Dzied mazais “Cosmos” 2

Izcīnot vokālās mūzikas konkursa “Balsis” Kurzemes novada skatē otro augstāko vērtējumu 40 ansambļu konkurencē, Vaiņodes vidusskolas zēnu kvartets skolotājas Baibas Leites vadībā dosies uz finālu Rīgā.

Iekaro žūrijas simpātijas
Vaiņodnieki Toms Bokums, Matīss Trofimovs, Artis Balodis un Agnis Kabiņeckis Liepājas rajona skatē ieguva maksimālo punktu skaitu. Kurzemes novada skatē Tukumā kvartets ne tikai rādīja augstu sniegumu, bet iekaroja arī žūrijas simpātijas.
A. Balodis pastāsta: konkursa žūrija sev par prieku uzaicinājusi vaiņodniekus dziedāt vēl trešo izvēles dziesmu un kvartetu nosaukusi par mazo “Cosmos”, par ko puišiem liels prieks. Paši dziedātāji smaidot gan atzīst, ka vēl tālu līdz “Cosmos” varēšanai, tomēr par labo sniegumu konkursā ir gandarījums.
Kvartets dzied tautasdziesmas un latviešu komponistu dziesmas četrbalsīgi gan a capella, gan ar pavadījumu. Ansamblis uzstājas ne tikai konkursos, bet arī skolas pasākumos.

Tautasdziesmas – tas ir forši
Puiši nedomā, ka tautasdziesmas ir kaut kas garlaicīgs. “Dziedāt tautasdziesmas ir forši,” smaida Artis. “Tas attīsta balsi un noder, vai tu dziedi roku vai džezu, vai blūzu. Galvenais ir tīri nodziedāt, un jebkuru dziesmu var nodziedāt smuki. Pašam rodas labas emocijas un ir prieks, ka pasaka kādu labu vārdu.”
Visi četri dziedātāji paši izveidojuši arī rokgrupas – Artis, Toms un Matīss dzied un spēlē grupā “Diena bez pārtraukuma”, bet Agnis muzicē “Wather Pearl”. Jaunieši ir aktīvi un iesaistās dažādos pasākumos un aktivitātēs, tāpēc atrast laiku kvarteta mēģinājumiem nav bijis nemaz tik viegli. “Darbu mums visiem daudz, tāpēc tā jau bija, kā bija savākties kopā. Kad nāca tuvāk skate, tad jau visi kļuva apzinīgāki,” nosmaida Artis.

Rāda priekšzīmi jaunākajiem
Lielākais paldies jāsaka skolotājai Leitei, ka mēs tik tālu esam tikuši, puiši ir vienisprātis. Skolotāja neslēpj, ka jāstrādā daudz, lai sasniegtu labus rezultātus. “Brīžam ir arī jāpamudina un jāparājas. Taču viņi ir puiši, kas grib strādāt un dziedāt. Tad, kad kaut kas iznāk, arī rodas prieks darīt kaut ko tālāk.”
B. Leite Vaiņodē vada arī vienīgo Liepājas rajona zēnu kori, kas pašlaik gatavojas koru skatei. Viņa atzīst, ka vidusskolēnu sasniegumi ir labs paraugs jaunāko klašu zēniem. “Mums Vaiņodē nav nekādu problēmu, ka kādam balss neskanētu vai Dievs būtu ko atņēmis. Tikai pašiem jāgrib strādāt un jāatnāk uz mēģinājumiem,” saka skolotāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Līga

RTaksts ir foršs,bet vēl foršāki ir mazā "Cosmosa" dalībnieki un vadītāja!!!

pirms 12 gadiem, 2008.05.19 10:08

Dreimanei vairāk nekas nav ko rakstiit par Vaiņodes novadu, ka vislaik jaizceļ šis raksts?

pirms 12 gadiem, 2008.05.13 00:19

Vaiņodes novadā