dažāda garuma un grūtības pakāpes orientēšanās trases, kuras skolēni novērtēja ļoti pozitīvi,  par vienīgo traucēkli atzina  tikai iepriekšējā naktī nolijušā lietus radītos dubļus.

Katra klase izgatavoja Veselības dienas  plakātu, pierakstīja atziņas par nodarbībām un sagatavoja arī līdzjutēju uzsaukumus handbola komandai (kuru izlozēja), jo dienas beigās pēc Zaķa noslēguma runas (un sponsoru saldējuma katram dalībniekam) notika šajā gs. pirmās Veselības dienas handbola sacensības starp vidusskolas jauniešu izlases - Helvijs Bunkus, Mareks Dapšauskis, Intars Mikāls,  Andrejs Babijs, Kristaps Pūpols,  Nils Remess, Niks Remess,  Mārtiņš Juzups, un HK Vaiņode / HK Vaiņode veterānu komandām - Rūdolfs Zitmanis, Arturs Auders, Gatis Taujēns, Zigmunds Mickus, Agris Minka, Jānis Harmsons, Zigurds Ģibietis  - visi  (dažādu mācību gadu) mūsu skolas absolventi.

Spēli tiesāja 2013. gada jauniešu čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Kristers Plūme (6. klase), kurš pamatīgu pieredzi tiesneša prasmēs apguvis, tiesājot meiteņu komandu sacensības treniņnodarbībās.

Izvērtējot Veselības dienu, secinājums – jāturpina regulāra veselīga un aktīva dzīvesveida skaidrošana skolā sadarbībā ar konkrētās jomas speciālistiem un sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem - viedokļu līderiem, jo katrs mēs esam atbildīgs par sevi un savu veselību.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā