Dzīvi gandē putekļi

Pie dzīves grantēta ceļa malā pieradušajiem cilvēkiem putekļu mērs nu šķiet pārāk pilns. Pašvaldība un grants pārvadātāji konkrētu risinājumu pagaidām nesniedz. Vaiņodes pagasta “Pupaiņi” atrodas cieši līdzās grants seguma ceļam Pavāri – Embūte, kas ir VAS “Latvijas valsts ceļi” pārziņā.

Mājas iedzīvotājs Alberts Pupainis stāsta, ka vieglo automašīnu saceltie putekļi esot ikdiena, bet kopš pērnā rudens pastiprinātas problēmas radot SIA “Aizputes ceļinieks” kravas automašīnas, kas pa to ved granti no netālā karjera.

“Šodien brauc vien trīs lielās mašīnas, laikam iet kaut kur tālu,” vēro A. Pupainis. Citkārt garām ļoti ātri traukušās aptuveni astoņas mašīnas dienā un sacēlušas tādus putekļus, ka “kaimiņš kaimiņu nevar saskatīt un nav, ko elpot”. A. Pupainis kā astmas slimnieks tos uztver īpaši jutīgi, viņa plaušām putekļainais gaiss radot papildus slodzi.

“Akas piedragātas pilnas, ka ūdeni vairs nedrīkstam godīgi ņemt un lietot,” stāsta A.Pupainis. Putekļi nākot telpās pa visām malām, logu nevarot atvērt. Putekļainā zāle jāēd lopiem, tā jāvāc sienam. Daudztonnīgās mašīnas gan izsitot bedres grants ceļā, gan dragājot asfaltu Vaiņodē.

Vaiņodes pagasta padomes priekšsēdētāja Biruta Strēle pastāsta, ka no šī ceļa putekļiem visu laiku cieš ne tikai tuvumā dzīvojošie, bet arī Vaiņodes internātpamatskolas audzēkņi un darbinieki. Priekšsēdētāja atceras, ka “krievu laikā” bijis plāns šo posmu asfaltēt, līdz tā realizācijai pietrūcis aptuveni piecu gadu. Grantskarjeru esot iegādājies “Aizputes ceļinieks”, un saprotama esot uzņēmuma vēlme ar to pelnīt.

“Mēs nebraucam paši uz savu galvu, bet pa pašvaldības ierādītu ceļu,” apgalvo “Aizputes ceļinieka” ražošanas tehniķis Uldis Lieģis.

Pievieno komentāru

Vaiņodes novadā