Embūtnieces Oksana, Sindija un Dana izglābj no nāves kaķēnus 12

“Man acīs saskrēja asaras, kad dzirdēju – ja kaķēniem neradīsies saimnieki, tos noslīcinās. Paķērām kasti ar pamestajiem kaķēniem un ātri mukām prom, lai viņus nenoslīcina,” vēl joprojām, atceroties nesenos notikumus, vienpadsmitgadīgajai embūtniecei Sindijai Ozolai grūti valdīt emocijas. Tieši viņa kopā ar draudzenēm Oksanu Tarasenko un Danu Tihomirovu paglāba no nāves četrus melnbaltus un pūkainus kaķēnus, kurus kāds bija pametis Vībiņu centrā pie veikala.

Pirmā par kaķēniem uzzinājusi Oksana, kura saukusi palīgā draudzenes. Oksana pieņēmusi vienu no kaķēniem. Arī pārējās meitenes teic, ka būtu par dzīvnieciņiem rūpējušās pašas, ja vien mammas ļautu un mājās nebūtu citi dzīvnieki.

Tad draudzenes spriedušas, ka kaķēniem jāmeklē saimnieki, un klauvējušas pie visām durvīm pēc kārtas. “Kādu stundu, pusotru staigājām pa centru. Vienu brīdi jau likās, ka saimniekus neatradīsim. Taču, kad Astrīdas tante paņēma pirmo, tad sapratām, ka tomēr izdosies,” cita citu papildina meitenes.

“Ja jūs zinātu, kādi viņi nabadziņi bija – lielajā karstumā izvārguši, kaste piečurāta, kaķēni nobijušies! Manējais iekrita acīs uzreiz – kā viņš uz mani skatījās no tās kastes! Nu nevarēju viņu neņemt!” atceras skolotāja Astrīda Gaļicka.

“Meitenēm – cepuri nost! Ja viņas nebūtu trāpījušās, kas zina, kas ar kaķēniem karstajās dienās būtu noticis!” atzīst Astrīda. Par gadījumu, kad nežēlīgi ceļmalā pamesti neaizsargāti dzīvnieku mazuļi, Embūtē dzirdējuši daudzi. Gan bērni, gan pieaugušie atzīst – kaut kas tāds viņu pusē gadoties pirmo reizi. Meitenes nešaubās ne mirkli – to noteikti izdarījis kāds svešinieks! Nevarot taču būt, ka Embūtē dzīvo tik nežēlīgs cilvēks! Pieaugušie gan domīgi novelk – kas zina...  

Pagaidām gan neesot vērojama tendence, ka cilvēki pamestu dzīvniekus likteņa varā biežāk nekā līdz šim, secina dzīvnieku patversmes Liepājā direktore Anžela Dolmatova. Kopš 2000. gada sākuma šai negatīvajai tendencei neesot vērojams ne īpašs kāpums, ne kritums. Taču biežāk nekā līdz šim uz ielas tiekot atrasti pamesti šķirnes suņi un kaķi. Piemēram, jau gandrīz mēnesi Liepājas patversmē mitinās divi skaisti krievu vēja suņi, bijis arī garspalvainais taksis, šarpejs, čau-čau. Kāds saimnieks atnesis kaķi sfinksu.

“Šie gadījumi nav saistīti ar ekonomiskajiem, bet gan ar ētikas un morāles jautājumiem,” uzskata A. Dolmatova. Viņa pārliecināta – ja cilvēks ir atbildīgs un rūpējas par dzīvnieku, tad ekonomiskais stāvoklis neietekmēs, viņš atradīs risinājumu. “Var paskatīties uz pensionāriem, kas rūpējas par savu dzīvnieku un vēl pabaro citus.”  

Vairāk par to, kā meitenes glāba kaķēnus, lasiet šodien, 16. augustā, laikrakstā “Kursas Laiks".

Pievieno komentāru

Komentāri 12

saule

Zvaigznes!?A,ko tad pašas nevienu kaķēnu uz mājām neaiznesa?Uzgrūst vecam tantukam,tas nu gan ir varoņdarbs?Kur vēlāk paliks tie kaķēni!!Lai ar tad painteresējas!ka tik neiznāk slīcināt?Kas ņems lielus kaķus?Varenās meitenes meklēs citu tantuku?????......

pirms 10 gadiem, 2010.09.17 23:08

pss

tantukam ar, tuuliit jau ..... un veel njem kakjus! kas par vinjiem pectam ruupeesies... Aa nu jaa, Astriida paglaabs un panjems!:)))

pirms 10 gadiem, 2010.08.19 15:22

Vaiņodnieks

Interesantii,kas tas par saimnieku, kurš atstāj kaķēnus likteņa varā pie veikala!!! Vai varbūt ķengurveidīgais, kurš nēsā tos somā līdz??? Embūtes meitenēm- visu cieņu, malači!!! Gods un slava Astrīdai!!! Par tādu rīcību,kā rīkojās meitenes un Astrīda pienākas apbalvojums!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.18 23:19

:)

Malači meitenes, ka nepagāja vienaldzīgi garām! Visticamāk līdzīgie šiem "gudrajiem" komentētājiem noteikti paši varētu dzīvniekus pamest bez sirdsapziņas pārmetumiem.

pirms 10 gadiem, 2010.08.17 19:56

ok

...jācer, ka policija izdrāzīs visus " traģēdijā " iesaistītos, saimnieku ieskaitot..

pirms 10 gadiem, 2010.08.17 15:26

saimnieks

Atdodiet kaķēnus! Noliku kastīti, iegāju veikalā nopirkt kaķu barību, iznāku, skatos trīs meitenes mūk. Nepazinu viņas. Paldies žurnālistei. Tagad sēžu, rakstu iesniegumu policijai.

pirms 10 gadiem, 2010.08.17 14:52

to rekurzeme

"Kursas laiks" nav tas laikraksts kura dēļ būtu vērts naudu izdot.

pirms 10 gadiem, 2010.08.17 12:19

astra

Tas ir absurds, ar kādiem paņēmieniem cilvēki tik negrib iekļūt laikrakstā..Ja pieaugušai sievietei ir radušies kādi kompleksi pašnovērtēšanas jomā, nevajaga jau pielipināt tos arī bērniem...

pirms 10 gadiem, 2010.08.17 11:12

rekurzeme

Tāpēc jau ir piebilde, ka vajag lasīt rakstu avīzē. Tur būs pieminēti visi varoņi. :)

pirms 10 gadiem, 2010.08.16 16:17

...bet tas tantuks, kurai divi kaķēni rokā, pat ar pušplēstu vārdiņu nav pieminēts. Nav smuki, Iluta Dreimane...

pirms 10 gadiem, 2010.08.16 16:03

...bet tas tantuks, kurai divi kaķēni rokā, pat ar pušplēstu vārdiņu nav pieminēts. Nav smuki, Iluta Dreimane...

pirms 10 gadiem, 2010.08.16 16:03

Vaiņodes novadā