Fonds "1836" ar domubiedriem Vaiņodes novadā iepazīst "Leišmalīti"

Vaiņodes novadā norisinājās fonda "1836" gājiens "Aplido, apceļo, apmīļo Latviju”. Desmitais Latvijas apceļošanas ceļa posms "Leišmalīte" tika aizvadīts Vaiņodes novadā, maršrutā Kalni – Dēsele un Dēsele – Vībiņi- Embūte – Vaiņode, tādēļ ikvienam bija iespēja piedalīties un divās dienās pieveikt vairāk nekā 40 kilometrus, vēsta www.vainode.lv.

Gājienam pulcējās cilvēki no dažādām Latvijas vietām, tālākais gājējs ceļu bija mērojis no Zilupes. Neskatoties uz to, ka lietus mijās ar sauli, gājiens bija izdevies. Mērķis bija iepazīt daļiņu Latvijas, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības dažādos laikpstākļos. Ceļu vieglāku padarīja kopīgas dziesmas, sarunas un ceļā sastaptie cilvēki.

Vakara kulminācija bija fonda "1836" un fonda "Viegli" draugu koncerts Vaiņodes kultūras namā.. Pēc koncerta, Vaiņodes centrā notika svinīgā ceļa staba "1836" ierakšana. Stabs ir kā ceļa rādītājs, un uz tā ir ceļa simbolika – 1836, Latvijas kontūra un Vaiņodes novada ģerbonis.

'"Mums ir upju ielejas, gliemežvāku pludmales, priežu meži un zelta vārpu lauki. Mums ir dižozoli, senlejas, teikām apvīti pakalni un alas. Un mums ir ceļā satikto cilvēku smaidi un dzīvesstāsti. Mēs esam tik ļoti bagāti, jo pašas skaistākās un vērtīgākās lietas mums jau ir iedotas. Atliek vien pavērties apkārt, to ieraudzīt, sajust un novērtēt," aicina fonds "1836".

Projekta mērķis ir 1836 kilometrus garo Latvijas robežu atdzīvinot tūrisma ceļā. Projekts ir uzsākts 2014. gadā un sākot ar 2016.gada 14.maiju, ideja tiks ieskandināta visos Latvijas pierobežas novados.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā