Divām pašvaldībām, tostarp Vaiņodes novadam, investīciju projektu īstenošanai piešķir 372 tūkstošus latu 17

Ministru Kabinets otrdien, 14. jūlijā, lēma Daugavpils un Vaiņodes novadiem piešķirt finanšu līdzekļus no valsts pamatbudžeta apakšprogrammas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" 372 144 latu apmērā.

Lai šā gada 1.septembrī mācības Medumu speciālā internātpamatskolā uzsāktu 73 bērni ar garīgas attīstības traucējumiem, tajā skaitā, 17 bērni bāreņi, investīciju projektam „Medumu speciālās inetrnātpamatskolas ēkas renovācijas turpinājumam – ēku un siltumapgādes sistēmas rekonstrukcijas” realizācijai Daugavpils novadam tiks piešķirti 95 000 lati, informē Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijas pārstāve Ilze Dišlere.

Saskaņā ar likumu „Par valsts budžetu 2009.gadam” Daugavpils rajonam bija paredzēts atbalsts investīciju projektam 807 953 latu. Izskatot šā gada valsts budžeta grozījumus, atbalsts investīciju projektam tika samazināts līdz 40 000 latiem, kas uz doto brīdi jau ir izlietots.

Medumu speciālās internātpamatskolas atjaunošanas darbi tika uzsākti 2005.gadā un projekta ietvaros tika nomainīts jumts, logi, nosiltinātas sienas un izremontēta fasāde.

Finanšu līdzekļi pašvaldībai nepieciešami, lai novērstu inženierkomunikāciju – siltumapgādes sistēmu, elektrosistēmu, ūdensapgādes, kanalizācijas sistēmas - kritisko stāvokli.

Savukārt investīciju projekta „Energoefektivitātes paaugstināšana un sadzīves apstākļu uzlabošana Liepājas rajona Vaiņodes internātpamatskolā” pirmās kārtas būvdarbu pabeigšanai Vaiņodes novadam tiks piešķirti 277 144 lati.

Lai projekts tiktu savlaikus realizēts, Liepājas rajona padome šā gada janvārī noslēdza līgumu par tehniskā projekta izstrādi un aprīļa beigās izsludināja konkursu par būvdarbu veikšanu.

Jūnija sākumā tika noslēgts līgums par pirmās kārtas darbu veikšanu, kas ietver internātpamatskolas ēkas 2. un 3.stāvu pilnīgu pārbūvi, demontējot starpsienas un inženierkomunikācijas. Investīciju projekta ietvaros jau iegādāti celtniecības materiāli un tiek veikta starpsienu izbūve.

Lai veicinātu pašvaldību infrastruktūras sakārtošanu un attīstību, nodrošinot priekšnosacījumus pašvaldību funkciju efektīvai veikšanai un valsts teritorijas līdzsvarotai attīstībai, ik gadu pašvaldībām no valsts budžeta tiek piešķirtas mērķdotācijas pašvaldību investīciju projektu īstenošanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Es

Jāāāā...Konfetti ir kārtīgi uzkāpts uz varžacīm...Laikam Birutiņas pakalpiņam arī sāk zust pamats zem kājām un sajūtamas bezdarbnieka vēsmas.Un pašam ar to izglītību arī laikam pašvaki, ka liekas amorāli , ja cilvēks ar vidējo izglītību meklē apkopējas darbu.Un kur tad iesprūduši tās Jansona govis ,laikam pats lmājlopi skatīti tikai zoo parkā.Grūti ,grūti tev ies šajos laikos ar šādiem uzskatiem. Varbūt laicīgi uz Kanārijām...

pirms 11 gadiem, 2009.07.20 09:06

Konfetti

Bezdarbnieki! Ejat tak pie Jansona, viņu tak ievēlējāt, lai dod darbu, ja jau viņu par glābiņu izvēlējāties. Vai tad viņš pie saviem lopiem arī laiž tikai radiniekus un sirdsdraugus un liek uz vēdera līst? Prasiet, lai viņa draugs Griģis, kam pusvaiņodi iztirgoja, gādā jums darbu.
Tai otrajai bezdarbniecei! Viedi vārdi! Nevajag riet uz cilvēkiem. Jo tas, ka tevi nepieņem darbā, vēl nenozīmē, ka pār darba devēju var anonīmi gāzt visus mēslus pāri. Un tieši tas pierāda, ka darba devējs pareizi darījis.

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 18:55

vēl viens bezdarbnieks

Nē nu nav ko teikt!!!!! Vai tas konfetti treknajos gados tā ieslīdzis speķos, ka nevar tikt ārā, ka nezin , kas valstī un novadā notiek. Lien vienreiz ārā no saviem taukiem un paskaties ,kas notiek visapkārt.Vienkāršajiem ļautiņiem tak nebūs drīz pat ko ēst ,kur nu runājot par darba vietām. Ej ar saviem miljoniem uz citas planētas lielīties, bet neaiztiec vienkāršo tautas daļu.Ej kaktā tak vienreiz nokaunēties...

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 12:55

Attopies konfetti!!!

Arī es esmu bezdarbniece un tādu diemžēl ir ļoti daudz...Nevajag riet uz cilvēkiem ,kuriem mūsu valsts politika ir daļeji ,varbūt citam pilnīgi izpostījusi dzīvi, iesviežot viņus bezdarbniekos.Viņu rindās ir ļoti strādīgi cilvēki ar dažāda līmeņa izglītībām.Dažam ir vairākas augstākās izglītības un strādā par apkopējām.Es savu darba vietu arī zaudēju tikai tādēļ , ka darba devējs izvēlējās savu firmu pārcelt uz citu valsti ,ar sakārtotāku nodokļu sistēmu.Neuzskatu sevi par stulbu vai gnīdu ,līdz šim arī tā nedomāja apkārtējie, bet meklēju vienalga kādu darbu.Man nebūtu kauns strādāt ne par apkopēju ,ne kūtī ,ne uz lauka.Bet piekrītu darba meklētājai, ka darbā ņem tikai ar draugu starpniecību .Arī es šajā iestādē diemžēl esmu saņemusi atteikumu...Bet konfetti -apdomā ko raksti, kamēr šis bezdarba zobens nav skāris pašu sevi, varam jau mēslus mest uz citu galvām.Iedomājies lūdzu ,kā jūtas tagad bezdarbnieki ,ja darba nav.Ir paruna :,,Neroc bedri citam, ka pats tajā neiekrīti."Novēlu tev nezaudēt darbu, un nolaisties nedaudz zemāk no augstumiem, pie līdzcilvēkiem. Vienam arī lidot var palikt skumji .

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 08:53

Konfetti

Darba meklētāja! Ja tev ar vidējo izglītību jāmeklē apkopējas darbs, tātad esi tik stulba, ka tev pat slotu nevar uzticēt.
Paparaci, nevajag spriest pēc savas iemīļotās pozas, ka citiem arī tā jādara. Un labi ir, ka tādas gnīdas neņem strādāt. Zinu no savas pieredze darbavietā šitādus aizmugures nīdekļus, kuri ir pārāk gļēvi, lai kaut ko pateiktu, neslēpjotes. Tā kā sēžat pie ratiem, un varbūt Visvaldis jums uz bezdarbnieka pabalsta iedos darbu savā fermā lopus pačubināt.

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 07:37

paparaci

Piekrītu darba meklātājai par 100%! Cik tad tur vaiņodnieku strādā - vēl tikai tie, kam nav kur citur vairs iet, un jārēķinās, ka priekšniecības priekšā uz vēdera jālien. Pārējie salasīti "speciālisti" pa visu rajonu, kas māk d... ielīst un saņem kompensācijas par vizināšanos.

pirms 11 gadiem, 2009.07.17 17:25

darba meklētāja

Diemžēl darbā pieņem radus un sirdsdraugus. Esmu strādīga un bez kaitīgiem ieradumiem, bet lūdzot darbu, jau vairākkārt ,esmu saņēmusi noraidījumu.Iemesls- apkopējas meklē ar augstāko izglītību, man diemžēl ir tikai vidējā...

pirms 11 gadiem, 2009.07.17 13:43

Kaimiņš

Vai tiešām esat atkal noilgojušies pēc negatīvā? Ja var izlasīt kaut ko pozitīvu, tad tas ir jānopeļ. Priecāties vajag, ka šajos grūtajos laikos dota iespēja dzīvot! Gods un slava Reinim par to, ka viņš cenšas skolu saglabāt! Laikam jau Jums nav zināms, cik darbavietas nodrošina internātskola?

pirms 11 gadiem, 2009.07.15 21:21

fujam

ja visiem nevar iedot, bet kādam var, kādas tur šausmas? nenovīdība nav labākā rakstura īpašība...sakaunies:))

pirms 11 gadiem, 2009.07.15 20:40

? ???

Vai tikai ??? nav kāda no internātskolas skolotājām.Sakiet, lūdzu, ko nozīmē vārds ,,vieksme" Tas ir laba vēlējums vai kas cits?

pirms 11 gadiem, 2009.07.15 16:39

???

...beidziet rakstīt visādus brīnumus!....iedziļinieties lietas būtībā un tad paliks skaidrs!
...laikam cilvēkiem nav vairs ko darīt,ja nepārtraukti var atļauties sēdēt internetā un rakstīt stulbus komentārus....
Vieksmi cilvēkiem, kas uzņēmušies rūpes par bērniem!...

pirms 11 gadiem, 2009.07.15 10:27

a kas?

a kas tur neparedzēts? pāvilostai arī vajadzēja bērnudārzu siltināt, tiem neiedeva. kur loģika?

pirms 11 gadiem, 2009.07.14 22:19

fui!

Nu tiešām ļoti "neparedzēti apstākļi"! Kaut kā ļoti paredzēti gan viss aprēķināts. Bezkaunīgie, kas no valsts maka māk iepiķot, kam vajag, pie naudas tiek viegli. Tur, kur tiešām vajadzētu -- nekā. :((

pirms 11 gadiem, 2009.07.14 20:03

Vaiņodes novadā